Roslin Frey

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
561px-House Tully.PNG
Roslin Frey
544px-House Frey.png
Roslin Frey TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Leydi
Bağlılık Frey Hanesi
Tully Hanesi
Irk Nehirli
Doğum 282FS yada 283FS
Edmure Tully
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Oyuncu Alexandra Dowling
TV Sezon 3

Roslin Frey, Frey Hanesi'nin başı Lord Walder Frey'in beşinci kızıdır. Annesi Bethany Rosby Lord Walder'ın altıncı eşidir ve evliliklerinde tek kızları Roslin olmuştur. Game of Thrones adlı dizide Alexandra Dowling tarafından canlandırılır.

Görünüş

Roslin küçük boyludur. Beyaz teni, ufak çenesi, güzel bir yüzü, hassas burnu ve büyük kahverengi gözleri vardır. Ön iki dişi arasında küçük bir boşluk vardır. Saçları kahverengidir ve beline kadar ulaşır.

Anne tarafından Rosby'dir, ve hane üyeleri genelde sağlıksızdırlar bu anlamda Catelyn Tully Roslin'in çocuk doğuramayacağını düşünür ancak Üstat Brenett bu konuda güvence verir. Lothar Frey'e göre Roslin'in doğaya karşı nezaketi ve müziğe yeteneği vardır.

Roslin Frey

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Robb Stark Lord Walder Frey'in bir kızıyla evlenmeyi kabul eder ancak bunun yerine Jeyne Westerling ile evlenir, bu hareket Frey Hanesi'ni öfkelendirir ve Kuzeyin Kralı'na verdikleri desteği çekerler. Stark ve Tully'lerle yeniden ittifak yapmak isteyen Frey'ler, Lord Walder Frey'in Lord Edmure ile kızı Roslin'in evlenmesi şartını koşarlar.

Edmure Roslin'i İkizler'de gördüğünde onun tatlı olduğunu düşünür. Ancak Roslin düğün boyunca ağlar ve yatakta korkmuş gözükür. Düğün ziyafetinde Frey'ler misafirlere saldırır, onları öldürürler veya yakalarlar. Edmure'ye göre Roslin bu planı biliyordu, düğün boyunca ağlamasının nedenide buydu ancak susmak kocasının tutuklanmasına rağmen onla beraber kaldı.

Kargaların Ziyafeti

Roslin Edmure'ye çok düşkündü. İkizler'de hamile kaldığını öğrendiğinden beri kızı olması için dua eder çünkü oğlan olduğu taktirde babası Lord Walder'ın Edmure'yi idam edeceğinden korkar. Bununla birlikte Sör Jaime Lannister Nehirova Kuşatması'nı bitirdiği taktirde Edmure'yi ve çocuğu doğurduktan sonra Roslin'i Casterly Kayası'na yollayacağına dair söz verir.

Ejderhaların Dansı

Kuzgunağaç Kalesi'nin teslim olmasından sonra Sör Jaime Lannister Lord Tytos Blackwood'a Roslin'in İkizler'de doğum yaptığını, o ve bebeğinin Casterly Kayası'ndaki Edmure'ye katılacağını söyler.

Aile

 
Walder
 
Bethany Rosby
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Perwyn
 
Benfrey
 
Jyanna Frey
 
Willamen
 
Olyvar
 
Roslin
 
Edmure Tully
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Della
 
Osmund