Qyburn

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Qyburn
250px-Qyburn.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Kanlı Üstat
Unvan Fısıltılar Efendisi
Bağlılık Lannister Hanesi
Cesur Dostlar(önceden)
Kitap(lar) Kralların Çarpışması(görüldü)
Kılıçların Fırtınası(görüldü)
Kargaların Ziyafeti(görüldü)
Ejderhaların Dansı(görüldü)
Oyuncu AntonLesser
TV Sezon 3

Qyburn eski bir üstat olup, paralı askerler topluluğu olan Cesur Dostlar’ın bir üyesiydi.

Görünümü

Qyburn, uzun, boynu hafif eğik ve mavi gözlerinin (veya ılık kahverengi gözlerinin) etrafında halkalar olan bir adamdır. Kır saçlı, zayıf bedenli, babacan görünümlüdür. Cersei Lannister’a göre küçük bir kızın sevgili dedesi gibi görünüyordu.

Fısıltılar Efendisi olarak atanınca, üzerine üstat cübbesine benzeyen kıyafetler giyer. Fakat adet olan gri renkli cübbe yerine Kral Muhafızları’nınki gibi saf beyaz giyinir. Kenarı dikişli kollarını ve hakim yakasının etrafını altın halkalarla tezyin etmiş, beline de yine altın renkli bir kuşak bağlamıştır.

Geçmişi

Qyburn, Hisar’da eğitim görmüş ve Üstat Ebrose kadar maharetli bir sağlıkçı olmuştu. Qyburn Ebrose’u geçmek istemiş ve yüzyıllardır adet edinilen hayatın esrarını anlamak için ölülerin cesetlerini açmak teamülünü, ölümün esrarını anlamak için halen hayatta olanların bedenlerini açmak şeklinde yorumlamıştır. Bu uygulaması ifşa olduğunda, canlılar üzerinde ahlak dışı deneyler yaptığı için üstatlık unvanı elinden alınmıştır.

Qyburn can havliyle kaçarak Cesur Yoldaşlar’a katılmıştır. Qyburn Hisar’da bir tek Başüstat Marwyn’e itibar göstermiş, diğer başüstatları “boz koyunlar” olarak adlandırmıştı.