Osmund Kettleblack

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Osmund Karakazan sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
KarakazanHanesi.png
Osmund Karakazan
Kingsguard.PNG
Osmund Karakazan.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Oswald Kettleblack
Unvan Sör
Bağlılık Kettleblack Hanesi
Yiğit Adamlar (Eskiden)
Kral Muhafızları
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Osmund Karakazan Kettleblack Hanesi'nin bir üyesi ve gezgin bir şövalyedir. Oswell Kettleblack'in oğludur, Osfryd ve Osney adında iki kardeşi vardır. Osmund için Kılıçların Fırtınası adlı kitabın 67 ve 70. bölümünde Oswald Kettleblack ismi kullanılır.

Görünüm

Boyu neredeyse iki metredir ve vücudunun çoğu kastır. Kanca burunlu, gür kaşlı ve üçgen kahverengi sakallıdır. Osmund dar bir yanağa sahiptir. Göğsü siyah kıllarla kaplıdır.

Geçmişi

Sör Osmund Basamaktaşı'nda, İhtilaflı Topraklar'da, Lys ile Tyrosh arasındaki savaşta Yiğit Adamlar için mücadele vermiştir. Şimdi ölü olan Sör Robert Taş tarafından savaş alanında şövalye yapıldığını iddia eder.

Sör Osmund Kettleblack TheMico.jpg

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Kardeşi Tyrion'un kendi paralı asker gurubuna karşılık Kraliçe Cersei kuzeni Lancel aracılığıyla gizlice kendi paralı asker grubunu oluşturmaya çalışmıştır. Lancel Cersei'nin onu gözetlemesinde zorlanması üzerine Bronn'a Cersei'nin etrafında casusluk yapacak ajanlar bulmasını emreder. Bununla birlikte Petyr Baelish Bronn'un ajan aradığını öğrenir; hem Cersei'nin hem Tyrion'un kendileri için çalıştığını düşüneceği, kraliçenin çevresinde kendisine sadık insanların olacağı için güven kazanacağı ve Lannister kardeşlerin arasındaki güveni kullanacağı kişiler arar. Serçeparmak hizmetindeki Oswell Kettleblack'in üç oğlu; Osmund, Osfryd ve Osney'i kullanma niyetindedir. Petyr, üç Kettleblack kardeşin Kral'ın Şehri'ne gelmelerini emreder, burada Bronn tarafından Tyrion'un verdiği altınlarla onları satın alır ve ardından Cersei'nin asker alma emri verdiği Lancel tarafından satın alınırlar. Cersei, Kettleblack kardeşlerle Yüce Baelor Septi'nde buluşarak onlardan yeni paralı askerler kiralamalarını ister. Osmund ve kardeşleri Cersei'nin hareketlerini Bronn'a bildirir.

Rosby yolu'ndaki korkaklıkğından dolayı hapsedilen Sör Boros Blount'un beyaz pelerini alınır ve Cersei Lannister tarafından Osmund Kral Muhafızlığı'na getirilir. Tyrion Cersei'nin Boros yerine bir paralı askeri getirmesini ironik bulur ancak Kral Joffrey'in yakınlarına bir ajan hediye ettiği için kız kardeşine minnettar kalır ve Kettleblack'in Boros'dan daha kötü olmayacağını iddia eder. Osmund sonunda Sandor Clegane'in pozisyonuna getirilir ve Kral Joffrey'in yakınında durur. Hem Petyr Baelish hem Tyrion yeni pozisyonu nedeniyle Osmund'un kafasının karıştığını ve kraliçenin adamı haline geldiğini düşünür, Serçeparmak ve Tyrion planları konusunda Osmund'a güvenmekten vazgeçerler.

Osmund ve kardeşlerinin mizahı Kızıl Kale'de hem sıradan halk hemde yüksek doğumlular tarafından sevilir. Osmund'un Kral Muhafızları içerisinde olsa bile hizmetçi kızlarla anlaştıkları söylenir.

