Ronnel Arryn (Kral)

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
ArrynHanesi.PNG
Ronnel Arryn
ArrynHanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Lakap Uçan Kral
Unvan Dağ ve Vadi Kralı
Kartal Yuvası Lordu
Doğu Muhafızı
Vadi'nin Koruyucusu
Bağlılık Arryn Hanesi
Irk Vadili
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)

Ronnel Arryn, Fatih Aegon'un Westerosu İşgali'ne kadar son Dağ ve Vadi Kralı olmuştur. Çocuk olduğu için Vadi'yi yönetmek döneminin en güzel kadını olan annesi Vekil Kraliçe Sharra Arryn'e düşmüştür.

Fetih Savaşı

Fatih Aegon, İşgal başladıktan sonra Westeros'un bağımsız yedi kralına niyetini yazan mektuplar gönderir, Sharra kendi portresini Fatih Aegon'a gönderir ve oğlunu varis yapması koşuluyla kendisi ile evleneceğini söyler. Ancak reddedilir.

Vadi'de Martı Kasabası Deniz Savaşı'nda işgalcilere karşı bir zafer kazanıyordu ancak Visenya Targaryen sonradan Arryn donanmasını yaktı. Arryn filosunu yanmasının ardından Kız Kardeşliler Kartal Yuvası'na isyan ettiler ve Kral Ronnel yeni bir sorunla karşı karşıya geldi.

Westeros'un diğer bölgeleri düştüğünde Sharra Kanlı Kapı'ya asker toplamaya başlar. Ancak Aegon I Targaryen ejderhası Vhagar'la gitmesi için Visenya Targaryen'i gönderir. Sharra Kartal Yuvası'na geri döndüğünde Visenya'yı kucağında Ronnel'le bulur, oğlu ejderhaya binmek için izin ister. Sharra sonra diz çöktü. Bunun üzerine Arryn'ler Doğu Muhafızı ve Vadi Koruyucusu ilan edildi. Ronnel Vhagar'ın üzerinde yolculuk eder. Böylece Dağ ve Vadi Kralı'nın saltanatı sona erer.

Fetihten Sonra

Ronnel Kral Fatih Aegon'un saltanatı sırasında Vadi Lordu oldu ve bölgeyi otuz yedi yıl boyunca elinde tuttu, çocukken Vhagar'ın üzerinde yolculuk yaptığı için Uçan Kral unvanını kazandı.

Kraliçe Rhaenys Targaryen Lord Torrhen Stark'ın kızı ile Lord Ronnel'ın evliliğini düzenler.

Fatih Aegon'un ölümünden sonra Demir Taht'a Aenys geçmiştir, Vadi'de dahil olmak üzere Westeros'ta isyanlar başlamıştır. Jonos Arryn'de kendi kardeşi Ronnel'e isyan etmiştir. Ronnel hapis atılır, ve tüm unvanlar Jonos tarafından gasp edildi.

Taşyazı'nın Royce Hanesi Jonos'un isyanını bitirmek için tüm güçlerini ve destekçilerini topladı, Kartal Yuvası'nı kuşatma altına aldı. Ronnel kardeşi Jonos tarafından Ay Kapıları'ndan atılarak idam edildi, böylece Jonos Akraba katili unvanını kazanmıştır. Ronnel'in ölümü trajik olarak lakabı olan Uçan Kral'ı gerçekleştirmiştir. Ronnel'in akraba katili olan kardeşinin isyanını bitirmek için Prens Maegor Balerion'la Kartal Yuvası'na uçmuş ve daha sonra onu asmıştır. Ronnel ve Jonos'un ölmesinden sonra kuzenleri Hubert Arryn koruyucu lord olmuştur.

Alıntılar

Anne ben bu leydiyle uçabilirmiyim ?

Ronnel'dan annesi Sharra Arryn'e

Aile

 
 
Sharra
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ronnel
 
Torrhen Stark'ın KızıJonos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Çocukları