Sansa Stark

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
StarkHanesi.PNG
House Lannister.png Sansa Stark ArrynHanesi.PNG
BaelishHanesi.PNG
Sansa vadide.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Kurt Kız
Küçük Kuş
Alayne Taş
Jonquil
Leydi Lannister
Unvan Prenses
Bağlılık Stark Hanesi
Lannister Hanesi (evlilik yoluyla)
Harrenhal-Baelish Hanesi (Alayne olarak)
Arryn Hanesi (Alayne olarak)
Irk Kuzeyli
Doğum FS 286Kışyarı
Tyrion Lannister
Kitap(lar) Taht Oyunları (POV)
Kralların Çarpışması (POV)
Kılıçların Fırtınası (POV)
Kargaların Ziyafeti (POV)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Kış Rüzgarları (POV)

Oyuncu Sophie Turner
TV Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3
Sezon 4
Sezon 5
Sezon 6
Sezon 7

Sansa Stark, Stark Hanesi'nin bir üyesi, Lord Eddard ile Leydi Catelyn'in en büyük kızıdır. Robb, Bran ve Rickon adında üç erkek kardeşi, Arya adında bir kız kardeşi ve Jon adında piç kardeşi vardır. Sansa kitaplarda önemli POV karakterlerden biridir. TV dizisinde Sophie Turner tarafından canlandırılır.

Görünüş ve Karakter

Sansa, annesinin hanesinin geleneksel yüksek elmacık kemiklerine, parlak mavi renk gözlerine ve kestane rengi saçlarına sahip güzel bir kızdır. Serinin başında on bir yaşındadır. Büyüdükçe görünüşü uzun, zarif ve kadınsı bir şekil almıştır.

Sansa bir leydi olmak için yetiştirilir; müzik, şiir, şarkı söyleme, dans, nakış, ve diğer geleneksel kadınsı uğraşlara ilgi duyar, çevresindeki diğer kadınlar gibi bu sanatlara yönlendirilir. Yaşıtları diğer kızlar gibi şarkılardan, kahramanlık ve aşk hikayelerinden, özellikle yakışıklı prenslerden, onurlu şövalyelerden, şövalyelikten ve aşktan etkilenmektedir. Başlangıçta bu şarkılardaki dünyayı bulmak için Kışyarı'ndan ayrılmayı diler ancak hayatın masum olmadığını anladığında bu kavramlara ilgi duymayı bitirir. Eski Tanrılar ve Yeni Tanrılar'a inanır.

Sansa ve kız kardeşi Arya'nın ilişkileri her zaman gergindir çünkü ikisi zıt karakterlidir. Sansa limonlu keki çok sever.

Sansaleydi.jpg

Tarihi

Sansa, Kuzey Muhafızı ve Stark Hanesi'nin başı Lord Eddard Stark ile Leydi Catelyn Tully'nin ilk kızları ve ikinci çocuklarıdır. Kışyarı'nda doğmuş ve orda büyümüştür. On yaşına kadar soylu bir hanenin kızı olmanın görevlerini ve geleneksel kadın faaliyetlerini Septa Mordane tarafından öğrenir. Sansa'nın küçük kız kardeşi Arya, ağabeyi Robb, erkek kardeşleri Bran ve Rickon ile piç kardeşi Jon adında beş kardeşi vardır.

Sansa ve Sandor.jpg

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sansa Ulukurduna Leydi adını vermiştir. Babası Lord Eddard Stark'ın Kral Eli olarak atanmasından sonra Sansa Kral'ın Şehri'nde yaşayacağı için memnundur ve yakışıklı Prens Joffrey Baratheon'la nişanlandığı için heyecanlıdır.

Sansa yola çıktıklarında kendilerine rafaket eden Sör Ilyn Payne'i görünce korkmuştur. Joffrey annesi Kraliçe Cersei Lannister'ın ısrarıyla Sansa'yla yürüyüşe çıkar. İkisi birlikte yürürken, Sansa'nın kız kardeşi Arya Mycah adında bir oğlan ile kılıç oynuyordu. Joffrey kılıcını çıkararak, oğlanı korkutur ancak Arya ona saldırır ve ulukurdu Nymeria, derinlemesine olmadan prensin kolunu ısırır.

