Pypar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gece Gozculeri.png
Pypar
Gece Gozculeri.png
Pypar.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Pyp
Maymun
Soytarının Maymunu
Bağlılık Gece Nöbetçileri
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması(Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti(Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Göründü)

Oyuncu Josef Altin
TV Sezon 1
Sezon 3

Pypar, Gece Nöbetçileri’nin çoğunlukla Pyp adında bilinen bir üyesidir. Maymun takma adıyla da bilinir. Jon Kar ile aynı eğitim sınıfında bulunmuştur. TV Dizisinde rol Türk asıllı İngiliz oyuncu Josef Altin tarafından canlandırılmaktadır.

Görünüm

Küçük bir yapısı ve büyük kulakları vardır.

Tarih

Sur’a gelmeden önce, bir tiyatro topluluğunda Yedi Krallığı dolaşıyordu. İddiasına göre herkesin konuşmasını taklit edebilir. Yüz farklı sesi taklit edebilir ve bunu yapmaktan hoşlanır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Josef Altin, Pypar rolünde

Bir Kumpanyacının oğlu olan Pypar, Jon ile aynı zamanda Nöbet’e katılmıştır. Kılıç talimleri esnasında, Jon onun kılıcını bir hançer gibi kullandığını düşünmüştür. Samwell Tarly,Sur’a geldiğinde Jon’un yanında durmuş ve onu savunmuştur. Sör Alliser Thorne onun Sur için hazır bir adam olduğunu düşündüğünde adı korucular arasında okunmuştur. Jon yeminini arkasında bırakıp Sur’dan kaçmaya çalıştığında onu durduran arkadaş grubu içerisindeydi.

Kılıçların Fırtınası

Mance Rayder’ın ordusu Sur’a saldırdığında Sur’u savunanlardan biriydi.

Kargaların Ziyafeti

Pypar, Jon Kar Lord Kumandan olduktan sonra ona gücü sağlayan arkadaşlarından uzak durduğu için Jon’a gücenmeye başlamıştır.

Ejderhalarla Dans

Pypar R’hllor ritüelleri ile ilgili bir espri yaptığında Jon Kar bunu durdurması için emir vermiş ve Kraliçe’nin Adamları’nın hiçbirinin bundan memnun olmamıştı.