Qhored Hoare

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
544px-Hoare.png
Qhored I Hoare
544px-Hoare.png
Karakter Bilgisi
Tam isim Hoare Hanesi'nden İsminin Birincisi Qhored
Lakap Qhored Greyiron
Qhored Blacktyde
Zalim Qhored
Unvan Demir Adaların Yüksek Kralı
Irk Demirdoğumlu
Aile
Hane Hoare Hanesi
Ekler
Kitaplar Taht Oyunları (Bahsedildi)
Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)

Qhored Hoare yada bilinen adıyla Zalim Qhared, Hoare Hanesi 'nin bir üyesi ve Demir Adaların gördüğü en büyük krallardan biriydi.

Hayatı

Gençken Qhored Eski Şehir'i yağmalamış ve binlerce kadını tutsak olarak almıştır. 30 yaşındayken Kral Bernarr II Justman'ı savaşta yenmiş ve üç oğlunu esir olarak almıştır. Üç yıl sonra kralın üç oğlunu da Pyke'nin Kanlı Kalesi'nde öldürür, Bernarr'ın intikam için topladığı orduyu yener ve Nehir Kralı'nı Boğulmuş Tanrı'ya kurban eder, böylece Justman Hanesi soyu tükenerek yok olur.

Kral Qhored'in hükümdarlığı boyunca, Demirdoğumlular tuzlu suyun kokusunu ve dalgaların sesinin duyulduğu her yerde hak iddia ettiler. Demirdoğumlular bu dönemde, Gün Batımı Denizi boyunca Arbor'dan Ayı Adası'na kadar her yeri kontrol ediyorlardı. Çoğu insan Qhored'in korkusundan kıyılardan çekilmişler, kalanlar ise haraç vermişlerdir. Menzil Krallığı'nda Zalim Qhored olarak anılmıştır. Kral Qhored 90 yaşında öldü, 75 yıl hüküm sürdü. Qhored'in fethettiği bölgeler varisleri ve torunları döneminde çok büyük ölçüde kaybedildi.