Savaşçının Oğulları

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Silme.png
Bu makale henüz geliştirme aşamasındadır. İsterseniz sayfayı düzenleyerek, "Game of Thrones Viki"ye katkıda bulunabilirsiniz.
Savaşçının Oğulları Arması.PNG

Soylu ve Kudretli Savaşçının Oğulları, Yedi İnancı'na yeminlidir şövalyelerdir. İnancın ordularının bit parçasıdır ve Kılıçlar olarak bilinirler. Kendilerinden daha disiplinsiz olan gruplara Yıldızlar yada Fakir Dostlar denir. Yüce Septon'a bağlıdırlar ve Yedinin adına konuştuğu için her dediğini yaparlar.

Savaşçının Oğulları.JPG

Görünüş

Savaşçının Oğulları gökkuşağı içine Kılıç olan zırh giyerler. Çoğunlukla saçları traşlı olur ve gökkuşağı pelerini giyerler.

Hakkında

Kral Jaehaerys I Targaryen devrinden beri Savaşçının Oğulları yoktu. Ancak 300FS'de Beş Kralın Savaşı'nın ardından Kral Tommen Baratheon'un annesi Vekil Kraliçe Cersei Lannister'ın emriyle Zalim Maegor döneminde yasaklanan Savaşçının Oğulları tekrar kurulacaktı. Şuana kadar yüz kadar şövalye kılıçlarını İnanca bırakmış, Yüce Serçe olarak bilinen yeni Yüce Septon'a itaat etmişlerdir.

Sadece kutsanan şövalyeler bu birliğe katılabilirdi. Çoğu gezgin şövalye yada topraklı şövalyelerdir. Ancak günahlarının affedilmesi için lordların genç oğulları yada genç lordlar gibi yüksek doğumlu insanlarda buraya katılabilirdi. Lancel Lannister gibi İnanca hizmet etmek karşılığında kalelerinden ve unvanlarından vazgeçenlerde vardır. Savaşçının Oğulları'nın görevleri kutsal septleri korumak, eşkıya ile sadakatsizlere cezalarını vermek ve hacıların güvenliğini sağlamaktır.

Öncelikli görevleri arasındaysa İnanca hizmet etmek, İnancın düşmanlarının ve başka tanrılara tapanların cezalarını vermektir. Kutsal adamlar, zahitler, büyücüler, ejder avcıları ve iblis avcıları oldukları söylenir.

Bilinen Üyeler

Tarihi Üyeler

Alıntılar

İnancın Militanları yeniden doğdu.

Yüce Serçe

Kutsal adamlar, zahitler, büyücüler, ejder avcıları ve iblis avcıları ... Birçok masal onlar için söylendi. Ancak İnancın kendini koruma hakkı olduğuna inanıyorum.

Cersei Lannister

Tanrılar sarhoş, onlarsa daha çok sarhoş.

Cersei Lannister'ın düşünceleri