Payne Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Payne Hanesi
PayneHanesi.png
Hane arması Beyaz-mor damalı zemin üzerine altın paralar
Sözler Bilinmiyor
Bölge Batı Toprakları
Bağlılık Lannister Hanesi

Payne Hanesi, Batı Toprakları’nda bulunan soylu bir hanedir. Payne Hanesi, Lannister Hanesi'ne bağlı ana hanelerden biridir.Sözleri bilinmemekle birlikte arması beyaz-mor damalı zemin üzerine altın paralardır.

Tarih

Tyrion Lannister,Payne Hanesinin Armasının üzerindeki altın paraların bir hikayesi olduğunu söylemiştir, ancak hikayenin ayrıntıları bilinmemektedir. Ilyn Payne, Tywin Lannister'ın kişisel muhafızlarının kumandanıyken, diyarı aslında kral değil eli yönetiyor dediğinden dolayı Kral Aerys II’in emriyle dili kesilmiştir. Robert'ın İsyanı’ndan sonra Tywin Lannister’a bir jest olarak Ilyn Payne Kral Adaleti görevine getirilmiştir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kral Robert Baratheon’un Kuzey’den dönüşü sırasında onları karşılayan grubun içinde Ilyn Payne’de vardı. Darry Kalesi’nde, Cersei Lannister Sör Ilyn’den Sansa’nın ulukurdu Leydi’i öldürmesini ister. Ancak Eddard buna karşı çıkar ve kurdun bir kasaptan fazlasını hak ettiğini söyler. Eddard Stark, Gregor Clegane’in üzerine göndereceği birlik için kumandan seçtiğinde, Ilyn Payne adaylardan biriydi. Ama o Beric Dondarrion’u seçti. Podric, hanenin yan kolların birinden geliyor. Beş Kralın Savaşı sırasında Nehir Toprakları’nda ölen Sör Cedric Payne’in yaverliğini yapmıştır. Daha sonra sosis çaldığı için öldürülen Sör Lorimer’in yaverliğini yapmıştır. Yeşil Çatala Savaşı’ndan hemen önce de Tyrion Lannister’ın yaverliğine getirilmiştir. Sör Ilyn, Eddard Stark’ı Kral I.Joffrey Baratheon’un emriyle, Yüce Baelor Septi’nin önünde, Eddard Stark'ın kılıcı Buz ile idam etmiştir.

Kralların Çarpışması

Karasu Savaşı sırasında Sör Ilyn, Kraliçe Cersei’nin yanında bulunmuştur. Nedeni şehir düşerse, Cersei’nin Stannis’e esir olmak istememesidir. Podric ise savaşta aktif bir rol almıştır. Şehir duvarları dışında Tyrion’a eşlik etmiş ve Tyrion’a saldıran Sör Mandon Moore’u öldürmüştür.

Kılıçların Fırtınası

Oberyn Martell ve maiyetini karşılayan grubun içinde Podrick Payne’de vardı. Sör Ilyn, Tywin Lannister'ın kendisine verdiği Buz adlı kılıcı Tywin Lannister'a iade etmiştir ve onun yerine Tywin Lannister'ın tabiriyle onun konumuna daha uygun bir kılıç verilmiştir.

Kargaların Ziyafeti

Sör Ilyn, Nehirova Kuşatması’na katılan birliğin içindeydi ve yolda Jamie Lannister ile kılıç talimi yapmıştır.

Podrick, Sansa Stark’ı arayan Tarth’lı Brienne’i, Kral Toprakları’ndan Bakire Havuzu’na kadar takip etmiştir. Brienne Sansa Stark'ı, kocası Tyrion babası Tywin'in ölümünden sonra nerede olduğu bilinmemekte ve kaçaktır, arar. Podrick, Brienne ile birlikte Fısıltılar'daki Yol Ağzındaki Han'da Cesur Dostlardan geriye kalanlarla karşılaşmıştır. Daha sonra Leydi Taşyürek'in liderlik ettiği Sancaksız Kardeşlik tarafından ele geçirilmişlerdir ve Podrick, Lannisterlar ile işbirliği içerisinde olduğu gerekçesiyle asılmıştır.

Üçüncü Yüzyılın sonunda Payne Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde adı geçen başlıca Payne'ler şunlardır;

Ana kolla bağlantısı bilinmemekle birlikte diğer hane üyeleri şunlardır: