Savaşçı'nın Oğulları

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Savaşçının Oğulları sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Savaşçının Oğulları Arması.PNG

Soylu ve Kudretli Savaşçının Oğulları, Yedi İnancı'na yeminlidir şövalyelerdir. İnancın ordularının bit parçasıdır ve Kılıçlar olarak bilinirler. Kendilerinden daha disiplinsiz olan gruplara Yıldızlar yada Fakir Dostlar denir. Yüce Septon'a bağlıdırlar ve Yedinin adına konuştuğu için her dediğini yaparlar.

Savaşçının Oğulları.JPG

Görünüş

Savaşçının Oğulları gökkuşağı içine Kılıç olan zırh giyerler. Çoğunlukla saçları traşlı olur ve gökkuşağı pelerini giyerler.

Hakkında

Kral Jaehaerys I Targaryen devrinden beri Savaşçının Oğulları yoktu. Ancak FS 300'de Beş Kralın Savaşı'nın ardından Kral Tommen Baratheon'un annesi Vekil Kraliçe Cersei Lannister'ın emriyle Zalim Maegor döneminde yasaklanan Savaşçının Oğulları tekrar kurulacaktı. Şuana kadar yüz kadar şövalye kılıçlarını İnanca bırakmış, Yüce Serçe olarak bilinen yeni Yüce Septon'a itaat etmişlerdir.

Sadece kutsanan şövalyeler bu birliğe katılabilirdi. Çoğu gezgin şövalye yada topraklı şövalyelerdir. Ancak günahlarının affedilmesi için lordların genç oğulları yada genç lordlar gibi yüksek doğumlu insanlarda buraya katılabilirdi. Lancel Lannister gibi İnanca hizmet etmek karşılığında kalelerinden ve unvanlarından vazgeçenlerde vardır. Savaşçının Oğulları'nın görevleri kutsal septleri korumak, eşkıya ile sadakatsizlere cezalarını vermek ve hacıların güvenliğini sağlamaktır.

Öncelikli görevleri arasındaysa İnanca hizmet etmek, İnancın düşmanlarının ve başka tanrılara tapanların cezalarını vermektir. Kutsal adamlar, zahitler, büyücüler, ejder avcıları ve iblis avcıları oldukları söylenir.

Örgütlenme

Savaşçının oğulları, Jaehaerys I Targaryen'ın hükmü sırasında dağıtılmadan önce şehir ve kasabalardaki Septlerde kalıcı olarak koğuşlandırımıştır. Oğulların kumandanı Baş Kaptan olarak anılır.


İnanç Militanı ayaklanmasının başlangıcındaki ana birlikler:

Beyaz Liman bir şehir olmasına ve Manderly Hanesi Yedi'yi benimsese bile hiç bir birliğe sahiplik yapmadı.

Tarih

Maegor'un Yedi Yargılaması

Kral Aenys I Targaryen kızı Rhaena Targaryen'ı oğlu ve varisi olan Aegon ile evlendirince İnanç Militanı krala karşı isyan çıkardı. Kral ve ailesi Ejderha Kayası'na uçunca Oğulların Taç Toprakları bölümü şehrin kapılarını ele geçirdi, başkente kimin girip çıkabileceğini belirleme yetkisi verdi ve henüz tamamlanmamış Kızıl Kale'nin işçilerini sürdüler. Ayrıca Hatıra Septi'nin Targaryenlar'a karşı dayanabilmesi için Rhaenys Tepesi'ni güçlendirdiler.

Kralın ölümünün ardından üvey kardeşi Maegor I Targaryen tahtta hak iddia etti. Maegor annesi Visenya Targaryen'ın oğlunun hükmetme üzerine olan hakkını sorgulayanlara meydan okuduğu Taç Toprakları'na gitti. Sör Damon Morrigen ve yoldaşları Yedi Yargılaması üzerine karar kıldı. Maegor on dört dövüşçüden sağ kalan tek kişi oldu. Duruşmadan yirmi dokuz günsonra Sept, Maegor ve ejderhası Balerion ile yakıldı.

