Ralf Kenning

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kennig.png
Ralf Kenning
Kennig.png
Karakter Bilgisi
Unvan Kumandan
Kale Muhafızı
Bağlılık Kenning Hanesi
Irk Demirdoğumlu
Ölüm 300FSMoat Cailin
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Ralf Kenning, Kenning Hanesi'nin üyesi ve demirdoğumlu bir akıncıdır.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Ralf, Moat Cailin'de, Victarion Greyjoy'un komutasındaki kaptanlardan biridir. Victarion'u Deniztaşı Tahtı'na oturması için teşvik eder. Victarion, ağabeyi Balon'un onu kuzeylilerle savaşması için görevlendirmesine karşı çıktığında, Ralf Kuzey'in zaten yenildiğini ve Demir Adalar'ı kaybederken Moat Cailin'i almanın hiçbir mantığı olmadığını söyler.

Aeron Greyjoy Kral Şurası'na toplanma çağrısını yaptıktan sonra, Victarion Eski Wyk'e yelken açar ve yeni kral seçildiğinde yanında bin adamlık bir kuvvetle dönene dek kaleyi tutmasını söyleyerek Moat Cailin'in komutasını Ralf'a bırakır. Ralf aslında Kral Şurası'na gidemese de, Kral Şurası'nda Victarion'un taraftarlarından biri olarak kaydedilir.

Ejderhaların Dansı

Victarion Greyjoy'un geride bıraktığı azalan demirdoğumlu kuvvetleri kale muhafızı ilan edilen Ralf komutasında, Kral Şurası'nda Victarion'un yenildiğini ve yeni Kral Euron Greyjoy'un yardımlarına gelmek gibi bir fikri olmadığını bilmeden Moat Cailin'i tutmaya devam ederler. Siperlerde beklerken, gevşetilmiş bir Crannoglu'nun attığı zehirli bir ok onu sıyırır. Sadece bir çizik olmasına rağmen yara iltihaplanır. Yara el değmeden kaynar şarapla yıkanır. Sonunda adamları onu hiçbir bakım olmadan ölüm yatağında terk eder.

Ramsay Bolton Moat Cailin Kuşatması sırasında demirdoğumlulara teslimiyet şartlarını götürmek için Theon Greyjoy'u gönderir, Theon'da komutanla konuşmak istediğini söyler. Ona Ralf Kenning'in komutan olduğunu anlatır fakat ölmek üzere olduğu, hatta zaten ölmüş bile olabileceği söylennir. Theon kendisiyle görüşmeyi rica eder. Ralf'in odasına girdiği zaman; onun çıplak olarak yatağa uzanmış, yaralar ve yara kabuklarıyla sarılmış, yanaklarından biri tuhaf bir şekilde şişmiş, boynu kanla boğulmuş ve omzunun kurtlar tarafından istila edilmiş halde bulur. Sakalı kusmukla doludur ve günlerdir banyo yapmamış, tıraş olmamıştır. Adamdan umut kesildiğini görünce Theon, Ralf'in kılıcını çeker ve acısına son verir.

Kaleyi terk ettikten sonra Ramsay'in kampına demirdoğumlular gelince, Theon onların nasıl bataklık şeytanları gibi okla avlandığını düşünür. Kendini hedef alacak okçu en azından iyi bir nedeni olmasını umut eder çünkü Ralf kadar tuhaf bir biçimde ölmek istemeyeceğini düşünür. Ancak Theon, Ramsay'in elinde tekrar tekrar çektiği işkenceler aklına gelince, Ralf'in onlardan biri kadar şanslı olup olmadığını düşünür.