Roderick Dustin

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
DustinHanesi.PNG
Roderick Dustin
DustinHanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Lakap Virane Roddy
Unvan Barrowton Lordu
Bağlılık Dustin Hanesi
Siyahlar
Kültür Kuzeyli
Ölüm 130Tumbleton
Kitap(lar) Prenses ve Kraliçe

Roderick Dustin, Dustin Hanesi'nden Barrowton Lordu'ydu. Virane Roddy diye de bilinir.

Tarih

Ejderhaların Dansı boyunca, Roderick Dustin ve Kışyarı'nın Starkları siyahlardandı. Rhaenyra Targaryen'in iddiasını desteklemek için, iki binden oluşan ve Kış Kurtları olarak bilinen Kuzeyli orduya öncülük edip Boğaz'dan aşağıya inmiştir.

Gölkıyısı'nın yakınındaki savaşta (batı Tanrı Gözü'nün yanındadır) Lord Dustin'in önderliğindeki Kış Kurtları Lannister mızrakçılarına beş kere taarruz etmiştir ve zafer kazanılan bu taarruzlar sonucunda Kuzey kuvvetlerinin üçte ikisinden fazlasını ölenler ve yaralananlar oluşturmaktadır. Virane Roddy, aynı zamanda Ser Criston Cole için de savaş borusunu üflemiştir.

Roderick, ordusunu Lord Ormund Hightower'a karşı öncülük ederken, Tumbleton Savaşı'nda ölmüştür. Ser Bryndon Hightower Lord Dustin'in kol zırhını darp etmesine rağmen, her iki Hightower'ı da katletmeye zaman bulabildi.

Alıntılar

Roderick Hakkında Alıntılar

"En iyisi ejderhalar gelmeden, bu aslanlara son verilmeli."
- Gölkıyısı yakınındaki Savaş'dan önceki konuşması.

"Tıpkı şarkıcıların dediği gibi; ortaya çıktığında Lord Dustin tepeden tırnağa kan içindeydi, zırhı paramparça edilmiş ve miğferi ezilmişti, yine de, o kadar savaş sarhoşuydu ki, yaralarını hiç hissetmiyor gibiydi."
- Başüstat Gyldayn , İlk Tumbleton Savaşı'nı kayıtlara geçirirken.