Pelit Kalesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
  Pelit Kalesi'nin haritadaki yeri
  Pelit Kalesi'nin haritadaki yeri
Pelit Kalesi
Pelit Kalesi'nin haritadaki yeri

Pelit Kalesi, Nehir Toprakları'nda Smallwood Hanesi'nin yerleşkesidir. Nehirova'nın güney doğusunda, Pembe Bakire'nin kuzey doğusunda ve Taşlı Sept'in kuzeyinde bulunur. Yüce Yürek'in yakınında bulunur.

Düzen

Pelit Kalesi taş perde duvarları ve büyük meşe kapısı ile ufak bir kaledir. Köpek kulübesi civarında yıllarca kullanılmayan bir demir ocağı vardır.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Beş Kralın Savaşı sırasında Lord Theomar Smallwood yeminli lorduyla birlikte savaşmak için uzaklara gider, onun yokluğunda kale kapıları kapatılır ve kilitlenir ve kaleyi korumak için birkaç adam bırakılır.

Arya Stark ve bir zamanlar Leydi Ravella Smallwood'un sevgilisi Tom Yeditelli liderliğindeki Sancaksız Kardeşlik üyeleri Pelit Kalesi yolunda Leydi Smallwood'la karşılaşırlar ve dinlenmeleri için memnuniyetle kalenin kapılarını açarlar. Ravella Arya'nın kim olduğu bilmeden onun kirli olduğunu fark eder ve duş almaya zorlar. Ravella Arya ile sohbet ederken soylu olduğunu keşfederek nezaketli bir bayan olarak hareket etmesini ister.

Arya ve kardeşlik üyeleri kalenin salonunda Leydi Smallwood'la ziyafete katılırlar. Lord Beric Dondarrion hakkında leydiye soruları sorarlar ve herkes yakınındaki kişilerle konuşmaya başlar. Ravella Sör Jaime Lannister'ın Nehirova'dan kaçtığını ve Karstark askerlerinin Jaime'yi aramak için Pelit Kalesi'ne geldiklerinden bahseder.

Ziyafet sonrasında Gendry ve Arya Myr'li Thoros hakkında konuşmak için demirhaneye giderler, Gendry Arya'ya daha soylu göründüğü için iltifat eder. Leydi Smallwood, küçük leydi Arya'nın Sancaksız Kardeşlik'le Lord Beric Dondarrion'u aramak için ayrılmadan önce tekrar duş almasını ister.