Osha

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Osha
Osha.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Stark Hanesi
Kültür Özgür Halk
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans(Bahsedildi)

Oyuncu Natalia Tena
TV Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3

Osha, özgür insanlardan, Kışyarı tutsağı ve daha sonra Stark Hanesi hizmetlilerinden biridir. TV dizisinde Natalia Tena tarafından canlandırılmıştır.

Görünüş

Osha ,mızrak karısı, Duvarın kuzeyindeki özgür halktan bir yağmacıdır. Kadın gibi görünmeyen, utanmaz, zayıf ve uzun (Robb Stark 'tan bir baş daha uzun) olduğu belirtilir. Ayrıca dayanıklı ve sabırlı olarak tanıtılır. Birbirine karışmış kahverengi saçları vardır. Ormanın eski tanrılarına tapar ve Eski tanrılar, Kuzey ve sakinleri hakkında bilgilidir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Osha diğer üç yabanılla ve bir grup Gece Nöbetçileri kaçağıyla (Stiv ve Wallen) birlikte yolculuk yapıyordu, bu grup Diğerlerinden kurtulmak için Sur 'un güneyine kaçarlar. Sur'u geçerler ve Kışyarı'nın kuzeyindeki Kurt Ormanı'nda Bran Stark 'la karşılaşırlar. Osha sur'un güneyine geçiş hakkı için onu rehin almak ve Mance Rayder 'a götürmek ister. Robb Stark, Boz Rüzgar ve Yaz onu kurtarmak için vardıklarında Osha hariç tüm grup öldürülür. Osha sorgulama için Kışyarı'na götürülür.Sonunda Osha'ya iyi davranışından dolayı sınırlı bir özgürlük verilir ve mutfak hizmetlisi olarak işe alınır. Osha Eski Tanrılara dua etmek için Tanrı Korusu'na gider ve duasını bitiren Bran Stark'la karşılaşır. Osha'nın bacaklarında zincirler vardır. Osha ona yürekağaçlarının yaprakları hışırdadığında bunun Eski Tanrı'ların dinlediği anlamına geldiğini ve Eski Tanrıların güneyde hiç yürek ağacı kalmadığı için güçlerinin olmadığını söyler. Robb'un yanlış yöne gittiğini, Robb'u Diğerleri'nin gelişiyle ilgili uyarmaya çalıştığını ama onun görmezden geldiğini anlatır.Bran rüyasında babası Ned 'i Kışyarı'nın anıt mezarlığında görür. Üstat Luwin Osha'yı Bran'ı taşıması ve onunlar mezarlara inmesi için çağırır, Osha ona bütün hayatını sur'un arkasında geçirdiğini ve yerdeki bir deliğin onu korkutamayacağını söyler.Osha'nın iyi davranışları sayesinde üstündeki kelepçelerindeki zincirler kaldırılır ama kelepçeler onun hala güvenilir olmadığını göstermeye devam eder. Anıtmezarlarda Tüylüköpek 'in Üstat Luwin'in koluna vahşice saldırmasıyla şaşırırlar. Üstat Luwin'in kulesine geri dönerler ve Osha onun kolunu bandajlar.

Kralların Çarpışması

Osha mutfakta çalışır, bazen Tanrı Korusu'nda banyo yaparken Bran'a öğütler verir. Kışyarı Theon Greyjoy tarafından işgal edildiğinde Osha Theon'a diz çöker ve özgür bırakılır. Kışyarı'nın işgalinden sonra Osha, Bran ve Rickon Stark 'a ulukurtları, Jojen Reed,Meera Reed ve Hodor ile birlikte kaçmalarında yardım eder. Grup çabucak Kışyarı'nın dışına çıkar. Osha bilinmeyen yerlere doğru Rickon ve TüylüKöpek'e refekat ederken; Bran, Yaz, Reed'ler ve Hodor Kuzey'e doğru yol alır. Ayrılmalarından önce, Osha ölümcül şekilde yaralı Üstat Luwin'e merhamet hediyesi verir.

Ejderhalarla Dans

Kışyarı'nın yağmalanmasından kurtulanlardan biri olan Wex Pyke tarafından Osha'nın Tüylüköpek ve Rickon'u Skagos 'a götürdüğü açıklanır.

HBO serilerinden, Osha