Rhaegal

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rhaegal
Rhaegal.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Daenerys Targaryen
Irk Ejderha
Doğum 298FSDothraki Denizi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Göründü)
Kralların Çarpışması (Göründü)
Kılıçların Fırtınası (Göründü)
Ejderhalarla Dans (Göründü)
TV Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3

Rhaegal Dothraki Denizinde Drogon ve Viserion ile beraber doğan ejderhalardan birisidir. Daenerys Targaryen tarafından kontrol edilir. Adını Daenerys’ın ağabeyi Rhaegar Targaryen’den almıştır.

Görünüm

Yeşil ve bronz pulları vardır. Yeşil pulları koyu yeşil, gece karanlığındaki ışık solmadan hemen önceki bir tahtanın derinliklerindeki kadar yosun yeşil ve yeşim taşı kadar parlaktır. Gözleri kendi ısısıyla parlayan ve cilalı bir kalkandan daha parlak bir bronz rengindedir. Nefesi yeşil damarlarından ateşlediği turuncu - sarı bir alevle yanar.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Rhaegal'ın yumurtası derin bir yeşil renginde, Dany’nin onu çevirmesine bağlı olarak gidip gelen parlak bronz benekliydi.

Mirri Maz Duur birini hayata getirmek için başka bir hayat vermek gerektiğini söylemiştir. Daenerys Drogo’nun bedenini, maegi Mirri Maz Duur’u ve kendisini yakmış ve üç yumurtaya can vererek Rhaegal ve kardeşleri Drogon ve Viserion doğmuştur.

Rhaegal Yherizan piramidinin üstünde

Kralların Çarpışması

Daenerys Qarth’a vardığında, antik şehrin insanları Rhaegal ve yanındaki diğer ejderhalar inanılmaz bir ilgiyle karşılanmıştır.

Daenerys İşgalcinin ölüm haberini aldığında yeşil Rhaegal onun kucağında oturuyordu. Dany’nin şefkatli parmakları altında Quhuru Mo’ya eriyik altından gözleriyle dik dik bakmıştır. Ağzı açıldığında dişleri karaiğneler gibi parlar.

Bin Tahtlı Salon’a Safkanlılar'a derdini istirham etmek için ziyarete giderken Rhaegal pençeleriyle Daenerys’ın çıplak omuzunu incitmiş ve Dany onu kumaşla kaplı diğer omzuna almıştır.

Kılıçların Fırtınası

Rhaegal yaklaşık küçük bir köpek boyutundadır. Köle Körfezi'nde Dany Lekesizlere sahip olup önceki sahiplerine saldırınca Jhiqui Rhaegal’i serbest bırakmıştır.

Kargaların Ziyafeti

Batıdiyar’da ejderhalar hakkında hikâyeler anlatılmaya başlanmıştır.

Ejderhalarla Dans

Rhaegal ve diğer ejderhalar kötü davranıyorlardı. Rhaegal Irri’yi ısırmaya çalışmıştır. Kafası şimdi bir atınkinden daha büyüktür.

Söylentilere göre Drogon Meeren’in dışında bir genç kızı öldürünce, Daenerys Viserion ve Rhaegal geçici bir çözüm olarak Büyük Piramit’in Ejderha Çukuruna zincirlemiştir.

Quentyn Martell ejderhaları eğitmeye çalışırken, Rhaegal Meeren’in ejderha çukurunda Quentyn Martell’i ejderha ateşiyle ölümcül bir şekilde yakmıştır. Bir keresinde çukurdan kurtulmayı başarınca şişman bir kadın gibi kızgın turuncu mücevheriyle yeni yuvasını Yherizan’ın büyük piramidinin üstüne yapmış ve kasvetle yerine çökmüştür. Piramit şimdi için için yanmış ve eski sahipleri ya ölmüş ya da göç etmek zorunda kalmıştır.

Sör Barristan Selmy o zaman Rhaegal’in kendisinin kardeşi Viserion’dan daha tehlikeli olabileceğini gösterdiğini belirtmiştir.