Quentyn Ball

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ball.png
Quentyn Ball
Fireball crest.png
Karakter Bilgisi
Lakap Ateştopu
Unvan Sör
Bağlılık Ball Hanesi
Kültür Menzil
Ölüm 196FSKızıl Çimen Alanı yakınları
Kitap(lar) Yeminli Kılıç(bahsedildi)
Gezgin Şövalye(bahsedildi)

Sör Quentyn Ball nam-ı diğer Ateştopu, Aegon IV Targaryen ve Daeron II Targaryen'in saltanatı sırasında Ball Hanesi'nin şövalyesidir. Kişisel arması siyah zemin üzerinde yanan bir ateştopudur.

Görünüş ve Karakter

Quentyn kızıl saçlı, çabuk parlayan birisidir ki bu nedenle lakabı Ateştopu'dur.

Tarih

Aegon IV'ün Saltanatı Sırasında

Quentyn, Aegon IV Targaryen'in saltanatı sırasında Kral Toprakları'nda Kızıl Kale'nin baş komutanıdır. Bir zaman sonra Aegon Quentyn'e açık bir yer olduğu zaman Kral Muhafızları'na katılabileceği vaadini verir. Bu vaadi kolaylaştırmak için Quentyn'in karısı Sessiz Kız Kardeşler'e katılır. Ancak Kral Muhafızları'nda açık bir yer olmadan Aegon ölür.

Birinci Blackfyre İsyanı

Aegon'un varisi Daeron II'nin saltanatında Quentyn'in beklediği o açık yer bulunmaktaydı ve Quentyn krala babasının sözünü hatırlattı. Fakat Ateştopu bilinmeyen nedenlerden dolayı Kral Muhafızı olmayı reddetti ve onun yerine bu şeref Sör Willem Wylde'e verilmiştir. Bu hareketi Quentyn'in Blackfyre İsyanı'nda Daemon Blackfyre'ın yanında olacağı hakkında ışık veriyordu. Kral Daeron II Daemon'u yakalaması için Kral Muhafızları'nı yolladığında Daemon'u kaleden kaçıran Sör Quentyn oldu. Birinci Blackfyre İsyanı'nda Sör Quentyn Lord Lefford'u Lannis Limanı'nda öldürdü ve Damon LannisterCasterly Kayası'na doğru geri püskürttü. Mander'dan geçerken Lady Penrose'un bütün çocuklarını öldürdü. Sör Quentyn Ball Kızıl Çimen Muharebesi'nde savaşırken su içmek için ara verdiğinde bir okçu tarafından vurulup öldürülmüştür. Onu öldüren okçu büyük ihtimalle Quentyn'in babalık yaptığı piç çocuk Glendon Çiçek'tir.

Arkaplan

George R. R. Martin Ateştopu karakterini yaratırken Henry Percy adlı İngiliz Orta Çağ soylusundan esinlenmiştir.