Poole Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Poole Hanesi
PooleHanesi.png
Hane arması Gri katmanlı beyaz zemin üzerine mavi yuvarlak plak
Sözler Bilinmiyor
Bölge Kuzey
Bağlılık Bolton Hanesi


Poole Hanesi, Kuzey'den asil bir hanedir. Stark Hanesi'ne bağlılık yemini etmişlerdir. Hanedan armaları gri katmanlı beyaz zeminde mavi yuvarlak bir plakadır.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Poole Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde anlatılan olaylar boyunca bilinen Poole'lar:

Kitapta Göndermeler

Buz ve Ateşin Şarkısı

  • Sansa Stark'ın en iyi arkadaşı Jeyne Poole'dur.
  • Vayon Poole, Kışyarı'nın uşağıydı, Eddard Stark'a eşlik edenlerin bir parçası olarak Kral Toprakları'na, güneye seyahat etmiş ve daha sonra Lord Eddard'ı tutuklamaya gelenlerle savaşarak ölmüştür.
  • Jeyne, El Turnuvası boyunca Lord Beric Dondarrion'a olan aşkından bahsetmiştir.
  • Jeyne Poole babasıyla beraber Kral Toprakları'na güneye seyahat etti, Sansa Stark'ın daimi yoldaşı ve arkadaşıydı, babasının ve Stark hane halkının geri kalanının ölümüyle, Petry Baelish'in korumasına verildi.
  • Petry Baelish onu bir fahişe olması için eğitmiştir. Lannister'lar daha sonra onu Bolton'lara verdi, böylece Arya Stark kılığında Ramsay Bolton ile evlenebilecekti. Daha sonra Kışyarı'daki varlığı uğruna Kuzeyli dağ klanları ve bazı Kuzeyli lordlar, "Ned'in kızı"nı özgür bırakmak için Stannis Baratheon'la savaştı.
  • Ramsay'in gözdesi, Theon Greyjoy, "Arya"yı kurtarmak için Jon Kar tarafından gönderilen Mance Rayder ile zorla takım olmuştur. Arya'yı "Kışyarı"dan özgür bırakmak için başa geçmiştir.