Preston Greenfield

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
GreenfieldHanesi.PNG
Preston Greenfield
Kingsguard.PNG
Preston.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Greenfield Hanesi
Kral Muhafızları
Kültür Westeros
Ölüm FS 299Kral Toprakları
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Sör Preston Greenfield, Greenfield Hanesi'nden bir şövalyedir ve Kral Robert Baratheon'ın Kral Muhafızları'nın bir üyesidir.

Görünüşü

Sör Preston Greenfield kısa boylu birisidir.

Geçmiş

Preston, Kral'ın Şehri'nde kocası uzakta olan bir tuhafiyecinin karısıyla buluşarak yeminini bozmuştur.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Preston Kral Robert Baratheon'a, bir domuz tarafından yaralandığı av gezisinde eşlik eden Kral Muhafızları'dandı. Sonraları Sör Barristan Selmy azledilirken taht odasında o da vardı. Eski kardeşinin mahcubiyetine gülenlerden biriydi.

HBO'un uyarlamasında Sör Preston

Kralların Çarpışması

Kral Joffrey Baratheon ona Sansa Stark 'ı dövmesini emrettiğinde emri yerine getirdi. Sansa'ya göre, Sör Preston onu döverken ona "beyinsiz çocuk" diyormuş.

Joffrey Kızıl Kale 'de tavşanları vurmaya çalışırken oklarında biri nerdeyse Sör Preston'un kasıklarını isabet ediyordu.

Tyrion Lannister, Cleos Frey 'i Robb Stark 'a barış şartlarıyla birlikte geri gönderirken Sör Preston tahtı koruyordu. Alliser Thorne karşılamadan sonra kızgınlıkla Tyrion'un elbisesinin kolunu yakalamaya çalıştığında Sör Preston onu geri püskürttü.

Sör Preston, Prenses Myrcella Baratheon'u Dorne'a uğurlayan grupta yer alıyordu. Halk sokaklarda isyan ettiğinde Yüce Septon'a yardım etmek için yanına gidiyordu ama delirmiş insanlar onu öldürdü. Altın Pelerinliler beyaz zırh içinde bir şövalye aradıkları için onun cesedini bulmaları bir kaç gün sürmüştü. Çünkü isyancılar onu bir çok kez bıçaklamış ve cesedini lime lime doğramışlardı. Bu yüzden cesedi "başından topuğuna kadar kırmızı-kahverengiydi" ve zorlukla tanınabiliyordu. Kral Muhafızları'ndaki yerine Sör Balon Swann getirilir.

Kılıçların Fırtınası

Tyrion Lannister, Karasu Savaşı'ndan sonra zarar gören Kral Kapısı'nı teftiş ederken şehrin alt tabaka insanlarının düşmanca tavırlarıyla karşılaşır. Eğer Sör Bronn tarafından korunmasaydı, insanların onu atından aşağı çekeceğini ve Sör Preston'a yaptıkları gibi yüzünü kaldırım taşı ile parçalayacaklarını varsayar.

Sör Jaime Lannister, lord kumandanı'na ait görevleri yerine getirirken kendisinin yokluğunda Beyaz Kitap'a uzun süredir bir şey yazılmadığını ve Sör Preston'un ölümünün henüz kaydedilmediğini fark eder çünkü bu Lord Kumandanı'nın görevidir.

Lord Petyr Baelish, Sansa Stark'a Kral Joffrey ile Yüksek Bahçe'deki Margaery Tyrell arasında evlilik anlaşması ayarlarken adamlarının Sör Preston'un ölümünün korkunç ayrıntıları hakkında bilgi yaymasına izin verdiğini söyler. Serçeparmak böylece Sör Loras'ın Margaery'i korumak için Kral Muhafızları'na katılma fikrini Mace Tyrell'in aklına başarılı bir şekilde yerleştireceğine inanır.

Kargaların Ziyafeti

Prenses Arianne Martell buluşmalarının birinde suçluluk hisseden Sör Arys Oakheart'e bir kadını sevmiş olan Kral Muhafızları'nın tek üyesinin kendisi olduğuna inanıp inanmadığını sorar. Arys bildiklerini paylaşır bu arada Sör Preston'ın kocası uzakta olan bir tuhafiyecinin karısını ziyaret ettiğini söyler.