Rolland Fırtına

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Caron.png
Rolland Fırtına
The Bastard of Nightsong.png
Rolland Storm by Lu.png
Karakter Bilgisi
Lakap Gece Şarkısı Piçi
Unvan Sör
Ejderha Kayası'nın Kale Muhafızı
Hudutlar Lordu (Talep Ediyor)
Gece Şarkısı Lordu (Talep Ediyor)
Bağlılık Caron Hanesi
Ejderha Kayası'nın Baratheon Hanesi
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Rolland Fırtına yada bilinen adıyla Gece Şarkısı Piçi, Lord Bryen Caron'un piç oğlu ve Caron Hanesi'nin başıdır.

Rolland Fırtına.jpg

Görünüş ve Karakteri

Rolland'ın yüzünde çiçek bozuğu izleri vardır. İnancın bir yüzü olan Savaşçı'ya şiddetle tapar. Kraliçe Cersei onun tecrübeli bir katil olduğunu söyler.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Sör Rolland, meşru kardeşi Lord Bryce Caron'la birlikte Beş Kralın Savaşı başında Renly Baratheon'u ve Renly'nin Fırtına Burnu'nda ki suikastı sonrasında ise Stannis Baratheon'u kral kabul eder. Karasu Savaşı'nda sonun felaketle bitmesi üzerine Stannis'in Salladhor Saan'ın donanmasıyla güvenli şekilde Ejderha Kayası'na kaçışına izin veren artçı orduyu komuta eder. Ancak Lord Bryce Sör Philip Foote'la dövüşürken ölür.

Kılıçların Fırtınası

Lord Davos Seaworth tarafından hala Stannis'in davasına yeni inanç olmadan inananlar olarak tanımlanan Kral'ın Adamları arasında Sör Rolland'da vardır. Rolland Davos'un Edric Fırtına'yı Ejderha Kayası'ndan uzaklaştırma planının bir parçasıdır. Edric'in kaçışından sonra Lord Davos'la kalan tek kişi Rolland'dır, Davos Kral Stannis ve Melisandre ile yüzleşirken muhafızları gözetler.

Kral Stannis Baratheon Sur'a gittiğinde Ejderha Kayası'nın yeni Kale Muhafızı Sör Rolland'a madenlerden obsidiyen çıkarmaya başlaması yönünde bir mektup yollamıştır.

Ser Rolland Storm TheMico.jpg

Kargaların Ziyafeti

Sör Rolland, Kuzey'e yelken açan Stannis'in Ejderha Kayası'nı savunması için geride bıraktığı küçük garnizona komutanlık yapar. Lord Paxter Redwyne Vekil Kraliçe Cersei Lannister'ı yatıştırmak ve Kral'ın Şehri'ne en yakın tehdidi ortadan kaldırmak için Ejderha Kayası'na gönderilir. Ancak Menzil'de ki Kalkan Adaları saldırıya uğradığında Sör Loras Tyrell Redwyne Donanması'nın geri dönüp kendi bölgelerini savunmaları için komutayı eline alır.

Aurane Su geri döndüğünde Cersei'ye her şeyi anlatır; Loras Rolland'a teke tek mücadele sunmuş ancak reddedilmiştir. Sonunda saldırı başlamış, binden fazla adam ölmüş ve başta Loras Tyrell olmak üzere birçok kişi ağır yaralanmıştır, Rolland ise kaleyi daha fazla tutamamış ve Ejderha Kayası sonunda Demir Taht tarafından alınmıştır.

Sör Rolland'ın şimdiki durumu bilinmemektedir.

Ejderhaların Dansı

Lord Bryce'ın Karasu'da ki ölümünden sonra Sör Rolland, Lannister'lar tarafından kardeşini öldüren adam Sör Philip Foote'un toprakları ve unvanları alması üzerine kendisi için Gece Şarkısı Lordluğunu talep eder.