Rykker Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rykker Hanesi
House Rykker.PNG
Hane arması mavi zemin üzerine çapraz beyaz şerit ve üzerlerine iki siyah savaş çekici
Sözler Bilinmiyor
Şimdiki Lord Lord Renfred Rykker
Bölge Taç Toprakları, Westeros
Unvan Duskendale Lordu
Bağlılık Kral Toprakları-Baratheon Hanesi
Kurulma Tarihi Duskendale Muhalefeti sonrasında

Duskendale'ın Rykker Hanesi, Taç Toprakları'nın soylu hanelerinden biridir. Armaları mavi zemin üzerine çapraz beyaz şerit ve üzerlerine iki siyah savaş çekicidir. Sözleri bilinmemektedir. Yerleşkeleri Duskendale'daki  Boz Kale'dir.

Tarihi

Rykker Hanesi, Duskendale'ın Darklyn Hanesi'nin Duskendale Muhalefeti ile devrilip yıkılmasından sonra Duskendale'a geçtiler.

Cersei Lannister'ın saraya ilk geldiğinde Aerys II Targaryen'in verdiği ziyafet sırasında Lord Rykker, Lord Tywin Lannister’ın altın üretme yeteneği  konusunda bir şaka yaptı. Şakayı bitirip uzaklaşana kadar Lord Tywin Lord Rykker'a baktı.

Robert'ın İsyanı'nın sonlarına doğru Kral'ın Şehri'nin Yağmalanması sırasında Sör Jaremy Rykker, Lannister Hanesi'nin askerlerine teslim olana kadar Aerys için savaşıyordu. Ona ölüm ve Sur seçeneği verildiğinde Gece Gözcüleri'ne katıldı.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Jaremy Rykker, Benjen Stark’ın yokluğunda koruyucuların kumandanıydı ancak Kara Kale'de bir wight tarafından öldürüldü.

Kılıçların Fırtınası

Sör Helman Tallhart ve Robett Glover Duskendale'a doğru yürüyüşe geçtiler. Lord Randyll Tarly tarafından karşılandılar ve Duskendale Savaşı'nda mağlup edildiler, geri çekilen kuzeylilere ise Sör Gregor Clegane saldırdı.

Kargaların Ziyafeti

Lord Renfred Rykker Lord Tarly ile beraber Bakire Havuzu’ndadır. Onun yokluğunda Boz Kale'nin kale muhafızı Sör Rufus Leek'dir.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Rykker Hanesi

Ana dalı bilinmeyen diğer hane üyeleri;

Hane Halkı