Ramsay Bolton

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bolton Hanesi.png
Ramsay Bolton
Bolton Hanesi.png
250px-Ramsay Bolton.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Ramsay Kar
Bolton Piçi
Dehşet Kalesi Piçi
Leş
Kızıl Miğfer
Lord Kar
Unvan Hornwood Lordu
Winterfell Lordu
Dehşet Kalesi Kale Kumandanı
Bağlılık Bolton Hanesi
Kültür Kuzey
Leydi Donella Manderly 1.
Arya Stark 2.
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Şöleni (Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (Görüldü)
Oyuncu Iwan Rheon
TV Sezon 3
Sezon 4
Silme.png
Bu makale henüz geliştirme aşamasındadır. İsterseniz sayfayı düzenleyerek, "Game of Thrones Viki"ye katkıda bulunabilirsiniz.

Ramsay Bolton, Roose Bolton'un sonradan meşrulaştırdığı gayrimeşru çocuğudur. Gerçek adı Ramsay Kar'dır. Ramsay, soysuz doğumundan dolayı çok kırgındı ama kendini hep gerçek bir Bolton olarak görmüştür. Aksini iddia edenlere şiddetle karşı çıkmıştır. Ramsay'in kendisini sadık bir şekilde takip eden ve kendisinin iyiliğini isteyen silahlı bir grubu vardır. Onlara Gayrimeşru Çocuklar denilmektedir. Ramsay'in kendi atının adı Kan'dır.

Karakter ve Görünüş

Ramsay geniş, kalın dudakları ve uzun saçları ile sert bir görünüşe sahiptir. Gözleri babasının gözlerine çok benzemektedir. Ramsay başkalarına işkence etmeyi çok seven, acımasız, zalim ve vahşi biridir. Düşmanlarının derilerini yüzerken kullanılan Bolton kostümüne çok düşkündür.

Ramsay idare etmekte iyi, alçak soğuk bir kurnazlığa sahiptir. Özellikle kendi ayakları üzerinde durmakta ve düşünmekte çok iyidir. Karmaşık politika ve dönem sonuçları konusuna gelince kendi fikrini aşılamada o kadar iyi değildir. Ramsay çıplak kadınları Bolton Ormanlarına bırakıp vahşi köpek sürüsüyle onları avlamak kadar küfürlü söz söylemekten de zevk alır. (Kadınları öldürdükten sonra cesetlerinin derisini yüzüyordu.)

Sonra Ramsay'in öldürdüğü insanların derileri Dehşet Kalesi'nin dehşet verici hazine odasına götürülür. Ramsay kadınların cesetleri ile vahşi köpeklerini doyurur.

Roose, Ramsay'in korkusuz olmasından dolayı korkuyordu çünkü hain bir dünyada korkunun insanı hayatta tuttuğunu düşünmekteydi. Ramsay savaşta vahşice savaşmasına rağmen hiçbir zaman hiç kimseye silahlarla bir şey öğretmemiştir. Ramsay'in savaş cesaret öğretmeni Leş'ti. (Fakat Leş hiçbir zaman kimseden eğitim almamıştır, bildiği her şeyi kendi kedine öğrenmiştir.)

Ramsay'in kılıç kullanış şekli şiddetli ve çok agresifti. Ramsay kasabın baltayı kullanış şekli gibi kılıç kullanıyordu.

Tarih

Ramsay, Roose Bolton'un bir değirmencinin karısını tecavüz etmesinden oluşan bir üründür. Roose değirmencinin karısına tecavüz etmeye karar verdiği zaman değirmenciyi bir ağaca asmıştır.

Bir yıl sonra kadın elinde yeni doğmuş olan Ramsay ile Dehşet Kalesi'ne varmıştır. Roose kadını ve bebeği öldürecekken Ramsay'in suratını ve kendisine benzeyen gözlerini görür ve onları öldürmez. Kadın, kocasının kardeşinin gelip değirmeni aldığını ve onu dışarı attığını iddia etmiştir. Roose sinirlenir ve adam Lord Rickard Stark'a bir şey anlatamasın diye dilini kopartır. Sonra Roose kadına Ramsay'in babasının kim olduğunu ona söylememesi karşılığına ona değirmeni geri verip bir domuz, birkaç tavuk ve hey yıl bir kese para verir. Ramsay'in annesi Ramsay'in çok vahşi ve kaba olduğundan onu büyütmekte yardıma ihtiyacı olduğunu Roose'a söyler. Roose, Ramsey'in hizmetine Leş olarak bilinen adamı yollar. Onu Ramsay'a vermek Roose'dan zalimce bir jesttir. İkisi de çok samimi bir şekilde büyümüştür.