Daha sonra Darry'de olanları öğrenmek için duran Kral Robert'a Joffrey, Arya, Nymeria ve Mycah'ın ona sebepsiz yere saldırdığını söylerken Arya gerçekleri anlatır. Sansa gelecekteki kocasına ihanet etmek istemez ve olanları hatırlamadığı hakkında yalan söyler. Cersei Lannister, ulukurdun oğlunu öldürebileceği hakkında ısrar eder ve bunu bir fırsata dönüştürür. Arya bunun önceden olacağını tahmin ettiği için Nymeria'yı serbest bırakır. Sonuç olarak Kraliçe'yi dindirmek için Nymeria yerine Sansa'nın Ulukurdu Leydi Eddard tarafından öldürülür.

Sansa ve kardeşleri.jpg

Kral'ın Şehri'nde Sansa, kız kardeşi Arya'yı ulukurdunun ölümünde büyük bir rol oynadığı düşüncesiyle suçlar ve onunla tartışmaya başlar. Joffrey'e halen delicesine aşıktır ve öfkeli davranışlarını görmezden gelmektedir. Aynı zamanda Kraliçe Cersei ile yakın bir ilişki kurar. Babasının Kral Eli olmasından dolayı düzenlenen turnuvaya katılan Sansa, şövalyeliğin ve cesaretin kendisinin en fazla önem verdiği kavramlar olduğunu görür ve bu olayın yaşadığı en güzel şeylerden biri olduğunu düşünür. Çiçek Şövalyesi Loras Tyrell'den hoşlanmaya başlar; Loras'ın Sansa'ya kırmızı bir gül verdiği sırada Sansa romantik bir şarkının içinde yaşadığından emindir.

Babası, Joffrey'in gerçek anne ve babasının kim olduğunu öğrendikten kızlarına onları Kışyarı'na geri göndereceğini söyler. Sansa babasına karşı çıkar ve kalıp Joffrey ile evlenmek umuduyla Kraliçe Cersei'ye babasının planlarını anlatır. Sansa farkında olmadan Cersei'nin babasına karşı komplo kurmasına yardım eder. Babasının tutuklanmasının ardından Sansa babasının bir hain olduğunu beyan etmek için zorlanır. Kral Robert'ın ölümünün ardından Joffrey yeni kral ilan edilir. Sansa kraldan ve maiyetinden babası için merhamet diler, Joffrey bu konuda ona söz verir. Ancak Yüce Baelor Septi'nde Sör Ilyn'e Lord Eddard'ı idam etme emri verildiğinde çaresizce babasının infazını izler.

Eddard'ın ölümünden sonra bile Cersei, Sansa'nın çiçek açmasından sonra Joffrey ile evleneceğini beyan eder. Sansa'nın hayali dehşete dönmüştür ve tek isteği eve geri dönmektir. Babasının ve kardeşinin hain olan edilmesinin ardından rehine olarak sarayda kalmaya devam eder. Joffrey Kızıl Kale'de sivri bir mızrak üzerine konmuş kafataslarını Sansa'ya gösterir. Bu sırada onu öldürmek için eylem yapma niyetindedir ancak Sandor Clegane bunu önceden fark etmiş ve Sansa'yı durdurmuştur.

Tazının son öpücüğü.jpg

Kralların Çarpışması

Kızıl Kale'de bir rehine olarak kalmak zorunda kalan Sansa kendi ailesine hain demeye zorlanıp onlar için kraliyet ailesinden merhamet dilenirken kendi leydi nezaketini kendisine zırh haline getirir.

