Robert Strong

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
 
Kingsguard.PNG
Robert Strong
StrongHanesi.PNG
Ser Robert Strong TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Sessiz Dev
Qyburn'ün Sessiz Canavarı
Unvan Sör
Bağlılık Kral Muhafızları 
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Sör Robert Strong, Qyburn'ün söylediğine göre bir şövalyedir. İki buçuk metre boyunda bir devdir, Cersei Lannister'ın davasında onun için mücadele edecektir.

Qyburn'ün önerisiyle Kral Tommen Baratheon tarafından Kral Muhafızları'na alınmıştır.

Sör Robert yüzünü asla göstermez ve büyük miğferinin altında saklanır. Yemek yemek ve su içmek gibi fizyolojik ihtiyaçları olduğu görülmez.

Qyburn'e göre Sör Robert Kral Tommen Baratheon'un bütün düşmanları yok edilip krallık kötülükten uzaklaşıncaya kadar onu korumak için sessizlik yemini etmiştir.

Ser robert strong.jpg

Görünüş

Robert, iki buçuk metre uzunluğunda, bacakları ağaç gövdesi kalınlığında, göğsü saban atı hacminde ve omuzları bir öküzü gücendirmeyecek büyüklüktedir. Üzerindeki zırhı beyaz işlenmiş çelikten ve yaldız işlemelerden oluşur. Büyük bir miğfer yüzünü gizler, basında ise İnancın gökkuşağı renginde tüyler bulunur. Omuzlarındaki beyaz pelerinini altından yapılmış bir çift yedi köşeli yıldız toka tutturur.

Alexandre Dainche Ser Robert Strong.png

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Utanç yürüyüşü öncesinde Kraliçe Cersei Lannister Qyburn'e bir kişilik boş olan Kral Muhafızları'na kendisine düelloda şampiyonu olacak birini bulması haberini gönderir. Kraliçe Cersei Yüce Baelor Septi'nden Kızıl Kale'ye olan çıplak yürüyüşünde düşüp bayıldığında Sör Robert Strong onu havaya kaldırır ve kale kapısına taşır, Qyburn tarafından kraliçenin şampiyonu olarak tanıtılır.

Daha sonra Sör Kevan Lannister, Sör Meryn Trant'ın Sör Robert hakkında yemek yemediği ve su içmediği hakkında söylentileri, Sör Boros Blount'unda tuvalete gitmediğini söylediğini hatırlar. Kevan devin kimliği hakkında inandığı şüpheleri Lord Mace Tyrell ve Lord Randyll Tarly ile paylaşır. Bunun yanında Kevan Küçük Konsey'de kimliği araştırmamanın herkesin yararına olacağını ve Cersei'nin davasında başka şampiyon olmadığını söyler. Strong'un başarısız olması ve Cersei'nin suçlu bulunması halinde Kral Tommen'ın meşruluğunun sorgulanacağını ve bu şekilde Kraliçe Margaery Tyrell'ında hükmünün biteceğini, her şekilde Lannister ve Tyrell hanelerinin zararına olacağını söyler.

Alıntılar

Hayatta olup olmadığını bile bilmiyoruz.

Kevan Lannister'ın düşünceleri