Robar II Royce

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Royce Hanesi.png
Robar II Royce
Royce Hanesi.png
Karakter Bilgisi
Tam isim İsminin ikincisi Robar Royce
Unvan Vadi'nin, Ay Dağları'nın ve Parmaklar'ın Yüksek Kralı
Bronz Kralı
Ölüm Dev Mızrağı
Irk İlk İnsanlar
Aile
Hane Royce Hanesi
Sonraki Dağ ve Vadi Kralı Artys Arryn
Ekler
Kitaplar Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)

Yüksek Kral Robar II Royce, Andal İstilası sırasında Taşyazı'nın Royce Hanesi'nin son Bronz Kralı'dır. Yorwyck VI Royce'un torunudur. Vadi'nin bir kısmı için İsminin ikincisi Robar Royce, Vadi'nin, Ay Dağları'nın ve Parmaklar'ın Yüksek Kralı olarak bilinir.

Tarihi

Robar, henüz on altıncı yaşına iki hafta kala tacını miras olarak aldı. Korkutucu, kurnaz ve bilge bir savaşçı olduğunu kanıtladı. Andallar'a karşı İlk İnsan haneleri(Belmore, Hunter, Redfort ve Coldwater) ile birleşir, evlilikler, araziler ve altın hibeleri ile küçük haneler ve klanlarıda kendi gücüne katar. Söylenenlere göre kendisine ihanet eden Lord Hunter'i okçuluk yarışmasında okla vurmuştur. Ünlü büyücü Ursula Upcliff bile bağlılık bildirmiştir. Robar böylece kendini Vadi'nin, Ay Dağları'nın ve Parmaklar'ın Yüksek Kralı ilan etmiştir.

Ardından Kral Robar tüm Andallar'la mücadeleye başladı, her seferinde tek düşmanı üzerine gitti. Andallı küçük hanelerin birbirleri ile olan rekabetleri ve sürtüşmeleri, İlk İnsan hanelerine musallat olmaları ve iktidarı ele geçirme istekleride saldırısını etkileyen sebepler arasındadır. Saldırdığı ilk düşman Parmaklar Kralı Qyle Corbray'dı. Efsaneye göre elindeki kılıcı Valyrian Çeliği'nden yapılmış olan Leydi Forlorn'a çarptırıp onu öldürmüş ve kılıcı almıştır. Robar kardeşini Martı Kasabası'nı geri alması için gönderdi, ardından şehri Grafton'lardan alması için Shett'leri ikna etti ve şehrin kapılarında onları topladı. Vadi'nin doğusunu kontrol eden Kral Tepelerin Çekici, Demir Meşeler'in duvarları altında Robar'ın ordularına yenilir.

Andallar bu duruma tepki göstermeye başlarlar ve Şahin Şövalye olarak bilinen Sör Artys Arryn etrafında birleşirler. İki ordu Yedi Yıldız Savaşı'nda karşı karşıya gelir. Şarkıcılara göre Robar altı birliği ezmiş ancak yedinci birlik tarafından yok edilmiştir. Bununla birlikte ordunun liderliğini kendisi yapıyordu, yanında kendi şampiyonlarıda yer alıyordu ve Leydi Forlorn'la Torgold Tollett'i öldürdü. Sonra savaş alanında Şahin Şövalye'yi fark eder ve ona doğru ilerler. Kral Robar Sör Artys Arryn'i öldürmeyi başarır ancak bunun ardından beş yüz şövalye Robar'ın ana ordusunun arkasından dolaşır ve Dev Mızrağı'nın yamaçlarından aşağıya inerler. Saldırıyı başlatan lider gümüş çelikten zırh giyer, kalkanında ay ve şahin vardır ve savaş miğferinin üzerinde kanatlar vardır, Kral Robar'ın öldürdüğü kişi sahte bir şövalyedir ve asıl Sör Artys saldırıyı başlatır. Kral Robar ve onu destekleyen otuz lord öldürülür. Kral Robar'ı öldürdüğü söylenen kişiler arasında Sör Artys Arryn, Lord Ruthermont, Sör Luceon Templeton ve Sör Jaime Corbray bulunur.