Kendisini Kuzeyin Kralı ilan eden ağabeyi Robb Stark'a inat Sansa'yı Kral Muhafızları'na dövdürmeyi emreder. Kral Joffrey’in İsim Günü Turnuvası'nda Sansa şövalyelere ve saray hayatına olan romantik düşlerini kaybettiğini anlar. Turnuvada Sör Dontos Hollard adlı bir şövalye turnuva alanına dövüşemeyecek kadar sarhoş bir şekilde gelmiştir. Joffrey, Hollard'ın şaraba boğularak öldürülmesi gerektiğine karar verdi. Bu hareket Sansa'nın dehşete düşüp istemsizce çığlık atmasına sebep olur. Joffrey Sansa'yı kendisine karşı çıktığı için azarlamadan Sansa anında inandırıcı bir yalan söyler ve Sandor Clegane'de bunu onaylar. Sansa ayrıca Dontos'un hayatının bağışlanması için yalvarır ve şövalye olması yerine soytarı olmasını talep eder. Joffrey bu isteği kabul eder ve Dontos'u soytarı yapar.

Tyrion Lannister şehre geldiğinde Sansa'ya karşı şaşırtıcı bir biçimde nazik davranmış ve babasının yerine Kral Eli makamının görevini yaparken Joffrey'in Sansa'ya kötü davranmasına engel olmuştur. Ayrıca Sör Meryn Trant'ın Sansa'yı çırılçıplak bırakıp döveceği sırada olaya dahil bulmuş ve Sansa'yı kurtarmıştır. Ayrıca kaba sözcüklerin ve iğrenç tavırlarına rağmen kendisine iyi davranan, Joffrey'in emrine rağmen ona vurmayan Sandor ile eşsiz bir bağ kurmuştur. Yalnız kaldıkları anlarda Sandor genellikle Sansa'nın naif karakteri ile dalga geçer ancak Sansa'nın kötü durumda olduğu zamanlar ona sempati besler.

Bir gece Sansa odasında evine gitmek istiyorsan Tanrı Korusu'na gel yazan bir not bulur. Not onu Kral'ın Şehri'nden kaçırıp Kışyarı'na götürmek isteyen Dontos'tan gelmiştir. Bunun bir tuzak olma ihtimaline karşın Sansa Dontos'la işbirliği kurar ve buna karşılık ona sabır ve sebat etmesi gerektiğini söyler. Sansa bir anda dindarlığı tutmuş gibi Tanrı Korusu'na sıklıkla gidip Dontos'la buluşmaya başlar. Onu ilk gördüğünde onun kefaret arayışında olan bir kurtarıcı olduğunu düşünmüş, ancak sonraları bu düşünceye kuşkuyla yaklaşmaya başlamıştır. Kendisini Jonquil, Dontos'u da Florian'a benzetmiştir.

Prenses Myrcella Baratheon'un Dorne'a gönderildiği sırada Ekmek İsyanı çıkmıştır, bu sırada Sansa'nın yeminli muhafızı Sör Mandon Moore Kral Joffrey'i korumak için Sansa'yı terk eder. Tazı Sansa'yı yaralı halde kurtarır ve saraya döner.

Stannis Baratheon'un ordusu şehre yaklaşırken Sansa çiçek açmıştır ve resmen bir kadın olmuştur. Karasu Savaşı sırasında şehirdeki tüm kadınlar Kızıl Kale içerisindeki mahzenlerde savaşın bitmesini bekler. Sansa sakin kalmış ve korkmuş kadınları sakinleştirmeye çalışmıştır, aynı zamanda Cersei'nin sarhoş olup kendisi ve oradaki diğer kadınlar hakkında atıp tutmasını sindirmek zorunda kalmıştır.

Sansa odasına döndüğünde Kral Ormanı'nın yanışını penceresinde izlerken odasında Sandor'u bulur. Sandor Sansa'nın kendisiyle gelmesini ister ancak Sansa bunu reddeder. Bunun üzerine Sansa Sandor'a son bir şarkı söyler ve bunun dışında bazı şeyler de olduğunu hatırlar. Daha sonra Dontos gelmiş ve Lord Tywin Lannister ile Tyrell Hanesi'nin Stannis'i yenerek zafer kazandığını haber vermiştir.