Ramsay'in annesi veya Leş daha sonra Ramsay'a gerçek ailesinden bahsetmiştir. Çoğu gayrimeşru çocuğun hayattan ve kendinden beklentileri çok olmazken Ramsay'in daha büyük emelleri vardı. Roose'un doğru ve büyük çocuğu Domeric Bolton üvey kardeşi Ramsay'i aramaya çalışırken Ramsay onu zehirlemiştir. Bundan dolayı Ramsay, Dustin Hanesi'nin nefretini kazanmıştır. Beş Kralın Savaşı çıkmadan 2 yıl önce Roose, Ramsay'i Dehşet Kalesi'ne getirmiştir ve başka çocuğu olmadığı için onu varisi ilan etmiştir.

Alıntılar

Ramsay'in söyledikleri

Eğer bunun iyi bir sonla biteceğine inanıyorsan dikkatini yeterince vermemişsin demektir.

Leş'e.

HBO yapımı dizinin dördüncü sezonunda Ramsay'in bir karesi.

Ramsay hakkında söylenenler

Bu Ramsay bir canavar ve katildi, bir korkak olarak da öldü, en azından bana böyle söylendi.

Robb Stark

Boltonlar her zaman kurnaz olduğu kadar zalim olmuştur, ancak bu insan bedeninde bir canavar olmalı.

Robett Glover

Bu çocuk söylenenlere göre sinsi bir canavar ve Leş adında neredeyse kendisi kadar zalim bir hizmetkarı var.

Leydi Donella'dan Rodrik Cassel'a.

O asla benim lordum olamaz!O Leydi Hornwood’la evlenip onu bir zindana kapattı ve kadını parmaklarını yemek zorunda bıraktı.

Wylla Manderly

Roose Bolton mesafeli ve kurnaz, bu doğru; fakat bir adam onunla baş edebilir.Hepimiz daha kötüsünü gördük.Ama onun piç oğlu…İşte onun deli ve zalim bir canavar olduğunu söylüyorlar.

Manderly Hanedanı'na yeminli bir şövalye.

Kötülük onun kanında, o tecavüz mahsülü bir piç.O bir Kar, çocuk kralın ne dediği önemli değil.

Robett Glover

Hiç Kar’ın bu kadar kara olduğunu gördün mü?Ramsay Lord Hornwood’un topraklarını onun duluyla zorla evlenerek aldı, ardından onu bir kuleye kitledi ve onu unuttu.Kadının açlığa daha fazla dayanamayarak kendi parmaklarını yediği söyleniyor.Lannisterların kral adaleti ise onun katilini Ned Stark’ın küçük kızıyla evlendirmeyi uygun buluyor.

Wyman Manderly

Kafayı yemiş olmalı.Gerçekten Kuzey’i yönetebileceğini mi düşünüyor?

Roose Bolton'dan Leş'e

Leş:O kimseden korkmuyor lordum.

Roose:Korkmalı.Bu tehlike ve hile dolu dünyada insanı sağ tutan şey korkudur.Kargalar burada, Höyükler’de bile başımızın üstünde dönüp duruyorlar, etimizi yiyecekleri günü bekliyorlar.Cerwynler’e ve Tallhartlar’a güvenilmez, şişman dostum Lord Wyman ihanet planları kuruyor…ve Fahişefelaketi…Umberlar aptal gibi görünebilirler ama belli bir kurnazlıktan yoksun değiller.Ramsay hepinizden korkmalı, benim korktuğum gibi.Bir dahaki görüğünde, bunu ona söyle.

Roose Bolton'dan Leş'e

Onun kanı kötü.Sülüklenmesi gerek.Sülükler kötü kanı emerler, bütün öfkeyi ve acıyı emerler.Bunca öfkeyle dolu bir adam, düşünemez.Ama Ramsay…korkarım ki onun bozuk kanı sülükleri bile zehirler.

Roose Bolton

Ona asla öyle deme!Ramsay Bolton, Ramsay Kar değil, asla Kar değil, asla; onun adını hatırlamanız gerekir, öte halde sizin canınızı yakar.

Leş'den Stannis Baratheon'a

Söyle bana, Dönek, Bolton Piçi benim korkmamı gerektirecek hangi savaşı kazanmış?

Stannis Baratheon'dan Theon Greyjoy'a

Aile

 
 
 
{Bethany
Ryswell}
 
Roose
Bolton
 
Walda Frey
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{Domeric
Bolton}
 
Ramsay
Snow
 
"Arya Stark"