Roy Connington

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Connington.svg.png
Roy Connington
House Connington.svg.png
Karakter Bilgisi
Lakap Kızıl Roy Connington
Unvan Akbaba Tüneği Lordu
Bağlılık Connington Hanesi
Kültür Fırtınalı
Doğum FS 67
Ölüm FS 93 veya FS 94
Kitap(lar) Ateş ve Kan (Bahsedildi)

Lord Roy Connington yada bilinen adıyla Kızıl Roy Connington, Kral Jaehaerys I Targaryen'in saltanatı sırasında Akbaba Tüneği Lordudur.

Görünüş ve Karakter

Muhtemelen Connington Hanesi'nin karakteristik kızıl saçlarından dolayı Roy Kızıl Roy olarak anılmaktadır, Gyldayn'a göre kızıl saçları önemli bir nitelik olsa da bir çocuk babası olması da nedenlerden biridir.

Hayatı

FS 82'de Prenses Saera Targaryen'in üç favori erkeği Roy Connington, Jonah Mooton ve Braxton Beesbury'dir. Roy, Jonah, Braxton, Saera, Alys Turnberry ve Perianne Moore her ziyafette ve baloda ayrılmaz bir grup olurlar, birlikte avlanırlar ve kuş uçururlar hatta Karasu Koyu'ndan Ejderha Kayası'na yelken açarlar.

FS 84'de Roy, Jonah ve Braxton Kral'ın Şehri'nde ki bir genelev olan Mavi İnci'de sarhoş bulunurlar, kralın soytarısı Tom Şalgam fahişelerle çevriliyken soytarıya gülerler. Şehir Gözcüleri'ndeki adamlar tarafından sorgulanan Roy, soytarının fahişelerle birlikte olmasının düşüncesinin komik olduğunu itiraf eder.

Perianne ve Alys olayla ilgili sorgulandıklarında, Alys'ine evlilik dışı hamile kaldığı ortaya çıkar ve Saera'nın leydi eşlikçilerini erkek favorileriyle cinsel ilişkiye zorladığı öğrenilir. Roy, Jonah ve Braxton zindana atılır.

Kral Jaehaerys ve Kraliçe Alysanne tarafından sorgulanan Saera, Roy Connigton'ın onunla evleneceğini söyleyerek kendisini savunur. Kız arkadaşının erkek favorilerinin üçüyle de ilişkiye girdiğini ve her birinin onun ilki olduğunu düşündüğünü itiraf eder. Saera, Kral Maegor'un altı eşi olduğunu ve eğer çözüm olacaksa üç erkek favorisiyle de evlenebileceğini söyler.

Lord Roy'un hamile Alys Turnberry ile aralarında aceleyle bir evlilik önerilir ancak Roy bunu reddeder çünkü çocuğun Braxton Beesbury'nin piçi olduğunu iddia eder ve piç çocuğu Akbaba Tüneği'nin varisi yapmayı reddeder. Alys Turnberry'nin çocuğu kızıl saçlı doğar ve muhtemelen babası Lord Roy'dur.

Kral Jaehaerys Roy'a cezasını seçmesi izni verir; Gece Gözcüleri'ne katılmak veya on yıl sürgünde yaşamak, Roy sürgünü seçer. Roy önce Pentos'a gider, ardından Myr'e geçer ancak asla Westeros'a geri dönemez çünkü dönüşüne yarım yıl kala bir fahişe tarafından bıçaklanarak öldürülür.