Ronald Connington

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Connington.svg.png
Ronald Connington
House Connington.svg.png
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Akbaba Tüneği'nin Kale Muhafızı
Akbaba Tüneği Şövalyesi
Bağlılık Connington Hanesi
Kültür Fırtınalı
Doğum FS 262'den önce
Ölüm FS 292 ile FS 298 arası
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Ronald Connington, Akbaba Tüneği Şövalyesi ve Connington Hanesi'nin başıdır. Ronnet, Raymun ve Alynne adında üç çocuğu vardır.

Hayatı

Kuzeni Lord Jon Connington Prens Rhaegar Targaryen'e katılmak için Kral'ın Şehri'ne gittiğinde Ronald Akbaba Tüneği'nin Kale Muhafızı olarak kalır. Lord Jon Robert'ın İsyanı sırasında Nehir Toprakları'nda Çanlar Savaşı'ndaki mağlubiyetinin ardından Kral Aerys II Targaryen tarafından sürgüne gönderilir; toprakları, unvanları ve tüm servetinden mahrum edilir. Akbaba Tüneği bunun ardından Ronald'a geçer. Ronald isyana katılır, ancak savaşın sona ermesini takiben yeni Kral Robert Baratheon Aerys'in başlattığı Connington Hanesi'nin yıkımını tamamlar; Ronald'ın kellesini ve kalesi Akbaba Tüneği'ni tutmasına izin verilir ancak Connington'lar lordluklarını ve zenginliklerinin çoğunu kaybederler, Connington topraklarının onda dokuzu Robert'ın iddiasına sarsılmaz destek veren komşu lordlara paylaştırılır. Bu kararla Ronald topraklı şövalye olur ve Akbaba Tüneği Şövalyesi unvanı taşır.

Ronald bir keresinde en büyük oğlu Ronnet'i Tarth Lordu Selwyn Tarth'ın kızı ve varisi Brienne Tarth ile nişanlamaya çalışır. Ronnet Brienne'in ne kadar çirkin olduğunu duyduğunu söyleyerek itiraz eder ancak Ronald kararından vazgeçmez. Ronnet sonunda Brienne ile görüşmek için Tarth'a gider ancak onunla evlenmeyeceğini kendisine söyler.

Ronald'dan sonra varisi Ronnet Akbaba Tüneği Şövalyesi olur.

Aile

Lord
Connington
 
Bilinmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Armond
 
Bilinmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jon
 
 
 
 
Ronald
 
Bilinmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen
Kadın
 
Ronnet
 
Raymund
 
Alynne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ronald
Fırtına