Orton Merryweather

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
458px-House Merryweather.PNG
Orton Merryweather
458px-House Merryweather.PNG
Orton Merryweather TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Uzun Masa Lordu
Yargıç
Kral Eli
Bağlılık Merryweather Hanesi
Kültür Menzil
Leydi Myrli Taena
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Orton Merryweather Uzun Masa Lordu ve Merryweather Hanesi başıdır.

Görünüm ve Karakter

Orton geniş, yumru yumru bir burna ve karışık turuncu-kırmızı saçlara sahiptir. Her zaman naziktir.

Tarih

Orton, Lord Owen Merryweather'ın torunudur. Lord Owen Kral Aerys II Targaryen'in Kral Eli'ydi ancak Robert'ın İsyanı'nda başarısız olduğu için Westerostan sürüldü.

Orton muhtemelen, Kral Robert Baratheon Merryweather Hanesi'nin unvanını ve bazı topraklarını yeniden iade etmeden önce, Essos'ta yaşamaktaydı. Orton eşi Myrli Taena ile doğuda ki sürgünü sırasında evlendi.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Lord Orton, Margaery Tyrell Kral Joffrey Baratheon ile evlenmek üzere Kral'ın Şehri'ne giden diğer lordların arasındaydı. Eşi Taena'yı da beraberinde getirdi. Lord Merryweather, Sansa Stark ile düğün ziyafetinde dans etti.

Kargaların Ziyafeti

Vekil Cersei Lannister, Lord Orton'u Küçük Konsey'ine Kanun Başı olarak atadı. ilk oturumlarında, Karasu Savaşı sonrasında Demir Taht'ın deniz gücü yoksunluğunu gidermek için Demirdoğumlular ile işbirliği yapılmasını ve Kuzey'in bir kısmını Bolton hakimiyetine rağmen onlara verilmesini tavsiye etti. Ayrıca, eğer Boltonlar Stannis Baratheon'u yok ederse demirdoğumlulara saldırmayı önerdi. Sonunda Cersei kendi donanmasını inşa etmeyi seçti.

Cersei, Sör Harys Swyft'in rütbesini düşürüp Hazine Başı atadıktan sonra Orton'u yeni Kral Eli ilan etti.

Cersei'nin Yedi tarafından hapsedilmesinden sonra Lord Orton makamından istifa etti ve eşiyle birlikte Uzun Masa'ya yelken açtı.