Qarl

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Qarl
230px
Karakter Bilgisi
Lakap Bakir Qarl
Kültür Demirdoğumlu
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Qarl, ya da daha bilinen lakabıyla Bakir Qarl, demirdoğumlu bir savaşçıdır. Uller, Skyte ve Eldiss adında üç erkek kardeşi vardır. Qarl, Demir Adalar'ın meşhur azılı savaşçılarından biridir. Sakalsızdır. Aynı zamanda bir kölenin torunudur.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Qarl ve iki kardeşi, Lord Limanı'nda Asha ve Theon ile karşılaşır. Lord Limanı'nda Qarl'ın diğer kardeşi olan Eldiss'in öldüğünü anlatmışlardır. Asha; Theon'un, Qarl'ın kardeşlerini adamlarının arasına alması gerektiğini düşünmüştür.

Kargaların Ziyafeti

Qarl, Asha'nın gemisi olan Kara Rüzgar'da çalışmaktadır. Kral Şurası sırasında Eldred Codd ile parmak dansı oynamış ve kazanmıştır. Qarl, Kral Şurası'nda Asha'nın şampiyonlarından biridir.

Ejderhaların Dansı

Qarl, Asha'nın yeni yol haritasını belirlemek için onunla birlikte Derinorman Kalesi'ne yelken açmıştır. Bu sıralarda Asha ile birbirlerini sevdikleri ayyuka çıkmıştır. Kale, Stannis Baratheon'un ordusu tarafından alındığında; Qarl, Asha, Tris Botley ve diğer birkaç demirdoğumluyla beraber tutsaklar arasındadır.

Qarl, daha sonraları Tycho Nestoris tarafından Stannis Baratheon'un ordusu Kışyarı'na ilerlerken kendisine refakatçisi olması için fidye ile serbest bırakılmıştır.