Piper Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Pembe Bakire'nin Piper Hanesi
House Piper.png
Hane arması Mavi zemin üzerinde elinde ipek parçasıyla dans eden pembe bir bakire
Sözler Cesur ve Güzel
Yerleşke Pembe Bakire
Şimdiki Lord Clement Piper
Bölge Nehir Toprakları
Unvan Pembe Bakire Lordu
Varis Marq Piper
Bağlılık Tully Hanesi


Pembe Bakire'nin Piper Hanesi, Nehir Toprakları'ndaki soylu bir hanedir. Yerleşkeleri Pembe Bakire kalesi Batı Toprakları sınırları yakınlarındadır.

Armaları mavi zemin üzerinde elinde ipek parçasıyla dans eden pembe bir bakiredir. Sözleri kitapta geçmemiştir ama yarı resmi kaynaklara göre Cesur ve Güzel olarak belirtilmiştir.

Tarihi

Fetih Savaşı sırasında Piper'lar Hoare Hanesi'nden Kara Harren'e karşı Fatih Aegon'u desteklerler.

Lord Piper'ın kahyası Şanslı Jack'in babası asmıştır.

Lord Piper'ın ismi bilinmeyen kızı Lord Quellon Greyjoy'un üçüncü eşi olmuştur. Robin Greyjoy adında bir oğulları olur. Üvey oğlu Urrigon Greyjoy parmak dansında elinin yarısını kaybedince üstat çağırmıştır. Üstattan yarayı ateş ve deniz suyuyla temizlemesi yerine parmaklarını dikmesini istemiştir. Bunun üzerine yara iltihaplanmış ve Urrigon ölmüştür. Leydi Piper daha sonraları doğum sırasında ölmüştür.

Son Olaylar

Taht Oyunları

El Turnuvası'nda toplanan şövalyeler arasında Piper Hanesi'nin arması olan şövalyeler de vardır.

Sör Edmure Tully, Lord Vance ve Lord Clement PiperLannisterların asker çıkartmaya başlamasından sonra Altın Diş Geçidi'ni korumalarını emretmiştir. Sör Marq Piper, Sör Karyl Vance ve Sör Raymun Darry ile birlikte; Sör Gregor Clegane'in Nehir Toprakları'na saldırdığını bildirmek için Kral Toprakları'na gitmiştir. Sör Marq Piper, Sör Karyl Vance ve Sör Raymun Darry Sherrer'dan sağ çıkanlarla birlikte Kral Eli'ne tanık sıfatıyla ifade vermişlerdir. Lannister askerleri Altın Diş'te Lord Vance'i öldürmüştür. Lord Piper ise geri çekilmek zorunda kalmıştır. Sör Gregor Nehir Toprakları'na saldırdığı sırada Piper'ların topraklarını yakmıştır. Sör Marq, Karyl Vance ve elliden fazla olmayan adamla birleşmiş ve Nehir Toprakları'ndaki askerlere erzak götüren kervanlara saldırmışlardır.

Kralların Çarpışması

Catelyn Tully güneyden dönerken Yıkık Kule Kampı'nın kuzeyinde Piper'ların dans eden bakireli sancaklarını görmüştür.

Kılıçların Fırtınası

Marq, Lord Hoster Tully'nin cenaze teknesini iten yedi soyludan biridir.

Marq, yeni Nehirova Lordu ve yakın arkadaşı Lord Edmure Tully'nin düğünü için İkizler'e gider. Marq'a beş şövalye ve yirmi asker eşlik eder; şövalyeler kuzenler ve Lord Piper'ın yeğenleridir. Ancak Marq Kızıl Düğün'de Freyler tarafından esir alınır, eşlikçilerinin kaderi bilinmez. Lord Piper Kızıl Düğün sonrasında Kral Toprakları'na diz çökmesi için birkaç askerini göndermiştir. İkizler'deki olayları güneye bu askerler bildirmiştir.

Sandor Clegane ve Arya Stark Kızıl Düğün'den sağ çıkan Sör Marq Piper'ın hizmetindeki bir okçuya rastlarlar. Düğünde bir Bolton askeriyle kutlama yaparlarken Bolton askeri ona saldırmıştır. Adam kaçmasına rağmen kötü bir şekilde yaralanmıştır. Sandor Clegane de askerin ızdırabına son vermiştir.

Kargaların Ziyafeti

Lewys Piper, Sör Jaime Lannister Nehirova'nın kuzeyine doğru at sürerken yaverlerinden biridir. Sör Jaime Lannister, Nehirova Kuşatması sırasında Lannister Hanesi'ne diz çöken Nehir Toprakları'ndaki haneler arasında Piper Hanesi'nin sancağını da görmüştür. Lord Clement, Nehirova Kuşatması sırasında savaş konseyinde bulunmuştur. Jaime, Edwyn Frey'le İkizler'e haber gönderir, aralarında Sör Marq, kuzenleri ve yeğenleriyle birlikte tüm rehinelerin Demir Taht'a iade edilmesini ister.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Piper Hanesi

  • Lord Clement Piper, Pembe Bakire Lordu.
    • Sör Marq Piper, büyük oğlu. Pembe Bakire'nin varisi. Genç ve hiddetli bir şövalyedir, aynı zamanda Edmure Tully'nin de yakın arkadaşıdır.
    • Lewys Piper, küçük oğlu. Genç bir yaver.
    • Beş Piper Şövalyesi, Lord Clement'in yeğenleri ve kuzenleri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Clement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marq
 
Lewys
 
 
 
 
 

Ana kol ile bağlantısı bilinmeyen diğer hane üyesi ise

  • Bilinmeyen Piper, Quellon Greyjoy'un ismi bilinmeyen üçüncü eşi. İri göğüslü ve kahverengi gözlü olarak tasvir edilir.