Piçlik

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Annesi ile babası babası arasında bir evlilik bağı olmaksızın dünyaya gelmiş olan çocuklara piç denmektedir. Piç olarak doğmanın bazı utanç verici durumları vardır. Bu tür insanların genellikle şehvani ve düzenbaz oldukları görülmektedir.

Miras Hakkı

Bir piç olarak dünyaya gelen kişi, yasa ve gelenekler konusunda çok az hakka sahip olmaktadır. Eğer babasının yasal bir çocuğu veya yakın akrabası yok ise piç olan çocuk babasının mirasını alabilmektedir. FS 299 yılında Lord Halys Hornwood ve oğlu Daryn'in ölümünden sonra Halys'in piç oğlu Larence Kar, Hornwood Hanesi'nin yeni varisi olarak düşünülmüştür. Ayrıca bir piç eğer resmi olarak meşrulaştırılır ise miras hakkı elde etmektedir.

Soyisimler

Yedi Krallık'ta bulunan dokuz ayrı bölgede de piç soyisimleri geleneklere göre verilmektedir. Eğer çocuğun anne veya babası soylu biri ise doğdukları bölgeye göre özel bir soyisim almaktadırlar. Ayrıca aileleri eğer isterler ise çocuğa farklı bir soyisim de verebilirler, Bkz. Tyrion Tanner. Soylu bir haneye bağlı olmayan, köylüler gibi, çocuklara ise soyisim verilmemektedir.

Bölge Soyisim Örnek
Taç Toprakları Su Aurane Su
Dorne Kum Nymeria Kum
Demir Adalar Pyke Wex Pyke
Kuzey Kar Jon Kar
Menzil Çiçek Robert Çiçek
Nehir Toprakları Nehir Walder Nehir
Fırtına Toprakları Fırtına Rolland Fırtına
Vadi Taş Mya Taş
Batı Toprakları Tepe Joy Tepe