Osfryd Kettleblack

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Osfryd Karakazan sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
KarakazanHanesi.png
Osfryd Karakazan
ŞehirGözcüleri.png
Osfryd Karakazan.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Şehir Gözcüleri Lord Kumandanı
Bağlılık Kettleblack Hanesi
Kral'ın Şehri Şehir Gözcüleri
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Osfryd Karakazan, Kettleblack kardeşlerin ortncasıdır. Oswell Kettleblack'in oğlu, Osmund ile Osney'in kardeşidir.

Görünüş ve Karakter

Osfryd, kancalı bir burnu ve kara saçları ile uzun bir adamdır. Gülümsemekten daha çok çatık kaşlıdır ve kardeşlerinden daha küstah olarak bilinir.

Sör Osfryd Kettleblack TheMico.jpg

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Osfryd ve kardeşleri Tyrion Lannister tarafından Kraliçe Cersei Lannister'ın kendine sadık paralı asker arayışı için tutulmuşlardır. Cersei'nin emriyle yeni Lannister Hanesi Muhafızları'nın kumandanı olur ve Karasu Savaşı sırasında kraliçe ile birlikte kalır.

Kılıçların Fırtınası

Osfryd Karasu Savaşı sonrasında kardeşi Osney'le birlikte şövalyelik unvanı kazanır ancak savaşta hiçbir rolleri yoktur. Osfryd ve kardeşi Osney, Sör Jacelyn Bywater'ın ölümünden sonra Prens TommenRosby'den geri getirir. Kettleblack kardeşlerin üçü de Tyrion aleyhinde şahitlik yaparlar.

Kargaların Ziyafeti

Cersei, Osfryd ve kardeşlerine Shae'in cesedini yoketme görevi vermiştir. Cesede yapacakları ile ilgilenmediğini söyler. Sör Addam Marbrand'ın ayrılmasından sonra Cersei Osfryd'i deneyimsiz ve okuma-yazma bilmemesine rağmen Kral'ın Şehri Şehir Gözcüleri'nin kumandanı seçer. Cersei'nin tutuklanmasından sonra Osfryd, Yüce Üstat Pycelle tarafından görevinden alınır. Böylece Cersei ve kardeşi Osney'e yardım etmek için Altın Pelerinliler'i kullanamaz. Yerine Humfrey Su getirilir.

Ejderhaların Dansı

Cersei, Sör Osmund ve kardeşi Osfryd'le yattığını itiraf eder ve Sör Kevan Lannister üç Kettleblack kardeşi zindana attırır. Kevan, suçlu olduklarını kabul ederlerse onları Sur'a göndermeyi planlar. Ancak suçsuz olduklarını söylerlerse dövüşle yargılama ile Sör Robert Strong'la karşılaşacaklarını söyler.

Aile

 
Oswell
 
Bilinmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osmund
 
Osfryd
 
Osney