Rorge

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rorge
Caption text
Karakter Bilgisi
Lakap Kırık Burun
Tuzlalardan Çılgın Köpek
Tazı(II)
Bağlılık Cesur Dostlar

Rorge Yedi Krallık'taki zindanları temizlerken Yoren tarafından Gece Nöbeti için seçilmiş suçlulardan biridir ve Duvar'a ilerleyen grubun bir parçasıdır. Serinin televizyon uyarlamasında Andy Beckwith tarafından canlandırılmıştır.

Görünüş ve Karakter

Rorge bodur,hantal,kıllıdır ve vücudunun büyük bir kısmını saran siyah saçları vardır. Ayrıca kalın ve güçlü olarak da tarif edilir. Burnunu kaybediyor ve ve yarım kaskının burun çubuğu bu boşluğu gizlemeye yetmez.

Tarih

Yarı resmi kaynaklara göre Rorge, Bit Çukuru'ndaki Dövüş Çukurlarında bir köpek ve bir ayıdan kaçmıştır. Biter'i bir yetim olarak bulmuştur ve onu dövüş çukurundaki köpeklerle savaşması için yetiştirmiştir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Rorge, siyah hücrelere hapsedildiği bilinen üç suçludan biridir. Hücrelerden alındı ve Duvar'a sürgün edilmek üzere Arya Stark, Gendry, Al Turta, Lommy Greenhands, Jaqen H'ghar, Biter ve diğerlerinin yanında Yoren'in ekibine katılır. Yoren onun tehlikeli olduğunu düşünür ve yolculuk boyunca Jaqen H'ghar ve Biter ile birlikte bir vagona zincirler. Sör Amory Lorch Tanrıların Gözü'nde ekibe saldırdığında ve Yoren öldüğünde Arya, yanan vagondan kurtulmaları için onlara bir balta vererek Jaqen H'ghar ve Biter ile birlikte Rorge'un hayatını kurtarır. Bu üçlü bir süreliğine Vargo Hoat'ın liderliğindeki Cesur Dostlar'a katılır. Harrenhal'un Düşüşü sırasında kaçması için Arya'ya yardım ederler, Rorge ve Biter bunu gönülsüzce ve sadece Jaqen yardımlarını istediği için yaparlar.

Kılıçların Fırtınası

Rorge, Jaime Lannister ve Tarthlı Brienne'i Bakire Havuzu yakınlarında yakalayan ekibin içindedir. Brienne'i tecavüz etmekle tehdit eder ve Jaime'yi şiddetle döver. Harrenhal'a dönüş yolunda Rorge, Shagwell ve Zollo; Brienne'e tecavüz etme girişiminde bulunurlar. Zollo ile Brienne'e ilk kimin tecavüz edeceği konusunda tartışırlar fakat Jaime onlara engel olur. Rorge Harrenhal'ın ardından birkaç yemlik kaçırma konusunda başarısız oldukları halde Cesur Dostlar'da kalmaya devam edenlerden biridir. Brienne'i ayı çukuruna koyar ve onu kurtarmaya geldiğinde Jaime'yi tehdit eder fakat Vargo geri çekilmesini söyler.

Kargaların Ziyafeti

Harrenhal'ın ele geçirilmesinden ve Vargo'nun ölümünden sonra Rorge, Biter ve diğer Cesur Dostlar ile birlikte doğu tarafına, Tuzlalar Kasabasına doğru hareket eder. Uzun bir yoldan sonra Sandor Clegane tarafından giyilen tazı miğferini bulur ve Sandor'un suçlu bulunduğu acımasız Tuzlalar istilası boyunca onu takar. Rorge yolda Brienne ile karşılaşır ve "Shagwell burnunla birlikte erkekliğini de kestiklerini söylemişti."diyerek onu kışkırttıktan sonra öldürür. Biter, Brienne'e saldırır fakat Gendry onu kurtarır. Sancaksız Kardeşlik döndüğünde yeni Tazı olan Lem Lemoncloak, Rorge'un bedeninden miğferi alır.