Lannister zaferinden sonra Tyrell Hanesi ile ittifak yapmak amacıyla Joffrey Lord Mace Tyrell'ın kızı Margaery Tyrell ile evlilik yapacakları duyurulur ve Sansa ile olan nişanının iptal olduğu herkese söylenir. Her ne kadar nişanları bitsede Joffrey kral olduğunu ve bu nedenle kimi isterse yatağına onu alacağını söyleyerek Sansa'yı cinsel ihtiyaçları için kullanacağını ifade etmiştir. Sansa Kral'ın Şehri'nde hala Lannister'ların rehinesi olarak bulunur. Dontos ise ona planın düğünden sonra gerçekleşeceğini söyleyerek, ona mor mücevherlerle süslenmiş bir saç filesi verir.

Sansanın saç filesi.jpg

Kılıçların Fırtınası

Sansa Margaery Tyrell ve büyükannesi Olenna Tyrell ile birlikte yemek yemeye davet edilmiştir. Yemekte Sör Loras Tyrell Sansa'nın nefesini kesmiş ve güzelliğini övmüştür ancak El Turnuvası'nda gül verdiğini hatırlamamıştır. Olenna Joffrey hakkında bilgi edinmeye çalışır, Sansa Joffrey'in bir canavar olduğunu söyleyip Margaery'ye onunla evlenmemesi için yalvarır. Margaery Loras'ın Kral Muhafızları'na katılmasının kendisini güvende tutacağını söyleyerek Sansa'nın endişelerini ortadan kaldırır. Aynı zamanda Tyrell'ler Sansa'yı, sakat olsada nazik, zeki ve yetenekli ve aynı zamanda hanelerinin varisi olan Willas Tyrell'la evlendirmeyi planlarlar, onu Yüksek Bahçe'ye kaçırabileceklerini söylerler. Sansa Lannister'lardan kurtulmanın verdiği heyecanla hemen kabul eder ve bir süre Margaery'nin arkadaşı olur.

Sansa ve Tyrion.jpg

Sansa Tyrell'lerin planını Dontos ile paylaşır. Dontos bu plana karşı çıkar ve Sansa'ya Tyrell'lerin göründüğü kadar kibar olmadıklarını belirtir. Sansa Dontos'un kendi planının eksikliklerini fark etmiş ve uyarılarını göz ardı eder. Bunun üzerine Dontos işvereni Lord Petyr Baelish'e durumu belirtmiş oda bu bilgiyi Lannister'lara söylemiştir.

Ellerindeki tek Stark rehinesini kaçırmak istemeyen Lord Tywin Lannister, iki tarafın da rızasını almadan hızla Sansa'yı Tyrion Lannister ile evlendirir. On üç yaşında olan Sansa şekilsiz cüce kocasına kendi duygularını belli etmemek için elinden geleni yapar, onun fiziksel görünüşüne duyduğu tiksintiye rağmen ona karşı nezaketini yitirmez. Sansa'nın minnettar kaldığı şey ise annesi ve erkek kardeşinin Kızıl Düğün'de öldürülmelerinin ardından Tyrion'un Sansa'ya bu evliliğe rızası olup olmamasının sormasıdır.

Dontos, Sansa'ya verdiği saç filesini Joffrey ve Margaery'nin düğününde takması için ısrar eder. Joffrey düğün ziyafetinde boğularak öldüğünde Sansa kaçıp Dontos ile buluşur. Dontos Sansa'yı, Petyr Baelish'in içinde bulunduğu gemiye götürmek için tekneye onu bildirir. Baelish Sansa'ya Joffrey'in ölümünün, Sansa'nın saç filesindeki mücevherlerin birinin içindeki zehirden kaynaklandığını ve Joffrey'in ölüm planının kendisi ile birlikte Olenna Tyrell tarafından yapıldığını açıklar. Serçeparmak ayrıca Dontos'u öldürttür ve güverteden denize attırır. Sansa'nın tepkisi üzerine Serçeparmak, Dontos'un rolünü başarıyla oynadığını ancak böyle alkolik bir adamın bu kadar hassas bir bilgiyi sır olarak uzun süre tutması konusunda güvenilmez olduğunu açıklar.

