Prester Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Prester Hanesi
PresterHanesi.PNG
Hane arması Ermine zemin üzerine kırmızı bir öküz.
Sözler Yorulmaz
Yerleşke Şölen Ateşi
Şimdiki Lord Lord Garrison Prester
Bölge Batı Toprakları
Unvan Şölen Ateşi Lordu
Bağlılık Lannister Hanesi

Şölen Ateşi'nin Prester Hanesi, Casterly Kayası’na bağlı olan soylu temel hanelerden biridir. Yerleşkeleri olan Şölen Ateşi, Batı Toprakları'nın en batısında kurulmuştur.

Armaları Ermine zemin üzerinde kırmızı bir öküzdür. Sözleri kitaplarda geçmiyor ancak bilinen yarı-resmi kaynaklara göre sözleri Yorulmaz-dır.

Tarih

Yarı-resmi kaynaklara göre, Persterler Reyne-Tarbeck İsyanı'nda Tywin Lannister'i desteklemiştir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kral El'i Turnuvası için toplanan şövalyeler arasında Prester Hanesi'nden de şövalye bulunuyordu.

Nehir Toprakları'nda olan Lord Tywin Lannister'in ordusunun arasında Prester Hanesi'nin sancağı görülür. Nehirova Savaşı sırasında güney kampının komutası Sör Forley Prester'daydı. Robb Stark sürpriz yaparak kampa saldırdığında, Sör Forley Prester kaybettiğini anlayarak düzenli bir şekilde savaş kampından geri çekilmiştir. Ancak paralı askerlerin başındaki Tyroshlu bir komutan, Forley'in üzerine giderek saldırmıştır.

Kralların Çarpışması

Sör Forley, Altın Diş'e geri çekilmiş, Batı Toprakları'na giren yolu korumaya almıştır ve Nehirova'ya tekrardan saldırmak için fırsat kollamaya başlamıştır. Arya Stark, Prester Hanesi'nin sancaklarını Harrenhal'dan ayrılan, Tywin Lannister ile birlikte görmüştür.

Kargaların Ziyafeti

Tywin Lannister'in cesedini Casterly Kayası'na kadar eşlik eden muhafızlar arasında Prester Hanesi'nin sancakları görülmüştür.

Sör Forley, Daven Lannister ve Freylerle birlikte ikinci kez Nehirova Kuşatması'na katılmıştır. Jamie Lannister; Edmure Tully, karısı ve Jeyne Westerling'i Casterly Kayası'na götürecek olan birliğin başına Forley Prester'ı getirmiştir ve kaçmaya çalışan olursa öldürülmelerini söylemiştir.

Üçüncü yüzyılın sonunda Prester Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı zaman diliminde bilinen Presterler: