Redwyne Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Redwyne Hanesi
RedwyneHanesi.png
Hane arması Gök mavisi zemin üzerine bir demet üzüm
Sözler Bilinmiyor
Şimdiki Lord Lord Paxter Redwyne
Bölge Menzil
Unvan Arbor Lordu
Arbor Kralı (Eskiden)
Varis Sör Horas Redwyne
Bağlılık Tyrell Hanesi
Kurucu Bağcı Gilbert

Arbor'un Redwyne Hanesi, Yüksek Bahçe'ye yeminli hanelerden birisidir. Yerleşkeleri olan Arbor adası Fısıldayan Ses'in güneyindedir. Redwyne Hanesi, Tyreller ile bağı olan güçlü bir hanedir ve Menzil'in donanmasında 200 savaş gemisi ile önemli bir pay tutmaktadır.

Armaları gök mavisi zemin üzerine bir demet üzümdür, Arbor'un meşhur şaraplarını simgelemektedir. Aile sözlerinden kitapta henüz bahsedilmedi. Aile üyeleri genellikle çilli ve kızıl saçlı olurlar.

Şimdiki Arbor Lordu Paxter Redwyne yeminli olduğu yeminli Lordu Mace Tyrell'in kız kardeşi ve aynı zamanda kendi kuzeni olan Mina Tyrell ile evlidir. Yaşlı halası Olenna Redwyne Dikenler Kraliçesi Mace ve Mina'nın annesidir. Evlilik bağları haricinde Olenna'nın mükemmel bir entrikacı olması da Redwyne'ların Menzil'de güçlü bir aile olmasını sağlamıştır.

Tarih

Ailenin soyunun Garth Yeşilel'in efsanevi oğlu Bağcı Gilbert'a dayandığı iddia edilir. Redwynelar Arbor'u Arbor Kralı olarak yıllarca yönettiler. Fakat Kral Meryn III Gardener kuzeni olan Arbor kralı denizde kaybolunca eline geçen hakla adayı kendi krallığının bir parçası yaptı.

Ejderhaların Dansı sırasında Arbor Yeşiller tarafında savaştı.

Bethany Redwyne Brynden Tully ile evlenecekti fakat Karabalık evliliği istemedi ve onun yerine Mathis Rowan ile evlendi. Evlilik anlaşması için Casterly Kayası'na yaptıkları yolculuk sırasında Prenses Elia Martell ve Prens Oberyn Martell Arbor'a uğradılar.

Robert'ın İsyanı sırasında Lord Paxter kuzenine katıldı ve Aerys II Targaryen'e sadık kaldı. En önemli katkısı Mace Fırtına Burnu'nu kuşatırken şehri deniz yolundan tutması, Karasu Koyu'ndan asker taşıması ve Gemikıran Koyu'nu kapatması oldu.

Greyjoy İsyanı sırasında Redwyne Donanması, Güzel Ada Savaşı'nda Stannis Baratheon'a destek oldu.

Paxter'in ikizleri Horas Redwyne ve Hobber Redwyne uşak olarak geldiğinde Samwell Tarly ile dalga geçip onu küçük düşürdüler.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Viserys Targaryen eğer Westeros'a dönerse Redwyne Hanesinin onun için ayaklanacağını düşünüyordu.

Redwyne ikizleri Horas ve Hobber Beş Kralın Savaşı'na doğru giden süreçte Kral'ın Şehri'ndeydiler. Sarayda Korku ve Salyalı isimleri takılmış ve onlarla dalga geçilmiştir. El Turnuvası'nda at sürdüler. Petyr Baelish Altın Pelerinliler'in sayısına güvenmesine rağmen ikizleri olası bir güç mücadelesinde Eddard Stark'a destek verebilecek bir tehdit olarak Kraliçe Cersei Lannister'a söyledi.

Kralların Çarpışması

Kral Robert Baratheon'un vefatı ve ardından Renly Baratheon'un kendine taç giyme töreni yapmasından sonra ikizler Redwyne Hanesinin Tyrell'ler ile beraber Renly'e katılmasını önlemek adına rehin tutuldular ve bir kaçma girişimleri önlendi.

Renly'nin ölümünden sonra Tyreller ve onlara bağlı büyük ailelerin yardımını almayı amaçlayan Tywin Lannister iyi niyet işareti olarak Hobber'i Serçeparmak'la beraber babasına yolladı ama önlem olarak Horas'ı tutmaya devam etti.

Sonuç olarak Redwyne'ler Tyrell'lar ile beraber Lannister Hanesi'ne destek verdi ve Karasu Koyu'nda Stannis Baratheon'u yenmesine yardımcı oldular.

Kılıçların Fırtınası

Lord Tywin Lannister Paxter Redwyne'e Küçük Konsey'de danışman koltuğu ve Arbor için 30 yıllık bir vergi indirimi verdi.

Lord Redwyne ve oğulları saray hanesine dahil oldular. Düğün hediyesi olarak Paxter Kral Joffrey Baratheon'a Arborda yapılan Kral Joffrey'in Cesareti'ni verdi. Düğüne katıldılar ve kralın ölümüne tanık oldular. Paxter ve Hobber Tyrion Lannister'ın cinayet duruşmasında tanık olarak dinlendiler.

Kargaların Ziyafeti

İkizler ve Lord Paxter Tywin Lannister'ın cenazesine katıldı. Lord Paxter Kral Tommen Baratheon'un Margaery Tyrell ile düğününe katıldı.

Tywin'in ölümünden sonra Paxter'in konseydeki koltuğu Cersei tarafından alındı ve Redwyne donanması Ejderha Kayası Kuşatması için görevlendirildi, böylece hem Paxter hem de en yakın askeri tehdit Cersei tarafından başkentten uzaklaştırıldı.

Paxter'in donanmasının yokluğunda Demir Adaların Kralı Euron Greyjoy'un Kalkan Adaları Savaşı'nı kazanması Menzil'i savunmasız bıraktı. Redwyne donanmasının asıl kısmının yokluğunda Demir Adamlar Arbor'a saldırdı ve savunma için bırakılan küçük donanma alt edildi.

Sör Loras Tyrell kuşatmanın başına geçerek Ejderha Kayası'nın hızlıca alınmasını emretti ve kazandığı zafere rağmen ağır yaralandı. Lord Paxter donanmasını savunma için Menzil'e doğru yola çıkardı ve bu sırada Cersei'nin İnanç tarafından hapse atılmasıyla konseydeki görevine bu sefer Donanma Başı olarak tekrar getirildi. Hem yeni pozisyonun vasfı hem de Paxter'in selefi Aurane Su'yun Cersei'nin dromondları'nı götürmesi dolayısıyla Redwyne Donanması Kraliyet Donanması yerine geçti. Tutuklanmadan önce Cersei her nasılsa Hobber ve HorasMargaery'e karşı kurduğu entrikaya karıştırıp tutuklanmalarına sebep oldu.

Ejderhalarla Dans

Tyrion Lannister bir varil sert şarabın Lord Runceford Redwyne'ın özel stoğundan olduğunu keşfetti.

Lord Paxter'ın ikizleri suçsuz bulundu.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Redwyne Hanesi

Belirtilmemiş Ailevi Yakınlar:

 
Runceford
Redwyne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen
Redwyne
 
 
 
Olenna
Redwyne
 
Luthor
Tyrell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paxter
Redwyne
 
Mina Tyrell
 
 
 
 
 
Mace Tyrell
 
Alerie Hightower
 
Janna Tyrell
 
Jon Fossoway
 
 
 
Ser Desmond
Redwyne
 
Denyse Hightower
 
Mathis Rowan
 
Bethany Redwyne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Dehşet"
Horas
 
"Salya"
Hobber
 
Desmera
 
Willas Tyrell
 
Garlan Tyrell
 
Leonette Fossoway
 
Loras Tyrell
 
Margaery Tyrell
 
Denys
 
 


Hane Hizmetindekiler

Tarihi Üyeler