Royce Caron

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Caron.png
Royce Caron
Caron.png
Karakter Bilgisi
Unvan Hudutlar Lordu
Gece Şarkısı Lordu
Lord Vekil
Bağlılık Caron Hanesi
Kültür Hudutlu
Doğum FS 84'den önce
Ölüm FS 133'den sonra
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)
Ateş ve Kan (Bahsedildi)

Lord Royce Caron, Ejderhaların Dansı sırasında Gece Şarkısı Lordu ve Hudutlar Lordu'dur. Kral Aegon III Targaryen'in taç giymesinden sonra yetişkin yaşa gelene kadar onun adına karar veren yedi kişiden oluşan Vekiller Konseyi'nin bir üyesi olur. Kızı Elenda, Royce'un metbu lordu Fırtına Burnu Lordu Borros Baratheon'un eşi olur.

Hayatı

Kurt Saati'nden sonra Westeros'un dört bir yanından gelen lordlar ve leydiler genç Prens Aegon'un taç giymesine ve Prenses Jaehaera Targaryen ile evlenmesine şahitlik etmek için Kral'ın Şehri'ne gelirler. Yeni dul kalmış Fırtına Burnu Leydisi Elenda Caron oğlu Lord Olyver Baratheon'u doğurduğu için başkente seyahat edemez. Bunun yerine kızları Cassandra, Floris ve Ellyn'i Baratheon Hanesi'ni temsil etmeleri için gönderir. Lord Royce'ta torunlarının koruyucusu olarak onlara şehirde eşlik eder.

Kral Aegon III Targaryen'in taç giymesinden sonra Royce çocuk kral uygun yaşa gelip hükmetmeye başlayana kadar yedi kişilik naipler konseyinin üyesi olur. Ancak Lord Royce, Dorne'un yeni Prensesi Aliandra Martell tarafından teşvik edilen Dornelu'ların hudutlara saldırıları üzerine FS 132'de istifa ederek Dorne Hudutları'na döner. Lord Royce Dornelu'larla uğraşırken Kral Eli Tyland Lannister'ın ölümünden sonra konseye dönmez.

Aile

 
 
Royce
 
Bililnmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Borros
Baratheon
 
Elenda
 
Steffon
Connington
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cassandra
Baratheon
 
Walter
Brownhill
 
Maris
Baratheon
 
Ellyn
Baratheon
 
Floris
Baratheon
 
Thaddeus
Rowan
 
Olyver
Baratheon