Sarpkaya

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Sarpkaya, Batı Toprakları'nda Westerling Hanesi'nin yerleşkesidir. Westerling'lerin artık kalenin bakımını sağlayamadıkları için kale harabe halindedir. Gün Batımı Denizi'nin kıyılarında bulunur; güneyinde Felaket Kalesi, kuzey batısında Külizi ve kuzey doğusunda Güzel Ada bulunur.

Sarpkaya'nın konumu
Sarpkaya'nın konumu
Sarpkaya
Sarpkaya'nın konumu

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Beş Kralın Savaşı sırasında, Robb Stark ve Batı Toprakları'ndaki askerleri kuvvetlerini Sarpkaya'ya doğru sürmüştür. Nehirova'ya ulaşan haberlerde Robb'un Sarpkaya'yı aldığı bilgisi yazılıdır.

Kılıçların Fırtınası

Sarpkaya Kuzey askerleri tarafından saldırıya uğrar. Küçükjon Umber ve Kara Walder Frey duvarlara tırmanırken, Robb Stark ana kapıyı kırarak içeri girer. Robb Stark saldırı esnasında yaralanır ama Jeyne Westerling tarafından yaralarıyla ilgilenilerek eski sağlığına kavuşturulur. Bakım esnasında Robb ve Jeyne arasında bir ilişki başlar ve Robb, Jeyne'nin bekaretini alır. Onurlu biri olduğundan da kısa süre sonra da Jeyne'le evlenir. Neticede Westerling Hanesi de Stark'lara katılmış olur.

Sarpkaya'nın kale muhafızı Rolph Spicer Kızıl Düğün'de Robb Stark'a ihanet etmesinden sonra kendisine Castamere verilir.