Owen Merryweather

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
458px-House Merryweather.PNG
Owen Merryweather
458px-House Merryweather.PNG
Karakter Bilgisi
Lakap Kıkırdayan
Bereket Boynuzlu El
Unvan Uzun Masa Lordu
Kral Eli
Bağlılık Merryweather Hanesi
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Owen Merryweather, Uzun Masa Lordu ve Merryweather Hanesi başıydı. Aerys II Targaryen'nin Kral Eli'ydi.

Görünüm ve Karakter

Owen, Robert'ın İsyanı sırasında yaşlı bir adamdı. Sıcakkanlı ama beceriksiz olarak değerlendirilirdi.

Owen, düzenlediği ziyafetler ve Kral Aerys II Targaryen'e methiyeler düzmesiyle tanınmıştır.

Tarih

Lord Tywin Lannister Kral Eli görevinden 281FS de azledildiğinde Owen Kral Aerys II tarafından yeni El olarak atandı. Tywin'in saraydan ayrılmasıyla Aerys'in güvensizliğinin ve paranoyasının yeni odağı kendi oğlu Prens Rhaegar Targaryen oldu. Sarayda, Kral hizibiyle Rhaegar hizibi arasında büyüyen bir gerilim vardı. İstenmeyen bir görev olarak iki hizip arasında ki barışı korumak Owen ve Yüce Üstat Pycelle' e düştü.

Owen Robert'ın İsyanı olarak bilinen isyanı önlemede başarısızlığını kanıtladı. Jon Arryn, Robert Baratheon ve Eddard Stark isyanlarına başladığında Owen Yedi Krallık Lordlarına isyancıları suçlu ilan ettiği ve kellelerini istediği resmi bir mektup gönderdi. Lord Owen Kral'ın Şehri'nden asla ayrılmadı bu ve Ned ile Robert'ın başarılarının kendilerine ayrı ayrı kuvvet olarak döndüğü haberleri Aerys'i Lord Owen'ın da onlarla komplo kurduğu paranoyalarına inandırdı. Peşi sıra Owen topraklarından ve ünvanından oldu ve sürgün edildi ve yerine Kral Eli olarak Jon Connington atandı.

Kral Robert Baratheon nihayetinde Merryweather ünvanlarını ve bazı topraklarını düzenleyerek Owen'ın torunu Orton'a verdi.