Ormund Hightower

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Hightower.png
Ormund Hightower
Hightower.png
Karakter Bilgisi
Unvan Eski Şehir'in sesi
Liman Lordu
Yüksek Kule Lordu
Hisar'ın Koruyucusu
Güney'in Feneri
Bağlılık Hightower Hanesi
Yeşiller
Ölüm FS 130Tumbleton
Kitap(lar) Prenses ve Kraliçe (Bahsedildi)

Ormund Hightower, Yüksek Kule Lorduydu ve Hightower Hanesinin Ejderhaların Dansı sırasında lideriydi. Valyria Çeliğinden dövülmüş Vigilance adlı bir kılıç kullanırdı. Sör Otto Hightower'ın yeğenidir.

Tarih

Ejderhaların Dansı denen iç savaşta Menzil’in ordusuyla, akrabası olan Aegon II’nin yanında yeşillere destek vermiştir. Bununla birlikte Menzil'in tüm lordları onu desteklememiştir.

Ballı Şarap Savaşında, Ormund ve kuvvetleri bir taraftan Lord Thaddeus Rowan ve Acı Köprü’nün piçi Tom Çiçek kuvvetleri arasında diğer taraftan Ballı Şarap'ın kıyılarında Sör Alan Beesbury, Lord Alan Tarly ve Lord Owen Costayne güçleri tarafından pusuya düşürüldü. Lord Hightower’ın hatları parçalanmıştı ve yenilgi kaçınılmaz görünüyordu. Bir anda Ormund’un yaveri, Kral Aegon’un kardeşi Prens Daeron ejderhası Tessarion ile birlikte çıkageldi ve ibre yeşillerden yana döndü. Muharebeden sonra Ormund, Daeron’u şövalye ilan etti ve Sör Cesur Daeron ismini verdi.

Ormund'un ordusu Kral Toprakları'na yavaşça ilerlerken bu ilermeyi engellemek için karşılarına çıkan siyahları dağıttılar. Yeşil ordu, Sör Roderick Dustin ve Kış Kurtları’nın onları beklediği Tumbleton’a geldi. Savaş çığlığı koptu, düşmanlarının sayısı on misli olmasına rağmen Kış Kurtları savaştılar. Ta ki Sör Roderick ve Lord Ormund yüz yüze gelene kadar. Ormund’un kuzeni, Sör Bryndon Hightower, kendini kuzeyli adam ve metbu lordunun arasına koydu ve uzun baltasıyla dehşetli bir darbe vurup Lord Roderick’in kolunu kopardı fakat Hendek Mezar Lordu yine de savaşmaya devam etti ve ölmeden önce Bryndon ve Ormund’u öldürmeyi başardı.

Tumbleton Savaşı'nda komutanlarını kaybedince, Ormund'un ordusu dağıldı. Bunun üzerine Dikenler ve İki Hain ordunun başına geçmek için yarıştılar. sonuç olarak ordu İkinci Tumbleton Savaşı'nda eridi.