Parmen Crane

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Crane.png
Parmen Crane
Baratheon.png
Rainbow Guard.png
Parmen Crane.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Mor Parmen
Unvan Sör
Bağlılık Crane Hanesi
Gökkuşağı Muhafızları
Doğum Kızıl Göl
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)

Sör Parmen Crane yada bilinen adıyla Mor Parmen, Crane Hanesi'nin bir üyesidir ve Renly'in Gökkuşağı Muhafızları'ndan biridir.

Görünüş

Mor erik rengi bir cübbe giyer.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Sör Parmen Acı Köprü'nün altında kamp kuran Renly Baratheon'un ordusunda ve Renly'nin kral muhafızları olan Gökkuşağı Muhafızları'ndan biridir.Catelyn Tully,Renly ile kardeşi Stannis arasında Fırtına Burnu'nda gerçekleşen savaştan önce görüşmek için Renly'in çadırına gittiğinde Sör Parmen,Sör Emmon ile birlikte çadırın dışında nöbettedir. Kısa bir süre sonra Renly çadırında öldürüldüğünde Parmen orada değildir.

Sör Loras Tyrell Sör Jaime Lannister'a Renly'nin ölümünü duyduktan sonra döktüğü kanı anlatırken, Parmen ve beraberinde Sör Emmon Cuy ve Robar Royce ile yüzleştiğini hatırlar.Renly'nin cesedinin görünce, yeminli muhafızları oldukları halde onu koruyamadıkları için Emmon ve Robar'ı öldürür. Sör Emmon ile beraber kendisi de nöbetçi olmasına rağmen Parmen sağ kurtulur.

Renly'nin ölümünden sonra, Parmen Stannis'in tarafına geçer.Parmen ve Sör Erren Florent Renly'nin askerlerini getirmeleri için Acı Köptü'ye gönderilir.

Kılıçların Fırtınası

Sör Parmen, Loras tarafından ele geçirilmesinden sonra Yüksek Bahçe'de hapsedilir.