Maegor kazanan ilan edilince dövüşe şahit olan Oğullar boyun eğip diz çöktü ve Yedi'ye kendisine zafer verdiği için Maegor'u kral olarak kabul edip etmemeleri için dua etmek üzereya veya Yüce Septon'a yemin ettikleri gibi savaşmak için Hatıra Septi'ne geri döndüler.

On üç bin Fakir Dost, binlerce Savaşçının oğullarından Şövalye ve isyancı Nehir Toprakları ile Batı Toprakları Lordları ile Maegor'un Taşlı Sept'deki güçlerine karşı, kendi güçlerini birleştirdiler.İnanç, Büyük Çatal Savaşı'nda Kral Maegor ve ejderhasına karşı kaybetti.

FS 43 yılında Tarikat, Eski Şehir'e Yüce Septon'dan kutsanma dilemeye giden Joffrey Doggett'i yeni Baş Kaptan olarak seçti. O sırada Kral İnanç Militanı'nın emirlerini fesheden ve kutsal adamların silah taşımasını yasaklayan yeni bir yasa çıkardı. Aynı yıl Eski Şehir'deki Savaşçının Oğulları gelmesi yakın olan Kral, Dul Kraliçe, Ejderhaları ve Kraliyet ordusundan korumak için Yıldızlı Sept'i kuşattı. Şafak vakti şehre vardıklarında şehir kapılarını açık ve Yüce Septon'u ölü buldular. Balerion ve Vhagar şehri yakamadan şehir kapılarını açan Lord Martyn Hightower'ın emri üzerine bütün Oğulların silahları toplanmış ve tutuklanmıştı.

Savaşçının Oğullarına Kral tarafından bir seçim hakkı verildi: Tarikatı bırakıp siyahları kuşanmak ya da İnancın şehiti olarak ölmek. Esirlerin dörtte üçü Sur'u tercih ederken kalanları öldürüldü. Yedi tane Şövalye ve Lordun oğluna Kral tarafından Blackfyre ile idam edilme onuru verildi. Geri kalanlar ise eski yeminli kardeşleri tarafından idam edildi. Mahkumlardan yanlızca Lord Martyn'in kardeşi ve tarikatın o bölgedeki kumandanı olan Morgan Hightower affedildi. Yüce Septon'un öldürüldüğü gece odasına giren Morgan Hightower tarafından kardeşinin isteği üzerine öldürüldüğü söylenir.

Yeni Yüce Septon Kılıçlar ve Yıldızları dağıtırken Kral yıl sonuna kadar kurtulan Savaşçının Oğulları'na silahlarını teslim etmesi ve isyan etmeyi bırakmaları için süre verdi. Hala daha karşı gelenlerin kafalarına ödüller konuldu. Her hangi bir Oğul'un kafası için bir altın ejerha ve Fukara Dostlar içinse bir gümüş. Ancak bir çok kişi onların sıradan halktan insanların kafası olduğundan şüpheldendi.

FS 46 yılında Krala iki bin tane kafa getirildi ancak bir çok kişi onların sıradan halktan insanların kafası olduğundan şüpheldendi.

Oğulların sonu, Kral Maegor I Targaryen'ın ölümü ve yerine Jaehaerys I Targaryen'ın geçmesi ile tekrar başladı. Sayıları ne kadar azalsa bile hala daha vardılar. Hükümlerini geri getirmek konusunda istekliydiler. Kral Jaehaerys, Septon Barth'ı Yüce Septon ile konuşması için Eski Şehir'e yolladı. Sonunda Demir Tahtın, İnancı son kalan Kılıç ve Yıldızların silahlarını bırakması ve İnanç yerine Demir Tahtın hühümlerine göre adalet dağıtılması karşılığında her daim koruyacağına dair anlaştılar. Sonunda İnanç Militanı dağıtılmış oldu.

Bilinen Üyeler

Tarihi Üyeler


Alıntılar

İnancın Militanları yeniden doğdu.

Yüce Serçe

Kutsal adamlar, zahitler, büyücüler, ejder avcıları ve iblis avcıları ... Birçok masal onlar için söylendi. Ancak İnancın kendini koruma hakkı olduğuna inanıyorum.

Cersei Lannister

Tanrılar sarhoş, onlarsa daha çok sarhoş.

Cersei Lannister'ın düşünceleri