Osmund, Sör Meryn Trant'la birlikte Karasu Savaşı sırasında Kral Joffrey'in kişisel muhafızlığını yapar. Joffrey Boynuzlu Adamlar'ı Karasu Koyu'na fırtlatmak için gittiğinde Tyrion Osmund'a her ne olursa olsun kralı güvende tutmasını ve şehri savunmak için siperlerde olması gerektiğini söyler. Bununlar birlikte Osmund'un kardeşleri savaşın gidişatı hakkında Cersei'yi bilgilendirir. Osney Çamur Kapısı'nın bir koçbaşı tarafından saldırıya uğradığı haberini getirdiğinde Cersei, Osmund'a kralı Kızıl Kale'ye geri getirmesini emreder. Osney, Tyrion'un tam tersi emir verdiğini söylediğinde Cersei savaşın tam ortasında komutayı Kettleblack'lere vermekle tehdit eder. Kettleblack'ler mecbur kalır. Kralın savaş alanını terk etmesi Altın Pelerinliler'in savaş ortasında isyan etmesini teşvik eder. Ancak Lannister-Tyrell ordularının düşmanı bozguna uğrattığını ilk haber veren kişi Osmund olur.

Savaştan sonra Sör Osmund ve Kral Muhafızları'nın kalan diğer üyeleri altı yüzü aşkın kişiyi şövalyelik makamına ulaştırır.

Kılıçların Fırtınası

Sör Osmund, Sansa StarkTyrion Lannister'la evliliğinin gerçekleşmesi için atanan Kral Muhafızları'ndan biridir, görünüşü ile şiddet vaat eden yeminli kardeşi Sör Meryn Trant'ın aksine Osmund Sansa'ya nazik davranır ve onu sessizce gelmesi için ikna eder. Osmund Kral Joffrey'in ölümünden dolayı Tyrion'un yargılanması sırasında tanık olarak çağrılır ve ifade verir.

Uzun zaman tutsak alınan Lord Kumandan Sör Jaime Lannister şehre geri döner ve Beyaz Kılıç Kulesi'nde yeminli kardeşleriyle toplantı yapar. Joffrey'in cinayeti tartışılırken Osmund cinayeti işleyenin Yüce Septon olduğunu iddia ederek şaka yapar. Jaime bütün turnuvalarda ve meydan dövüşlerinde Osmund'un adını neden hiç duymadığını ve şövalyeliğini nasıl kazandığını sorar. Osmund'un anlattıklarının ardından Sör Robert Taş'ın var olduğuna fazla inanmaz. Cersei'nin neden Osmund'a beyaz pelerin verdiğini merak eder ancak kılıç kullanma konusunda kabiliyetinin olduğunu düşünür.

Jaime Tyrion'un kara hücrelerden kaçmasına yardım ederken Tyrion'a ilk eşi Tysha'nın fahişe olmadığını ancak bir çiftçinin öksüz bir kızı olduğunu itiraf eder. Öfkelenen Tyrion Jaime'ye Cersei'nin birçok kişiyle yattığını ve onlardan birinin Osmund olduğunu söyler.

David Sourwine Ser Osmund Kettleblack.jpg

Kargaların Ziyafeti

Sör Osmund ve Sör Boros Blount Kraliçe Cersei'ye Lord Tywin Lannister'ın öldüğü haberini getirirler. Kraliçe, Osmund ve kardeşlerine Shae'in cesedinin yok edilmesi emrini verir. Cesede ne yaptıklarıyla ilgilenmez ancak El Kulesi'nden çıkışının gizli tutulması gerektiğini söyler.

Ejderhaların Dansı

Cersei, Sör Osmund ve kardeşi Osfryd'le yattığını itiraf eder ve Sör Kevan Lannister üç Kettleblack kardeşi zindana attırır. Kevan, suçlu olduklarını kabul ederlerse onları Sur'a göndermeyi planlar. Ancak suçsuz olduklarını söylerlerse dövüşle yargılama ile Sör Robert Strong'la karşılaşacaklarını söyler.

Aile

 
Oswell
 
Bilinmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osmund
 
Osfryd
 
Osney
 
 
 
 
 


Alıntılar

Kral Muhafızları'na katıldığından beri Osmund güvenilmez bir adam oldu. Beyaz pelerin bir adamı herşey yapar. Onun gibi bir adamı bile.

Petyr Baelish