Rolly Duckfield

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rolly Duckfield
250px-Rolly Duckfield by cloudninja9.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Ördek
Unvan Sör
Bağlılık Altın Grup
Targaryen Hanesi
Kültür Westeros
Doğum Acı Köprü
Kitap(lar) Ejderhalarla Dans

Sör Rolly Duckfield, taht talepkarı Aegon Targaryen’in emrindeki bir şövalyedir. Ördek olarak da bilinir. Kıvırcık sakalları ve parlak turuncu saçlarıyla, kaslı bir adam olarak betimlenir.

Geçmişi

Rolly Menzil’deki bir şehir olan Acı Köprü’de, Lord Caswell’in hizmetinde olan bir demircinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Rolly’nin kılıç kullanımındaki yetkinliği ona kale garnizonunda bir yer sağlamıştır, ancak Rolly şövalyelik hayalleri kurar. Rolly’e Lord Caswell’in hastalıklı oğlu Lorent’ı şövalelik yolunda eğitme görevi verilir. Lord Caswell’in tek oğlu vardı, o yüzden kaledeki kimse Lorent’a tek bir söz söyleyemezdi ve diğer yaverler antrenmanda ona nadiren dokunabilirdi.Onaltıncı isim gününde, Rolly babasından hediye olarak bir uzunkılıç alır. Lorent Caswell bu kılıcı görür ve Rolly’nin ancak bir çekiç tutabileceğini söyleyerek kılıcı ister. Bu söz Rolly’i yaralar ve Rolly Lorent’e bir çekiç fırlatarak onun kaburgalarını ve kollarını kırar. Sonrasında Lord Caswell’in gazabından kaçmak için, Rolly Dar Deniz’i geçer ve Altın Grup’a katılır. Altın Grup’ta yaver olmadan önce demirci çırağı olarak çalışır. “Griff” (Jon Connington) oğlu Genç Griff’i (Aegon Targaryen) kılıç kullanmada eğitebilecek birisini aradığında, Rolly orada hazırdı. Rolly Genç Griff’i eğitmeye başladı ve bir yıl sonra Griff tarafından şövalyeliğe yükseltildi.İkinci bir ismi olmadığından dolayı Rolly “Duckfield” soyadını aldı, çünkü şövalyeliğe yükseltildiği yer ördeklerle dolu bir tarlaydı. Bu ayrıca ona “Ördek” lakabını da kazandırdı.

Son Olaylar

Ejderhalarla Dans

Rolly Illyrio Mopatis’in tahtırevanını karşıladı ve Tyrion Lannister’ı grubun geri kalanıyla tanışması için Volantis’e yelken açacak Utangaç Bakire’ye götürdü.Jon Connington Altın Grup’la beraber Fırtına Toprakları’na saldırdığında Ördek de Connington’un komutası altındaydı. O sıralarda Rolly, Aegon Targaryen tarafından Kral Muhafızları’na atandı. Jon Connington Aegon’un seçimini onaylamamıştır. Connington’a göre Ördek güçlü ve dürüst bir adamdır, ancak Kral Muhafızları’na katılacak kadar değerli değildir.