Rogare Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rogare Hanesi
Coats of arms of None.png
Sözler Bilinmiyor
Bölge Lys
Silah Hakikat

Rogare Hanesi, Valyrian özelliklerine sahip Lys'de yer alan bankacı bir hanedir. Rogare Bankası'nın sahibidirler. Soyun Özgür Şehirler'de devam edip etmediğini bilinmemektedir.

Tarihi

Özgür Şehirler'de yaşayan Rogare Hanesi Yedi Krallık'la güçlü bağlar kurar. Leydi Larra Rogare Prens Viserys Targaryen'le, amcası Drazenko ise Dorne Prensesi Aliandra Martell'le evlenir.

Ejderhaların Dansı olarak bilinen Targaryen iç savaşında Rogare'ların bankası Braavos'daki Demir Banka'yla boy ölçüşebilecek kadar büyür, Lys Baharı döneminde Westeros'daki entrikalara dahil olurlar. Her ne kadar Kızıl Kale'de misafir olarak kalan Rogare'lar suçlu olarak bazı kişilerin isminı verse de kendileride suçlanmışlardır. Rogare'ların açıklarını yakalamak için Lord Thaddeus Rowan işkence çekmiş,  Aegon III Targaryen'in Kral Eli Sör Marston Su'da Viserys'in karısı Larra'yı tutuklamak için adamlarını göndermiştir. Ancak ne Aegon ne de Viserys buna izin vermez ve Rogare'lar için hazırlanan komplo çöker. Larra bu olaydan sonra doğduğu yere duyduğu hasretle FS 149'de Kral'ın Şehri'ni terk eder.

Larra'nın babası Muhteşem Lysandro kendisini Yaşamın İlk Hakimi ilan eder. Lysandro ve Drazenko birgün arayla ölürler ve böylece Rogare Hanesi zayıflar. Rakip Hakimler Lysandro'nun varisi Hırslı Lysaro Rogare'ı reddetmişler ve Ticaret Tapınağı'nda ölümüne kırbaçlamışlardır. Lysaro ve kardeşleri idam edilmezler ancak Valyrian Çeliği'nden yapılmış kılıç Hakikat'in sahibi Moredo Rogare Lys'de bir isyan başlatmıştır.

Tarihi Üyeler

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lysandro
 
Eşi
 
 
 
 
Drazenko
 
Aliandra Martell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lysaro
 
Larra
 
Viserys II
Targaryen
 
Moredo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Targaryen Hanesi