Merling Kralı adlı gemide Serçeparmak'ın en önemli eşyaları arasında Vadi'deki asıl Serçe Parmak'a giderler. Petyr, Joffrey'in ölümüyle suçlanan Tyrion'un karısı olmasıyla asıl şüpheli olan Sansa'yı korumak için Sansa'yı Alayne Taş yapar. Petyr kendi topraklarındaki kalesinde Sansa'yı teyzesi Lysa'yla tanıştırır ve Lysa ile orda evlenir. Yatak ritüeli sonrasında Lysa samimi bir şekilde Sansa'ya Tyrion ile olan evliliğini ve Sandor'la olan samimiyetini sorar. Gece yatma sırası geldiğinde Lysa'nın şarkıcısı Marillion tarafından tecavüze uğrayacakken Serçeparmak'ın kişisel muhafızı Lothor Brune tarafından kurtarılır. Lysa yiğeninin belirgin Tully saçlarını saklamak için saçların siyaha boyanmasını kabul eder. Lysa ayrıca hastalıklı oğlu Lord Robert Arryn ile yiğeni Sansa'yı evlendirmeyi düşünmektedir. Sansa dehşete kapılır ancak düşüncelerini kimseye söylemez.

Sansa ve Kartal Yuvasında.jpg

Kartal Yuvası'nda yaşamaya başlayan Sansa kendisini, Petyr orada olacağından annesinin yatağında yatamayan Robert'ı teselli ederken bulur. Robert genellikle öfkelendiğinde titreme hastalığı geçirmiş ve altını ıslatır ve bu durum Sansa'yı tiksindirmiştir. Gittikçe belirginleşen kadınsılığı yüzünden Lysa'nın hizmetindeki şarkıcı Marillion onu cinsel ihtiyaçları için kandırmaya çalışır ancak Sansa onu reddeder. Sansa Kartal Yuvası'nda ev hasreti çekmeye başlar. Tanrı Korusu'na kar yağdığı zaman Sansa karlardan ayrıntılı bir kale yapmaya başlar ancak kale gitgide Kışyarı şeklini alır. Sansa Lord Baelish'in ona yardım etmesine ve onu öpmesine şaşırır. Daha ne olduğunu anlayacak zamanı olmadan Robert gelir ve kaleyi yıkar. Sansa çok üzülür ve Robert'ın elindeki bebeği alır.

Bir süre sonra Lysa'nın Petyr'in Sansa'yı öptüğünü görmüş olduğu anlaşılır. Lysa Sansa'yı Ay Kapısı'ndan atmaya çalışır ancak Baelish araya girip Lysa'yı Ay Kapısı'ndan atar, suçu Marillion'a atar ve Sansa'nın onu korumak için araya girdiğini söyler.

Sansa Parmaklarda.jpg

Kargaların Ziyafeti

Brienne Tarth, Sör Jaime Lannister tarafından Sansa'yı bulmak üzere gönderilir. Duskendale yolunda Sör Gölge Vadili Shadrich adında gezgin bir şövalye ile karşılaşır, oda Sansa'yı aramaktadır.

Kral Tommen Baratheon'un yeni Küçük Konsey'inde Vekil Kraliçe Cersei Lannister, hayatı öğrettiği Sansa'nın ona ihanet ettiğini söylemiş ve onu öldüreceğini söyleyerek tehdit etmiştir.

Sansa hala Alayne Taş olarak saray entrikalarından uzakta, Lord Baelish'in kurlarına maruz kalmakta ve hastalıklı olan kuzeni Lord Robert'a iyi gelen tek şey olarak Kartal Yuvası Leydisi gibi hareket etmektedir. Lysa'yı Petyr'in değil Marillion'un öldürdüğünü Lord Nestor Royce'a söyler ve Petyr siyasi desteğini kazanmak için Nestor'a Ay Kapıları'nı verir.

