Paxter Redwyne

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
RedwyneHanesi.png
Paxter Redwyne
RedwyneHanesi.png
Paxter Redwyne by Chris Dien, Fantasy Flight Games©.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Arbor Lordu
Büyük Amiral
Lord Amiral
Donanma Başı
Bağlılık Redwyne Hanesi
Kültür Menzil
Leydi Mina Tyrell
Kitap(lar) Taht Oyunları (Bahsedildi)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Paxter Redwyne, Arbor Lordu ve Redwyne Hanesi’nin lideridir. Paxter Redwyne, sancaktarı olduğu Lord Mace Tyrell’in kız kardeşi ve kendi kuzeni olan Mina Tyrell ile evlidir böylece Dikenlerin Kraliçesi Olenna Redwyne'in ikinci kez yeğeni olmuştur. Paxter ve Mina'nın Sör Hobber ve Sör Horas adlı iki oğluyla birlikte Desmera adlı kızları vardır.

Paxter, Arbor Kraliçesi adlı mahonundan Redwyne Donanması'nı komuta eder. Şifacısı Üstat Ballabar'dır.

Görünüş

Düşük omuzlu, zayıf biridir ve birkaç tutam kalan turuncu saçlarıyla kelleşen bir kafası vardır.

Hayatı

Paxter Redwyne, bağlı olduğu sancak lordu Mace Tyrell'i izleyerek Robert'ın İsyanı sırasında Targaryen Hanesi'ne sadık kalmıştır. Fırtına Burnu Kuşatması’nda donanması bir yıl boyunca Gemikıran Koyu'nu abluka altına alarak Stannis Baratheon’un deniz üzerinden erzak almasını engellemiştir. Bu kuşatmayı Lord Mace Tyrell de aynı zamanda karadan sürdürmüştür. Baratheon garnizonu açlıktan kırılırken Paxter ve Mace, Fırtına Burnu'nun duvarlarının dibinde ziyafet vermiştir. Kuşatma tam başarıyla sonuçlanacakken kaçakçı Davos Seaworth, Redwyne donanmasının arasından geçerek Baratheon askerlerine erzak sağlamıştır. Targaryenlerin Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda yenilmeleri ve Kral Toprakları'nın Yağmalanması sonucu Kral Aerys II Targaryen, varisleriyle birlikte ölünce Eddard Stark kuşatmayı kırmaya gelir ve Paxter, Kral Robert Baratheon’a bağlılık yemini eder.

Greyjoy İsyanı sırasında muhtemelen Paxter, Güzel Ada Deniz Savaşı'nda Donanma Başı Stannis'i desteklemek için Arbor'dan gelen savaş gemilerini komuta etmiştir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Paxter, Hobber ve Horas'ın Kraliçe Cersei Lannister tarafından esir tutulması nedeniyle çocuklarının hayatından endişe duymasından dolayı Renly Baratheon’a bağlılık bildirmeyen tek Tyrell sancağı olmuştur. Ancak Renly’nin ölümünün ardından Serçeparmak iyi niyet göstergesi olarak çocuklarından birini geri göndermeyi önermiştir. Ayrıca Petyr'e göre Paxter, Robert'ın İsyanı sırasında kuşatma altında tuttuğu Stannis Baratheon’un kral olmasını istemiyordur.

Karasu Savaşı sırasında Tyrell Hanesi, Stannis’in ordusunu bozguna uğratmak için Lannister Hanesi’ne katıldığında Paxter Redwyne de Tyrellere katılmıştır.

Lord Paxter Redwyne, güvertedeyken.

Kılıçların Fırtınası

Paxter, Kral Joffrey Baratheon’un Küçük Konsey'inde hizmet etmiştir. Kral Joffrey Baratheon’un düğününde, Paxter Redwyne krala Arbor’da yapılmış Kral Joffrey’nin Hamaseti adlı model bir gemi vermiştir. Krala suikast düzenlenmesinin ardından Lord Paxter, Tyrion Lannister’ın yargılandığı davaya tanık olarak çağrılmıştır. Bu yargılamada Tyrion’ın kralı tehdit ettiğini duyduğunu söylemiştir.

Kargaların Ziyafeti

Lord Paxter, Kral Tommen Baratheon ve Margaery Tyrell'in düğününe katılmıştır. Daha sonra Tommen’in kuvvetleriyle Ejderhakayası Kuşatması’na gönderilmiştir. Paxter Redwyne, kaleyi kan dökmeden almaya niyetlenmiştir. Bunun için de kaleyi savunanları açlıktan dolayı teslim olmaya zorlamıştır. Diğer yol olarak da duvarları kazarak girmeyi düşünmüştür. Böylece Stannis’in güneydeki son kalesini de kırmayı amaçlamıştır. Ancak sonradan Kraliçe Cersei, komutayı ele alması için Kral Muhafızları’ndan Sör Loras Tyrell'i yollar. Loras Tyrell, kaleye büyük bir kuvvetle kayıtsız bir şekilde saldırmıştır. Loras, böylece Redwyne donanmasınının serbest kalmasını ve donanmanın Demirdoğumlulara karşı Menzil’i savunması için gayret göstermiştir.

Ejderhaların Dansı

Cersei Lannister’ın Yüce Serçe tarafından tutuklanmasının ardından Lord Paxter’a, yeni Vekil Kevan Lannister tarafından Küçük Konsey’de yer verilmiş ve hala Ejderha Kayası’nda olmasına rağmen Donanma Başı, Büyük Amiral ve yeni vekil lord yapılmıştır. Paxter ve Redwyne Donanması'nın Arbor'a geri dönüşleri sırasında Dorne'dan geçtikleri rapor edilmiştir.

Aile

 
Runceford
Redwyne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen
Redwyne
 
 
 
Olenna
Redwyne
 
Luthor
Tyrell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paxter
Redwyne
 
Mina Tyrell
 
 
 
 
 
Mace Tyrell
 
Alerie Hightower
 
Janna Tyrell
 
Jon Fossoway
 
 
 
Ser Desmond
Redwyne
 
Denyse Hightower
 
Mathis Rowan
 
Bethany Redwyne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Dehşet"
Horas
 
"Salya"
Hobber
 
Desmera
 
Willas Tyrell
 
Garlan Tyrell
 
Leonette Fossoway
 
Loras Tyrell
 
Margaery Tyrell
 
Denys