Osney Kettleblack

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Osney Karakazan sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
KarakazanHanesi.png
Osney Karakazan
KarakazanHanesi.png
Osney Karakazan.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Kettleblack Hanesi
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Osney Kettleblack, Kettleblack kardeşlerin en küçüğüdür. Oswell Kettleblack'in oğludur, Sör Osmund ve Osfryd adında iki kardeşi vardır.

Görünüm

Osney, kanca burunlu, siyah saçlı ve temiz traşlı uzun boylu bir adamdır.

Sör Osney Kettleblack TheMico.jpg

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Osney, ağabeyleri Osmund ve Osfryd'le birlikte Tyrion Lannister tarafından Cersei Lannister'ın paralı askerler tutma girişimi üzerine kraliçenin yanına yerleştirilir. Alayaya'yı yakaladıklarında Osney'in yanağında üç tırnak izi vardır.

Kılıçların Fırtınası

Osney ve ağabeyi Osfryd gerçekte hiçbir dövüşte yer almamalarına rağmen Karasu Savaşı'ndan sonra şövalye ilan edilirler. Osney ve Osfryd, Sör Jacelyn Bywater'ın ölümünden sonra TommenRosby'den geri alır. Üç Kettleblack kardeşi yargılama sırasında Tyrion'ın aleyhine konuşurlar.

Kargaların Ziyafeti

Kraliçe Cersei, Sör Osney ve kardeşleri'ne Shae'in cesedini atmalarını emreder. Cersei cesede yapacakları ile ilgilenmez. Kardeşi Osfryd Geceyarısı isimli bir atı Osney'e hediye eder. Cersei Lancel Lannister'ın neler anlattığını bilmediği Yüce Septon'u Osney'e verdiği emirle öldürtür. Osney Yüce Baelor Septi'ne gizlice girer ve Yüce Septon uyurken adamı bir yastıkla boğar. Ödül olarak Cersei ile yatar.

İşkence çeken Osney.png

Cersei sonradan Osney'e yeni bir görev verir. Osney'in, Kraliçe Margaery Tyrell'ı baştan çıkarması ve yatması istenir. Sonra Kral Tommen Baratheon tarafından Sur'a gönderileceği ve Gece Gözcüleri Lord Kumandanı Jon Kar'ın da görevin bir parçası olarak öldüreceğini söyler. Görevlerini tamamladığında Cersei tarafından Osney'in affedileceğini ve lordlukla ödüllendirileceğini söyler. Ancak Osney'İn tüm çabalarına rağmen Margaery'in alaylarından başka birşey elde edemez ve Cersei yeni bir plan yapar. Osney'e yeni Yüce Septon'a (Yüce Serçe olarak bilinir) Margaery ve üç kuzeninin ikisiyle yatarak hata ettiğini söylemesini emreder. Cersei Osney'in daha sadık olması ve dediklerini yapması için onunla tekrar yatar.

İşkence edilen Mavi Bard, Kraliçe Margaery'nin aşıklarının listesini çıkarır ve aralarında Sör Osney'in de olduğunu iddia eder. Osney, Margaery ve kuzenleri ile yattığını Yüce Serçe'ye itiraf eder. Ancak bu itiraf karşısında Yüce Serçe kuşkulanır. Hiçbir erkeğin suçlu olduğu bir durumu itiraf etmediğini söyler. İtirafı teyit etmek için Osney'e işkence yapar. İşkencelerin ardından önceki Yüce Septon'u öldürdüğünü ve Kraliçe Cersei ile yattığını söylemek zorunda kalır. Bu bilgilerden sonra Cersei tıpkı Margaery gibi tutuklanır.

Ejderhaların Dansı

Osney Yedi İnancı'nın tutsağı olmaya devam eder. Önceki Yüce Septon'u öldürdüğü için idam edileceği düşünülür.

Aile

 
Oswell
 
Bilinmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osmund
 
Osfryd
 
Osney
 
 
 
 
 


Alıntılar

Evet, benim becerdiğim kraliçe orada, beni bir önceki Yüce Septon'u öldürmeye yollayan kraliçe.

Osney'den Yüce Serçe'ye