Osgrey Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Standfast'in Osgrey Hanesi
545px-House Osgrey.svg.png
Hane arması Gümüş zemin üzerine yeşil-sarı damalı renkli aslan
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Soğuk Hendek (resmi olarak)
Standfast
Bölge Menzil
Unvan Soğuk Hendek Lordu
Standfast Şövalyesi
Kuzey Sınırı Kumandanı
Bağlılık Rowan Hanesi
Diğer Kol(lar) Yapraklı Göl'ün Osgrey Hanesi

Standdast'in Osgrey Hanesi Menzil'deki Standfast'te bulunan soylu bir hanedir. Rowan Hanesi'ne bağlı olan hanenin toprakarını Webber ve Stackhouse Haneleri ile sınırdır. Bir zamanlar Menzil'in en büyük hanelerinden olsalar da yüzyılardır lord olamamışlardır ve şimdi hanenin unvanı şövalyedir.

Hane arması gümüş zemin üzerine yeşil-sarı damalı renkli aslandır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Yakın Tarihi

Osgrey Hanesi Fetih'ten en az 1.000 yıl önce kurulur. Hanenin lordu Gardener Hanesi'ne bağlı Kuzey Sınırı Kumandanı unvanına sahiptir. O zamanlar dört kaleye sahip olmuşlar ve kendilerinden daha küçük hanelerin sadakatlerini de kazanmışlardır, ayrıca yüz de topraklı şövalyeleri vardır. En büyük kaleleri Lord Perwyn Osgrey tarafından inşa edilen Soğuk Hendek'tir. Osgrey Hanesi Florent'ler, Swann'lar, Tarbeck'ler, Hightower'lar ve Blackwood'lar gibi büyük aileler arasında evlilik yapan seçkin bir hane olmuştur. Bir seferinde bir Osgrey, Küçük Aslan Sör Wilbert, Menzil'i işgal etmek isteyen Kayanın Kralı Lancel IV Lannister'ı öldürür.

Targaryen Saltanatı ve Blackfyre İsyanı

Son Gardener Kralı Ateş Tarlası'nda öldürüldükten sonra Osgreyler'in önemi azalmaya başlar. Lord Ormond Osgrey, Kral Zalim Maegor'un Fakir Dostlar ve Savaşçının Oğulları'nın isyanını bastırma yöntemleri hakkında ki eleştirilerini kralın yüzüne karşı söylediğinde Soğuk Hendek'i kaybeder. Osgrey Hanesi'nin en az bir kolu Yapraklı Göl'de yaşamaya devam eder ancak 210FS'de onların soyları tükenir.

196FS'de Birinci Blackfyre İsyanı çıktığında hanenin başı Sör Eustace Osgrey, Daemon Blackfyre'ı destekler. Daemon Eustace'e Soğuk Hendek'i geri kazanacağının sözünü verir ama isyan başarısız olur ve Eustace'in üç oğlu Kızıl Çimen Muharebesi'nde ölür. Eustace, Kral Daeron II Targaryen tarafından affedilir ama kızı Alyssane rehine olarak alınır. Karısı tüm çocuklarını kaybettikten sonra intihar eder. Böylece Eustace'in soyu tükenir.

Yeminli Kılıç

Osgrey Hanesi Derring Downs'ı yönettiği gibi Alaca Karanlık Kasabası'nı Küçük Alaca Karanlık'ı ve Konyak Altı'nı da bir zamanlar yönetir. Ancak 210FS'de Yeminli Kılıç zamanında hanenin elinde sadece Standfast kalesi kalır. Sör Eustace, Leydi Rohanne Webber ile topraklarının sınırını belirleyen Chequy Suyu nedeniyle çatışma yaşar. Eustace bir zamanlar oğlu Addam ile Rohanne'ın evlenmesini teklif eder fakat Lord Webber tarafından bu teklif reddedilir. Yeni sorun Osgrey Hanesi için çarpışan Sör Uzun Duncan'ın Leydi Webber'in şampiyonu Lucas Inchfield'ı bir düelloda mağlup etmesiyle ile çözüme kavuşur. Düellodan sonra Eustace ve Rohanne uzlaşır ve evlenirler, Eustace ise Soğuk Hendek'in Lordu olur; böylece daha önce Webber Hanesi'ne geçen topraklar yeniden Osgrey Hanesi'nin eline geçer.

Tarihi Üyeler