Rakharo

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rakharo
Rakharo rolünde Elyes Gabel
Karakter Bilgisi
Unvan Ko
Daenerys Targaryen’in Kan Süvarisi
Bağlılık Targaryen Hanesi
Kültür Dothraki
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Görüldü)

Rakharo Daenerys Targaryen’in bir Kan Süvarisidir. Daenerys onu Kan Süvarilerine aldığında ona mükemmel kavisli bir arakh vermiştir. Uzun burulmuş bıyıkları vardır. Karakter Tv dizisinde Elyes Gabel tarafından canladırılmıştır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Danerys, Drogo’yu iyileştirmek için Mirri Maz Duur’dan yardım almaya çalıştığında, kan süvarileri onu durdurmaya çalıştı. Bunu takiben Daenerys’ı durdurmaya çalışan Haggo Rakharo tarafından öldürülmüştür. Daenerys onun Ko’su olup kan süvarilerinden(Jhogo ve Aggo ile birlikte) biri olarak ona hizmet etmesini istediğinde ona düğünü sırasında hediye aldığı büyük bir arakh vermiştir. Başlarda reddetmiş ancak ejderhaların doğumundan sonra kabul etmiştir.

Kralların Çarpışması

Daenerys’ın khalasar’ı ile birlikte çölü geçtikten sonra terk edilmiş olan Vaes Tolorro’ya ulaşırlar. Khalasar burada dinlenip iyi duruma gelmeye çalışırken terk edilmiş şehirde kaldılar. Daenerys Rakharo’yu güneye oralarda ne olduğunu öğrenmek için göndermiştir. Geri döndüğünde verimsiz topraklar ve denizden başka bir şey bulamamıştır. Dany daha sonra toprağı işleyip ekebilmek için onun emrine bir düzine adam vererek pazar yerindeki kayaları kaldırmasını istedi. Khalasar Qarth’a yerleştiğinde Rakharo adamları ve kadınları toplayarak liderlerin Daenerys’dan gizlemiş olabilecekleri şeyler için şehri keşfe çıkmıştır.

Kılıçların Fırtınası

Daenerys, Astapor’un köle askerleri Lekesizleri aldığında onunla birlikteydi. Jhogo ve Aggo ile birlikte köle askerlerine Yunkai ordusuna karşı liderlik etmiş ve Meereen kuşatmasında dövüşmüştür. Bu zaferlerden sonra Rakharo’nun örgüsüne üç çan daha takılmıştır.

Kargaların Ziyafeti

Rakharo ve diğer Kan Süvarileri Khaleesilerine hizmet etmeyi sürdürür.

Ejderhalarla Dans

Aggo, Jhogo ve Rakharo Daenerys’ın khalasar‘ını onun emriyle kullanmış ve oradaki köleliği bitirmek için Meereen’in iç bölgelerinde komuta etmiş ve bir arada tutmuşlardır. Dönüşlerinden sonra, Dany Rakharo’nun Aggo ve Jhogo’dan daha cüsseli ve daha güçlü göründüğünü not etmiş ve örgüsündeki yeni eklenmiş dört çanı fark etmiştir. Irri ve Jhiqui onu arzulamaya başlamışlar ve kendi aralarında hangisini seçeceğine dair tartışmaya başlamışlardır. Daenerys Drogon’un sırtında ortalıktan kaybolduğunda Rakharo ve Aggo onu aramaya çıkan ekipte bulunmuşlardır.

Tv Dizisinde

Tv dizisinin ikinci sezonunda Rakharo Kızıl Çöl’de çıktığı keşif gezisinden canlı dönmemiştir. Atı Daenerys'ın khalasar’ına başı gövdesinden ayrılmış bir şekilde eyerin içinde ve galiba başka bir khal tarafından öldürülmüş olarak geri getirilmiştir.