Pia

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Pia
Pretty Pia.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Güzel Pia
Bağlılık Whent Hanesi
Doğum Harrenhal
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)

Pia veya bilinen adıyla Güzel Pia, Harrenhal'da kilerlerde çalışan Whent Hanesi'nin hizmetkarıdır. Kötü üne sahiptir.

Görünüş ve Karakter

Pia güzel bir kızdır, tatlı ve sıradandır. Gregor Clegane'i kızdırdıktan sonra burnu kırılır ve dişlerinin yarısını kaybeder.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Lord Tywin Lannister Harrenhal'ı aldığında Pia kilerde çalışmaktadır, gelen şövalyelerin çoğuyla birlikte olur. Lord Roose Bolton Harrenhal'ın Yağmalanması'ndan sonra geldiğinde Pia dahil Lannister adamlarıyla yatan tüm kadınlar toplanır ayı çukurunun yakınında bir bölgeye hapsedilir ve herhangi bir adamın onları kullanmasına izin verilir. Arya Stark Pia'nın Frey Hanesi'nden askerler tarafından kullanıldığını gözlemler.

Kılıçların Fırtınası

Pia, kılıç elini kaybeden Jaime'nin Harrenhal'da kurtarılmasının ardından Qyburn tarafından odasına gönderilir. Küçük bir kız çocuğu olduğu zamanda onun Kral Muhafızları'na kabul edildiğine atnıklık ettiğini ve o zamana kadar onun hayalini kurduğunu söyler. Yine de Jaime onu gönderir.

Kargaların Ziyafeti

Jaime Harrenhal'a döndüğünde Pia, Leydi Shella Whent'in hizmetkarlarından kalede kalan son üç kişiden biridir ve o da bir önceki gördüğüne göre o kadar güzel değildir. Gregor Clegane sessizlik istediğinde konuşması nedeniyle Pia'nın yüzüne çelik eldiveni ile yumruk atar; Pia'nın burnu kırılır ve dişlerinin çoğu kırılır. Pia konuşurken dişleri olmaması nedeniyle ağzını kapatarak konuşmayı alışganlık haline getirir.

Pia Jaime'yi tekrar gördüğünde ağlayarak ayaklarına kapanır, isterik bir kuvvetle bacaklarına yapışır. Sör Lyle Crakehall kız çektiğinde Jaime ona artık kimsenin zarar veremyeceğini söyler ancak bu sadece onun daha yüksek sesle ağlamasına yol açar. Jaime Harrenhal'da kaldığı süre boyunca Pia'nın battaniyenin altına giren tatlı, basit ve neşeli yaratıktan çok farklı bir yaratığa dönüştüğünü söyler. Ağzını kapalı tuttuğu sürece hala güzel olduğunu düşünür.

Harrenhal'da Dağ'ın Adamları'ndan biri Pia'ya tecavüz etmeyi dener ancak Jaime bunu engeller ve Sör Ilyn Payne'e adamın kafasını kesmesi emrini verir. Adam dizlerinin üstüne çökerken şaşırmış bir vaziyette ona yüzlerce kez sahip olduğunu söyler. Sör Ilyn adamın kafasını Pia'ya verdiğinde, kız kırık dişlerinin arkasından gülümser.

İnançlı Sör Bonifer Hasty Jaime tarafından Harrenhal'ın geçici Kale Muhafızı olarak ilan edilmesinden sonra Pia'nın fahişe olduğuna atıfta bulunur ve kaleden gitmesini ister. Jaime Pia'yı çamaşırcı kadın olarak maiyetine almayı kabul eder. Jaime; Pia'nın bacaklarını Lord Tywin ordusunun yarısına açtığını ancak gebe kalmadığını, kızın büyük ihtimalle kısır olduğunu düşünür.

Jaime'nin yaveri Josmyn Peck Peckledon Pia için iğdiş edilmiş bir at bulur ve onunla birlikte at sürer, Jaime Peck'in Pia'dan hoşlandığını fark eder. Darry'e vardıktan sonra Jaime küvette banyo yapar ve Pia'nın dışarı çıkmasını ister. Pia çıktıktan sonra Peck'e eğer kızında rızası varsa onunla birlikte olabileceğini, evlilik yatağına girmeden Pia'nın birşeyler öğretebileceğini söyler ve kıza nazik davranmasını ister. Jaime Darry Lordu Lancel Lannister'ın boş yatağını kullanmasını önerir.

Nehirova'ya ulaştıklarında Peck ve Pia düzenli olarak ilşkiye girerler. Jaime çoğu zaman onların sesini çadırın bir köşesinden dinler. Jaime Sör Edmure Tully'e şartlarını bildirdiği zaman çadırın içinde olanlardan biridir.

Alıntılar

Lord Whent'in turnuvasına geldiğinizde ve kraldan pelerininizi aldığınızda ben minicik bir kızdım. Beyazlar içinde çok yakışıklıydınız ve herkes sizin ne kadar cesur bir şövalye olduğunuzdan bahsediyordu. Bazen, bir adamla birlikteyken, gözlerimi kapatıyorum ve üstümde sizin olduğunuzu hayal ediyorum, pürüzsüz teniniz ve altın bukleli saçlarınızla. Size gerçekten sahip olabileceğimi hiç düşünmemiştim aslında.

-Pia'dan Jaime Lannister'a

Hakkında Söylenenler

O kız bir ahlaksızlık membası. Onun orasını burasını sergileyerek adamlarımın yakınında dolaşmasını istemiyorum.

- Bonifer Hasty'den Jaime Lannister'a

Pia, rahibesinin anlattığı dersi takip eden beş yaşında bir kızın ciddiyetiyle dinliyordu. Aslında öyle, bir kadın vücudunun içinde küçük bir kız, yaralı ve korkak.

- Jaime Lannister'ın düşünceleri

Yeminlerini hatırla. Pia senin değil Tyrion'un yatağına uygun.

- Jaime Lannister'ın düşünceleri

Josmyn : Nazik mi lordum .... ben nasıl...

Jaime : Tatlı sözler. Yumuşak dokunuşlar. Onunla evlenmeyeceksin ama yatakta olduğunuz sürece, ona karına davranacağın gibi davran.

-Jaime Lannister'dan Josmyn Peckledon'a