Otto Hightower

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
HightowerHanesi.png
Otto Hightower
HightowerHanesi.png
Otto Hightower.jpeg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Kral Eli
Bağlılık Hightower Hanesi
Yeşiller
Ölüm 130FSKral'ın Şehri
Kitap(lar) Düzenbaz Prens(Bahsedildi)
Prenses ve Kraliçe (Bahsedildi)
Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)


Sör Otto Hightower, Hightower Hanesi'ne mensup bir şövalyedir ve üç krala Kral Eli olarak hizmet etmiş, bu krallardan ikisi onu görevden birkaç kez almışlardır. Lord Hightower'ın kardeşi ve Lord Ormund Hightower'ın amcasıdır. Çocukları arasında, kızı Alicent Hightower, aynı zamanda Kral Viserys I Targaryen'in ikinci kraliçesidir, ve oğlu Sör Gwayne Hightower, altın pelerinlilerin yardımcı kumandanıdır.

Karakter

Zamanının büyük bilgini olarak dikkat çeken Otto, kibirli, duygusuz ve baskıcıydı.

Tarih

Önceki Hizmeti

Sör Otto ilmiyle meşhurdu. Bu özelliğinden dolayı Kral Eli olarak atandı. Şu anda kendinden sonraki El'ler için ilmin her şey olmadığına dair bir ikaz niteliğindedir. El olarak Kral Jaehaerys I Targaryen, Viserys I Targaryen ve Aegon II Targaryen'e hizmet etti ama bu dönemler boyunca sürekli olarak El değildi.

Otto El olarak ilk defa Jaehaerys'in Eli ve oğlu Prens Baelon'un ölümünden sonra hizmet etti. Jaehaerys oğlunun ölümünden ve sevgili eşinin erken kaybından dolayı yıkılmış, acılar çeken biriydi öyle ki sağlığı bozulmuş ve elden ayaktan kesilip yatağa mahkum olmuştu. Otto, Jaehaerys döneminin son iki yılında Krallığı etkili bir şekilde yönetti bu sırada kızı Alicent Hightower hastalıklı krala hemşirelik yapıyordu.

Otto, Jaehaerys'in varisi Viserys I Targaryen'e El olarak hizmet etmeye devam etti. Viserys I'in ikinci eşi Kraliçe Alicent'in babasıydı. 109FS yılında Otto, Demir Taht için Prenses Rhaenyra Targaryen'in yerine Alicent'in oğullarının varis olduğunu ilan etmesi için Viserys'i zorlayınca görevinden azledildi. Artık sarayda bir yeri yoktu, Sör Otto da Eski Şehir'e geri döndü. "Kraliçe'nin tarafı", veya Yeşiller, Kraliçe Alicent'i desrakleyen güçlü lordlar grubu, Alicent'in oğullarının haklarını desteklemeye devam ettiler.

120FS yılında, Otto Lord Lyonel Strong'un ölümünden sonra El görevine geri döndü. Viserys 129FS yılında ölünce Otto, Viserys I'in Rhaenyra'yı varis olarak belirlediği son vasiyetine aykırı olarak en büyük torununun Kral Aegon II olarak taç giymesinde mühim bir rol oynadı. Bu baş kaldırış Ejderhaların Dansı olarak bilinen iç savaşa zemin hazırladı.

Ejderhaların Dansı

Karşıt grup, Siyahlar, savaş deneyimi olan Prens Daemon Targaryen'i de içermekteydi, ki Prens savaş öncesinde kendi maceraları sırasında birçok düşman edinmişti. Sör Otto bunlar arasında ilk sıradaydı. Otto prensin diğer düşmanlarına müttefik olarak ulaştı, Üç Kız Kardeş Krallığı. Triarch, Geçit Savaşı'nda Velaryon kuşatmasını kırılmasında önemli bir yerdeydi.

Aegon II, Prens Daemon Harrenhal'u ele geçirdiği ve bir çok hane Siyahlar tarafına geçtiğinde Otto'nun diplomasisini tembel olarak algıladı. Bunun neticesinde Aegon, Sör Otto'nun kızı (ve Aegon'un annesi) Kraliçe Alicent Hightower'ın ricalarına rağmen, El olarak Kral Muhafızları Lord Kumandanı Sör Criston Cole'u atadı. Uğraşlarının meyvesini verdiği görevden alınmasından sonra anlaşıldı.

Otto, Rhaenyra Targaryen tarafından 130FS yılında Kral Toprakları zapt edildiğinde hain olarak idam edilen ilk kişiydi, önceden tahmin ettiği gibi.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Ejderha Kayası'nda Davos Seaworth ki şu anda Kral Stannis Baratheon'un Eli, mütevazı kökenleri sayesinde böyle yükseldiğini düşünür.Davos Üstat Pylos'a bir Kral Eli'nin soylu doğumlu bir lord, zeki ve bilgin bir kişi, bir savaş kumandanı veya büyük bir şövalye olması gerektiğini söyler. Üstat Pylos ise Davos'a Sör Otto'nun bilgisiyle meşhur olduğun ama El olarak başarısız olduğun hatırlatır.