Lord Petyr Baelish ve İstidacı Lordlar arasında Kartal Yuvası'nda yapılan görüşmelerde tartışma çıktığında Sör Lyn Corbray kılıcını çekmiş ve Baelish de açıktan faydalanarak Lord Robert'a bir yıl süreyle vekil görevi verilmiştir. Alayne Lyn'in Petyr'e altın için çalıştığını düşünmüş ve düşünceleri doğru çıkmıştır.

Arryn hane halkı kışın gelmesi ile birlikte Kartal Yuvası'ndan Ay Kapıları'na inerler. Alayne Nestor'un kızı Myranda ile arkadaş olur ve Dev Mızrağı'ndan inerken Lord Robert'a yardım eder. Ay Kapıları'na inerken Petyr aralarında Sör Shadrich'in de bulunduğu üç yeni şövalyeyi tanıtır. Petyr ayrıca onu sıradaki Arryn varisi Harrold Hardyng ile evlendirmeyi ve Sansa'nın kimliğini açığa çıkararak onun kendi adına Kışyarı'nı talep etme planını anlattır.

Sansa Vadide.png

Kış Rüzgarları

Sansa Tatlıbülbül'ü rahatlatmak için ilk üyeleri turnuvaya seçilen Kanatlı Şövalye Kardeşliği'nin kurulmasını hazırlar. Yarış için gelenler arasında yeni şövalye olmuş Varis Harry'de vardır.

Sansa1.jpg

Alıntılar

Kahramanlar yoktur... Hayatı canavarlar kazanır.

Sansa'nın hayallerini söylediği sırada babası Eddard'ın öğüdü

Tazı haklı, ben söyleneni tekrar eden bir kuşum.

Sansa'nın düşünceleri

Bir kez bütün kalbiyle Prens Joffrey'i sevmiş ve Kraliçe tarafından takdir görüp ona güvenmişti. Sevgi ve güvenin karşılığını babasının kafası ile almıştı. Bir daha aynı hatayi asla yapmayacaktı.

Sansa'nın düşünceleri

Cildini porselene, fildişine ve en son çeliğe dönüştürdü.

Sansa'nın düşünceleri

Hiç kimse benimle aşk için evlenmeyecek. Ama şimdilik bu yalanı bilmiyor gözükeceğim.

Sansa'nın düşünceleri

Sansa Hakkında Söylenenler

Bir rahibe seni iyi yetiştirmiş. Sen şu Yaz Adaları'ndan gelen kuşlardansın değil mi? Söylemeni öğrettikleri o güzel sözleri tekrar eden, güzel, küçük, konuşan bir kuş.

Sandor Clegane'den Sansa'ya

Hayat bir şarkı değil tatlım. Birgün bunu öğrendiğinde üzülebilirsin.

Petyr Baelish'den Sansa'ya

Karım bu kadar saygılı olmasa, hiçbirşey olamazdı.

Tyrion Lannister

Annenin gözleri var sende. Dürüst ve masum gözler. Güneşli bir deniz kadar mavi. Biraz daha yaşlandığında birçok erkek bu gözlerde boğulacak.

Petyr Baelish'den Sansa'ya

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Beron
 
Lorra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Donnor
 
Lyanne Glover
 
Willam
 
Melantha Blackwood
 
Artos
 
Lysara Karstark
 
Berena
 
Alysanne
 
Errold
 
Rodrik
 
Arya Flint
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Brandon
 
 
Edwyle
 
Marna Locke
 
Jocelyn
 
Benedict Royce
 
Brandon
 
Benjen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Royce Hanesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rickard
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lyarra
 
Branda
 
Harrold Rogers
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Brandon
 
Bilinmeyen
 
Eddard
"Ned"
 
Catelyn
Tully
 
Lyanna
 
Benjen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jon Kar
 
Robb
 
Jeyne
Westerling
 
Sansa
 
Tyrion
Lannister
 
Arya
 
Brandon
"Bran"
 
Rickon