Rowan Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rowan Hanesi
RowanHanesi.PNG
Hane arması Gümüş rengi zemin üzerine altından bir ağaç.
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Altınbahçe
Şimdiki Lord Mathis Rowan
Bölge Menzil
Unvan Altınbahçe Lordu
Kuzey Sınırı Kumandanı
Bağlılık Tyrell Hanesi
Kurucu Rowan Altın Ağaç

Altınbahçe'nin Rowan Hanesi, Menzil'de ki en eski ve önemli hanelerden bir tanesidir, kuzey sınırlarının hepsine sahiptirler. Bir zamanlar kendi unvanları olan Kuzey Sınırı Kumandanı'nı kaybeden Osgrey Hanesi hanenin sancaktarındandır. Armaları gümüş zemin üzerinde altın bir ağaçtır. Sözleri kitaplarda görünmemektedir.

Menzil'de ki diğer bir çok hane gibi Rowanların soyu Garth Yeşilel'e kızı Rowan Altın Ağaç vasıtasıyla dayanmaktadır.

Tarih

Lord Thaddeus Rowan Altınbahçe'yi Targaryen'lerin Ejderhaların Dansı olarak bilinen iç savaşı sırasında Siyahlar tarafında savaşa sokmuş ve Ballı Şarap Savaşı'nda dövüşmüştür. Daha sonra Kral Eli ve Vekil olarak Aegon III Targaryen'ün döneminde görev yapmıştır.

Sör Eustace Osgrey ve Leydi Rohanne Webber'ın ikiside Lord Rowan'a bağlılık yemini etmiştir. Ayrıca Lord Rowan'ın kız kardeşi, Rohanne'in babası Wendell Webber ile evliydi bu durum ikisini uzaktan akraba yapmaktadır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Dareon Lord Mathis Rowan'ın kızının onu yatağına davet ettiğini iddia etse de olay ortaya çıkınca kız tecavüze uğradığını iddia etmiş ve bu Dareon'un Sur'a yollanmasına sebep olmuştur.

Kralların Çarpışması

Beş Kralın Savaşı sırasında Lord Mathis Renly Baratheon ile at sürmüştür. Renly'nin ölümünden sonra ve Fırtına Burnu Kuşatması sırasında Rowan sancakları Mander'in kuzeyinde görülmüştür.

Karasu Savaşı'nda Tyrell'ler ve Lannister'lara katılmışlardır. Lord Mathis savaştan sonraki seremonide Kral Joffrey'e sunulan lordlar arasındadır. Lord Tywin Lannister ona Küçük Konsey'de danışmanlık koltuğu vermiştir.

Kılıçların Fırtınası

Küçük Konsey toplantısından sonra Rowan Hanesi topraklarla ödüllendirilmiştir. Tyrion Lannister ile düğününde Lord Rowan Sansa Stark ile dans etmiştir. Mathis Joffrey'e düğün hediyesi olarak kırmızı ipekten bir çadır vermiştir. Kraliyet Düğünü sırasında Rowan Hanesine yeminli bir asker bir Dornelu'yu bıçaklamıştır. Rowan zırhlı bir okçu Sör Jaime Lannister'a Kral Joffrey'i Sansa Stark'ın öldürdüğünü söylemiştir.

Kargaların Ziyafeti

Sör Kevan Lannister boşta bulunan Kral Eli görevi için Lord Mathis'i önermiştir. Cersei bunun yerine Lord Rowan'ı konseydeki görevlerinden azletmiştir. Mathis Kral Tommen ve Margaery Tyrell'in düğününe katılmıştır. Daha sonra Lord Mace Tyrell ile beraber kuşatmayı kaldırmak için Fırtına Burnu'na gitmiştir.

Ejderhalarla Dans

Mace'in Kral'ın Şehri'ne dönüşünden sonra Lord Mathis Fırtına Burnu'ndaki kuvvetlerin başında kalmıştır.

Üçüncü Yüzyılın Sonun Rowan Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisi sırasında bilinen Rowanlar:

 
 
 
Mathis
 
Bethany Redwyne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen Çocuk
 
Bilinmeyen Çocuk
 
Bilinmeyen Kız
 

Tarihi Üyeler

Bağlı Haneler