Penny

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Penny
Suzn5.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Leydi İmp
Bağlılık İkinci Oğullar
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Görüldü)

Penny dar denizin karşısından gelen cüce bir kadındır.

Görünüş

Pürüzsüz pembe yanakları, kısa kahverengi saçları, kahverengi gözleri, kalın kaşları ve basık bir burnu vardır.

Geçmişi

Penny ve abisi Oppo sırtlarına bindikleri bir domuz ve köpeği dövüştrüp insanları eğlendirerek geçimlerini sağlamışlardır. Abisi Groat ismini kullanmayı tercih etmiştir. Kullandıkları Groat ile Penny en küçük iki para biriminin isimleridir.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Pentos ’ta, Penny ve kardeşi, Oswell olarak bilinen bir adam tarafından Joffrey Baratheon ’un Margaery Tyrell ile olan Kralın Şehrindeki düğününde konukları eğlendirmek için kiralanmışlardır. Boyanmış tahta silahlarla kuşanmışken bir domuz ve bir köpeği sürmüşlerdir. Oswell ile görüşen Oppo’ydu; Oppo her zaman anlaşmaları ayarlamış, Penny bu işle ilgilenmemiştir.Bu hüner gösterisi Tyrion ve Joffrey arasında bir gerilim yaratmak, böylece düğüne ortaya çıkan bu nefretin, Tyrion'u Joffrey’in cinayetiyle suçlarken cücenin aleyhine sahte kanıt olması amacıyla Petyr Baelish tarafından düzenlenmiştir.

Kargaların Şöleni

Penny’nin kardeşi Oppo onu yanlışlıkla Tyrion sanan Westeroslu denizciler tarafından öldürülmüştür.

Ejderhalarla Dans

Penny, Tyron Lannister’ı Jorah Mormont ’un esiriyken farketmiştir. Kardeşinin ölümünün verdiği kederle Tyrion’a saldırmış, sonunda Jorah tarafından zaptedilebilmiştir. İkili Meeren ’e gitmek için gemi ile yola çıktıklarında onlara katılmıştır. Tyrion kızın kardeşinin başına gelenler yüzünden ona acıma duymuştur. Gemileri köle tacirleri tarafından zaptedilip satılmasından sonra Jorah ve mürettebat ile birlikte tutsak edilmişlerdir. Açık artırmada Esmer Ben Plumm ’dan daha fazla fiyat ödeyen Yezzan zo Qaggaz tarafından satın alınmışlardır. Penny ve Tyrion yeniden açıldıkları gün dövüş çukurlarındaki kalabalığı eğlendirmişlerdir. Atlı mızrak eğlenceleri bittikten sonra aslanların üzerlerine serbest bırakılması planlanmıştır fakat Daenerys Targaryen bunu öğrendiği zaman aslanların salıverilmesini yasaklamıştır. Efendileri kanlı ishalden öldüğü zaman Penny, Tyrion, Jorah kaçmış ve gizlice Esmer Ben Plumm tarafından yönetilen İkinci Oğullar’a katılmış; Tyrion, Plumm’a yasal varisi olduğu Casterly Kayası 'nı geri aldığında yüklü miktarda altın ödeyeceğine söz vermiştir.