Rhaegar Frey

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
544px-House Frey.png
Rhaegar Frey
544px-House Frey.png
Rhaegar Frey TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Frey Hanesi
Irk Nehirli
Doğum 269FS ile 273FS arası, 
Ölüm 300FS (Tahmini), Kuzey
Jeyne Beesbury
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti(Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Rhaegar Frey, Sör Aenys Frey ve Tyana Wylde'nin ikinci oğludur, annesi onu doğururken ölmüştür. Jeyne Beesbury ile evlenir ve üç çocukları olur, ancak şuan duldur.

Görünüş

Rhaegar otuz yaşlarındadır, yuvarlak omuzları ve kocaman göbeği vardır. İpek bir sakalı ve alaycı bir gülümsemesi vardır. Rhaegar'ın gri kuzu derisinden yeleği İkizler şeklinde oyulmuş gümüş broşla tutturulmuştur. İsmi Ejderha Prens Rhaegar Targaryen'e ithafen verilmiştir.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Sör Jared Frey ve Symond Frey'le beraber Rhaegar Kızıl Düğün'de öldürülen Sör Wendel Manderly'nin kemiklerini babası Lord Wyman Manderly'e götürmek için Kız Kardeş Kasabası'nda duraksayan Aslanyıldız isimli gemiyle Beyaz Liman'a giderler. Frey'ler aslında Manderly'lerin Demir Taht'a diz çöktüğünden emin olmak istemektedirler.

Dul Rhaegar Lord Manderly'nin torunu Wynafryd'le sözlenir. Ayrıca Lord Wyman'a bir Frey gelini verilmesi ve küçük torunu Wylla'nın Küçük Walder ile sözlenmesine de karar verilir.

Lord Davos Seaworth Manderly Hanesi'ni Stannis Baratheon'un davasına ikna etmek için Beyaz Liman'a geldiğinde üç Frey çoktan oraya varmıştır. Frey'ler hem Davos'a hakaret eder hemde Kuzeyin Kralı Robb'un hatırasını lekeler. Rhaegar Robb'un hem Kuzey'i hemde Nehir Toprakları'nı terk ettiğini ve bu nedenle herkesin Kral Tommen Baratheon'u desteklemesi gerektiğini söyler.

Öfkeli Wyman, hayattaki tek oğlu ve varisi Sör Wylis Manderly'nin Harrenhal'da Demir Taht tarafından esir alındığı için Rhaegar ile aynı fikirdeymiş gibi görünür. Wyman Davos'a benzeyen bir suçluyu idam ettirir ve başını Frey'lerin anlamaması için katrana batırıp kalesinin duvarına astırır. Sadakatini kanıtladığı için ödül olarak, Kraliçe Cersei Lannister Wylis Manderly'yi Beyaz Liman'a gönderir.

Wyman Manderly'e göre üç Frey, Arya Stark ve Ramsay Bolton'ın düğününe katılmak için Beyaz Liman'ndan ayrıldığında her birine konuk hediyesi olarak birer binici atı verilmiştir. Bununla birlikte Hendek Mezarlar'a giderlerken yolda kaybolurlar ve Ramsay'ın arama çabaları sonuçsuz kalır.

Ramsay'ın düğününden sonra Kışyarı'nda ki düğün şölenine Wyman üç büyük turta getirir ve şarkıcı Abel'den Fare Aşçı şarkısını çalmasını ister. Rhaegar'ın babası Sör Aenys Frey ile amcası Sör Hosteen Frey'e göre onların kaybından Wyman Manderly sorumludur.

Alıntılar

Genç Kurt ? O aşağılık bir köpekti ve öyle de öldü.

-Rhaegar'dan Balıkadam Meclisi'ne

Robb Stark hepimize ihanet etti. Üç Dişli Mızrak'ı krallığın katmak için Kuzey'i acımasız Demirdoğumlu'ların merhametine terk etti.  Sonra onun için çok fazla risk alan Nehir lordlarını terk etti, büyükbabama verdiği evlilik sözünü bir kenara attı ve gördüğü ilk batılı fahişeyle evlendi.

-Rhaegar'dan Balıkadam Meclisi'ne

Hakkında Söylenenler

Ejderha adını taşıyan bir solucan.

Wyman Manderly'den Davos Seaworth'e

Aile

 
Walder
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aenys
 
Tyana Wylde
 
 
 
 
 
Perriane
 
Leslyn Haigh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon Kanlıdoğan
 
Rhaegar
 
Jeyne Beesbury
 
Harys Haigh
 
Donnel Haigh
 
Alyn Haigh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
 
Beyaz Walda
 
Jonos
 
Walder Haigh