Raynald Westerling

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Westerling Hanesi.PNG
Raynald Westerling
Westerling Hanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Westerling Hanesi
Kültür Westeros
Doğum Sarpkaya
Ölüm 299FSİkizler (sanılıyor)
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Sör Raynald Westerling Westerling Hanesi'nden bir şövalyedir, Lord Gawen Westerling ve Sybell Spicer'ın en büyük oğulları ve Gawen'ın varisidir.

Görünüş

Raynald genç ve cılızdır. Kahverengi saçlara ve gür bir bıyığa sahiptir.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Kral Robb Stark Raynald'ın kardeşi Jeyne ile evlenmek için Batı Toprakları'ndan Nehirova'ya döndüğünde Robb'un arkadaşları arasında Raynald'da vardır. Robb onunla vakit geçirmeyi seviyordur; Catelyn Tully Raynald'ın Jon Kar'ın ve Theon Greyjoy'un boşluğunu doldurduğuna inanır. Robb, Leydi Roslin Frey ve Lord Edmure Tully'nin evliliği için İkizler'e yola çıktığında Raynald Robb'a eşlik eden tek Westerling'dir ve kraliyet sancaktarı olarak hizmet eder. İkizler'e varıldığında Boz Rüzgar birkaç Frey'i korkutur ve Robb Raynald'a Ulukurt'u bir kabine koymasını emreder. Leydi Catelyn bunu nazik bir hareket olarak görür aynı zamanda Robb Raynald'ı da kıskanç Frey'lerin görüş alanından uzaklaştırır. Freyler misafilerine saldırdığında Raynald katledilenler arasındadır.

Kargaların Ziyafeti

Annesi Sybell'e göre, Raynald annesinin ve dayısı Rolph Spicer'ın Tywin Lannister ile olan anlaşmasından habersizdir. Bu da Raynald'ın Robb'a tamamen sadık olduğunu ve Boz Rüzgar'ın Raynald'a neden annesine ve dayısına saldırganlaştığı gibi saldırganlaşmadığını açıklar.

Jaime Lannister, Edwyn Frey'e Kızıl Düğün sırasında Raynald'a ne olduğunu sorar. Edwyn, Denizkabuğu Şövalyesi Roland'ın Boz Rüzgar'ı ekipmanlı birkaç Frey ulukurtu öldürmeye çalışırken serbest bıraktığını anlatır. Ancak, Raynald bunu yaparken birkaç arbalet okuyla vurulur ve nehre düşer. Edwyn, Jaime'ye Raynald'ın vücudunun binlerce ceset arasında bulunamadığını söyler, fakat kanının izi nehrin basamaklarına ulaşır.

Aile

 
 
 
 
 
 
Gawen
 
Sybell Spicer
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Raynald
 
Jeyne
 
Robb Stark
 
Eleyna
 
Rollam