Rolland Fırtına

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rolland Fırtına
Rolland Fırtına.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Gece Şarkısı Piçi
Unvan Sör
Hudutlar Lordu
Gece Şarkısı Lordu
Bağlılık Caron Hanesi
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası
Kargaların Ziyafeti

Sör Rolland Fırtına daha çok bilinen adıyla Gece Şarkısı Piçi, Caron Hanesi’nin eski lideri olan Lord Bryen Caron’un piç oğludur. Yedi’nin bir yüzü olan tıpkı kendisi gibi sert olan Savaşçıya tapmaktadır.

Görünümü & Karakteri

Yüzü frengiden dolayı yaralarla kaplıdır. Sert bir yapısı vardır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Büyük ihtimalle yarı-kardeşi Bryce Caron ile birlikte Beş Kralın Savaşı’nın başlangıcında Renly Baratheon’a katıldılar ve sonra suikastındın sonra Fırtına Burnu’nda Stannis Baratheon’a katıldı.

Sör Rolland Karasu Savaşı’nda sonu felaketle biten artçı kuvveti kumanda etti. Stannis’in Sallador Saan’ın donanmasına güvenle ulaşmasını sağladı.

Kılıçların Fırtınası

Lord Bryce Karasu’da öldükten sonra Rolland “Gece Şarkısı Lordu” ve “Hudutlar Lordu” ünvaları için hak iddia etti ve ona karşı Lannisterlar tarafından erkek kardeşini öldürmüş Sör Philip Foote desteklenmiştir.

Sör Rolland Kral’ın Adamları arasındadır. Bunlar Lord Davos Seaworth tarafından hala Stannis’in davasına yeni inanç olmadan inanalar olarak tanımlanmıştır. Davos’un Edric’i komplodan kurtarıp Ejderha Kayası’ndan başka bir yere götürme planının içerisinde yer almıştır. Kralla ve Melisandre ile yüzleşmek için Davos ile birlikte geride kalmıştır.

Kral Stannis Baratheon Sur’a gittiğinde Sör Rolland’a Ejderha Kayası’nda madenlerden obsidiyen çıkarmaya başlaması yönünde bir mektup yollamıştır.

Kargaların Ziyafeti

Sör Rolland, kuzeye yelken açan Stannis’in Ejderha Kayası’nı savunması için geride bıraktığı küçük garnizona komutanlık yapmıştır. Kraliçe Cersei Lannister onu deneyimli bir katil olarak dikkate almıştır. Lord Paxter Redwyne Ejderha Kayası Kuşatması için Naip Kraliçe tarafından gönderildi ve Kral Topraklarını olası bir tehlike riskinden uzaklaştırdı. Bununla birlikte, Menzildeki Kalkan Adaları saldırıya uğradığı zaman, Sör Loras Tyrell komutayı eline alıp Redwyne donanmasını geri götürerek anayurtlarını savunabilmek için yalvarmıştır.

Vardıklarında, Sör Loras Sör Rolland’a teke tek mücadelede savaşmayı teklif etti ve reddeildi. Sonuç olarak saldırı bin hayata ve Sör Loras’a da bir çok yaraya mal olmuştur ama Sör Rolland Ejderha Kayası’nı savunamayacak hale gelmiş ve sonunda Demir Taht tarafından ele gçirilmiştir.

Sör Rolland'ın şimdiki durumu bilinmemektedir.