Qhorin Yarımel

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Qhorin Yarımel
Qhorin.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Qhorin Yarımel
Bağlılık Gece Gözcüleri
Ölüm 299FS, Çığlık Geçidi
Kitap(lar) Taht Oyunları(Bahsedildi)
Kralların Çarpışması(Görüldü)
Kılıçların Fırtınası(Bahsedildi)
Kargaların Şöleni(Bahsedildi)
Ejderhalarla Dansı(Bahsedildi)
Oyuncu Simon Armstrong
TV Sezon 2

Qhorin, bilinen ismiyle Yarımel, Gece Gözcüleri'nin bir korucusu ve Gölge Kule'nin ikinci kumandanıydı.

Görünüş

Qhorin Yarımel uzundur ve gri gözleriyle temiz traşlı birisidir. Sağ elindeki başparmağı ve işaret parmağı dışında bütün parmaklarını yabanıl baltasıyla kaybetmiştir. Uzun gri saçlarını örer.

Geçmiş

Qhorin, Gece Gözcüleri'nde yaşayan bir efsanedir. Gözcüler içinde en iyi koruculardan biri olarak tanınır. Bir yabanıl baltasıyla sağ elinin baş parmağı ve işaret parmağı dışında bütün parmaklarını kaybetmesiyle Yarımel olarak anılır. Bundan dolayı kendisini sol elle savaşmak için eğitmiştir ve sağıyla olduğu gibi sol eliyle savaşmakta usta olmuştur. Bir zamanlar Mance Rayder gözcüden kaçmadan önce onunla iyi arkadaştı.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Qhorin, Benjen Stark araştırmasına katılmak için Lord Kumandan Mormont ile buluşup Gölge Kule'den birliğin kumandanı olarak görevlendirilmiştir. Buluşmak için yoldayken, neredeyse dört ölü ve bir düzine yaraladığı Alfyn Kargakatili'nin önderliğindeki yabanıl keşif kolunu sürmüştür. Çarpışmada alınan tutsak, Mance Rayder'in Sur'u indirme amacıyla büyü aramak için Ayazdiş'te olduğunu açıklamıştır. Nihayet Qhorin Yarımel, İlk İnsanların Yumruğu'nda Lord Kumandan Mormont ile buluştuğu zaman bizzat kendi önderliğindeki üç keşif kolunu Mance Rayder'ın aradığı şeyi keşfetmek için göndermeyi önerdi. Qhorin'in ekibi Dalbridge, Ebben, Taş Yılanı ve Jon Kar kardeşlerinden oluşmuştur. Keşif kolu ateşli kovalamada yabanılların geri hamleye zorlamasından ve yerlerinin belirlenmesinden önce Mance'in kamp yerine çok yaklaşmıştı. Qhorin kovalamacadan kurtulmak için pek çok metodu ve oyalamayı denemiştir ama hiçbiri başarılı olmamıştır. Sonunda sadece o ile Jon kalmıştır ve Jon'a bir casus gibi rol yapmasını emretmiştir. Kemikler Lordu onları yakaladığında Jon emredildiği gibi yapmıştır ve dürüstlüğünü kanıtlamak için Qhorin Yarımel'i öldürmüştür.